Jump to content


Sta ste nabavili (od HiFi-ja)?


Infidel

Recommended Posts

1 sat ranije, black coffe said:

Nevezano za majstore ? :) počeo si se ponašati ko hrčak tipa  sve mi treba ,  oće to godinicama ,  samo pazi da  ne završiš ko RETRO  ( član iz Osijeka )   mal se zekam .

Da znaš da si u pravu. Moram  da prestanem sa hrčkanjem.

Al teško je kad si švajser pa stalno hoćeš nešto novo da napraviš. Isoprobaš neku ideju ili koncepciju.

 Il vidiš neki prelepi komad pa ga "udomiš"

Mora da povučem ručnu.

Link to comment
Share on other sites

29 minuta ranije, siroma said:

Da znaš da si u pravu. Moram  da prestanem sa hrčkanjem.

Al teško je kad si švajser pa stalno hoćeš nešto novo da napraviš. Isoprobaš neku ideju ili koncepciju.

 Il vidiš neki prelepi komad pa ga "udomiš"

Mora da povučem ručnu.

!   Je  svako u svojim  tzv segmentima je "hrčak !  i ja u korist  svoje  štete ,  al takav sam . , znam da  kao svaki  hedonist  oču "uživat "  i  poslije ... :) kako kome .  :banana di je onaj sa  čekičem ? _) :order

Link to comment
Share on other sites

03Lenco+AF+3302.jpg

Proban.:bounce

Sasvim lepo sviri. A VU metri odlično rade i na minimalnoj snazi. Uopšte nisu inertni čega sam se plašio zbog veličine. BTW poseban čip za VU metre ih pogoni.

Kolega audiofil i švajser mi reče da mi je ovo najbolja "udomljetina" do sada.:banana

Mora da ga častim bočnim daskama

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Apropo onih mašina za obradu drveta.

Seku u delić mm tačno. Ima i cnc mašina, kanterica. Verovatno i sečenje pod uglom od 45 stepeni pa je spoj bez sučeljavanja ploča tj izgledaju monolitno.

Sad je pravljenje zvučnika trivijalno. Ako imate plan dobijete sve isečeno i spajate.:order

Ni malo teže od Lego kockica

 

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, siroma said:

Apropo onih mašina za obradu drveta.

Seku u delić mm tačno. Ima i cnc mašina, kanterica. Verovatno i sečenje pod uglom od 45 stepeni pa je spoj bez sučeljavanja ploča tj izgledaju monolitno.

Sad je pravljenje zvučnika trivijalno. Ako imate plan dobijete sve isečeno i spajate.:order

Ni malo teže od Lego kockica

 

Izvini Siroma, a gde to? Kod nas, to ni približno ne fercera. Bar su moja iskustva takva. Da li je moguće da naručujemo iz Čajne drvenarijiu za zvučnjake?

Link to comment
Share on other sites

Ma ja danas naručio i narezali mi. Blenuo ko blesav u mašine. Fascinirale me. Veličinom, složenošću preciznošću, sofisticiranošću. Radnici ( ili bolje reći manipulatori) samo ubacuju ploče u prorez, sve sama mašina radi. Na svaki izrezani deo nalepnica sa bar kodom, veličinom imenom naručioca,0-02-04-a141efc31b3f9c7246ab844277c7f48509cad03b5da34251b74434f16078afcc_54baee31.thumb.jpg.57ba909969d66abeb894277ffe8b6067.jpg

Touch display gde se zadaju dimenzije.  Automatsko uračunavanje debljine reza ( ima neki izraz za to). jedno dva tri centimetra bila oštećena ploča, mašina sama otkrila nekim senzorom, otsekla šlajfnu da otpadne oštećenje i onda nasekla moje delove.

Cela ploča sklizne preko ovih klikera sa vakuumom i ode unutra, Spusti se zaštitni poklopac i robot tamo vrti ploču i seče parčiće. Nema šanse da dodirneš nešto što se obradjuje, da se povrediš, ma i ne vidiš šta se dešava iza.

0-02-05-d78cd3b95d0eb076991340400976e566956fd96c2e4f878e440e4b45e33cfcde_d77d7140_1554836909.thumb.jpg.8524fe140cf81c943ea9c3848eccc206.jpg

Mašina za ABS kantovanje još impresivnija i veća.

0-02-05-b3fb43499472bc71e98d814bf5f8ada1f0d9d92bab35f552114ea5d502e93ee1_dd8dba61.thumb.jpg.65a9662eaa6cfa4f9b413f5eca880f3a.jpg

U pozadini se vidi CNC mašina,

Sam salon prelep. U mermeru. Dole okovi i kuhinjski delovi, gore uzorci ploča. Ljubazne službenice (Arhitekte) ti posavetuju šta i kako, isprojektuju delove , softver sam rasporedi za najmanji gubitak (kalo). Plaćaš samo potrošenu površinu ploče , sečenje džabe. Kantovanje PVCom 60 dinara metar ABSom 130 dinara ( ABS mnogo lepše)

Evo slike salona

UniStil

 

Link to comment
Share on other sites

Ja sam čovek u godinama, i teško pokretan (ne fizički nego psihički:)) tako da sve što nije SD, PA, eventualno prilaz BG sa banatske strane mi je ko 10000 svetlosnih godina.

Pravljenje zvučnika će da sačeka, ako dočeka ....................

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...