Jump to content


Sta ste nabavili (od HiFi-ja)?


Infidel

Recommended Posts

@siroma

Samo još jedno mišljenje. Pročitao sam negde da voliš takve stranice. Volim i ja, samo ja imam drugi pristup. Postoji materijal medijapan, koji sa obe strane ima Hrastov furnir. Čak i kant traka je od hrasta. Od njega sam napravio gazišta za stepenište, i još neke stvari. Planiram uskoro da obložim moje uređaje. Čekam da mi od njega naprave sto, pa da uklopim sve u to. Nudim ti besplatno, par stranica za tvog Jocu. Da probaš, i vidiš kako izgleda,  kako se uklapa. Samo ima caka. Uvek ima neka caka :) 

U pitanju je Hrastov furnir. Možeš da ga ostaviš u boji Hrasta, a možeš i da bajcuješ. Ima baš mnogo nijansi. Pazi da ne prteraš sa bajcom. Njega nanosiš pamučnom krpicom, kao da brišeš dasku. Najbolje jednom, a kant traku dva puta, jer slabije upija. Kod bezbojnog laka. Ja najviše volim dvokomponentni lak Duga. Brzo mu se izgubi sjaj, a ostaje veoma tvrd i otporan sloj. Posle bajcovanja, ili ne, najbolje je naneti jedan sloj laka. Ja volim da koristim mali valjak. Posle toga sušenje 24 časa, pa šmirglanje sitnom šmirglom. Postupak za sledeći sloj je isti, a treći i završni sloj se ne šmirgla.

Još par saveta:

- prvo izbuši rupe. Ja volim da postavljam imbus šrafove crne

- Duga ima pakovanja od 2x1,5 litra koja koštaju oko 3.400,00 dinara

- Kupi nitro bajc . Jedna kutija košta oko 400 dinara 

- Umesto bajca možeš da koristiš i propolis - domaći, ne iz apoteke

- Možda je jeftinije, da ti te dve strance, odrade profi u farbari.

 

U svakom slučaju čućemo se na PM za dimenzije ako si zainteresovan :ph34r:

 

  

 

 

Link to comment
Share on other sites

@vladat1

Hvala na ponudi. Naravno da sam zainteresovan za neku diy zanimaciju oko bočnih obloga. Čućemo se.

Ima neki kit za pravljenje ovakvog dezena na medijapanu ( nefurniranom). Kantica akrila i neki valjak, modla kojom se prave te šare. Posle se tonira i lakira. Ima na Jutubetu. Ja sam objavio link ovde a kad nađem ponoviću. 

Ove bočne strane koje sam prikazao sam naručio da se urade jer 

1. nisam operativan za manuelni rad pa sam morao da naručim

2. finiš je trebalo da se slaže estetski sa zvučnicima koje imam a ovo je bilo najpribližnije tome.

Audience_Clairaudient_1_1__90293.1386772

Zebrano dezen. Sami zvučnici su sa visokim sjajem, ne razumem se u to ali valjda neki akrilni lak. Neverovatan kvalitet izrade, spoj dve boje,  crne i zebrano,  neprimetan prelaz sa jednog dezena na drugi. Garantovano ja ne bih postigao taj efekat a teško da bi i bilo koji proizvodjač kod nas.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

9 minuta ranije, siroma said:

Nema pojačala koje nije daska frendli. Bilo na pesak bilo na stakliće.

 

Ima i te kako, usuđujem se reći da većina ne trpi dasku!

Mada kako je ovde krenulo sa daskama, cepanicama i krstačama, možemo u skorije vreme očekivati DAC ili pojačalo ili nešto drugo u duborezu, sa sve grbom Nemanjića i likovima svetaca :D

Link to comment
Share on other sites

jedan lep poklon se prošetao Vojvodinom.. od Bača do Zrenjanina, pa na kraju dospeo do mene u Vrbas.. kao poklon, razume se, onako kako je i započeo putovanje.. emoji4.png

nači danas sam se rešio jednog od mnogobrojnih kompleksa - posedujem Telefunken lampe emoji3.png

zahvaljujem pretposlednjem vlasniku, kao i onom koji je pokrenuo charity chain emoji3.png

 

 

Telefunken ECC83.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...