Jump to content


Sta ste nabavili (od HiFi-ja)?


Infidel

Recommended Posts

9 sati ranije, black coffe said:

Ako se ne varam u svojoj knjizi "O dobrom zvuku" autor Rupić je u opisivanju principa rada raznih vrsta pojačala baš Sany ove  STK pohvalio ( ne sječam se koje ) da sviraju odlično . Što se dobave tiče imam doma prastari Rotel reciver rx 203 koji također ima stk i jedan kanal mi je  tiši . Majstor koji mi inače radi industrijsku elektroniku ga je pregledao i zaključio da je taj oriđiđi nenabavljiv i da balansom korigiram slušanje  ( ionako je kod sina u uredu , a njega zabole)  ili isto što Ti misliš  da ga kao zgodnu šasiju "napucam"  za slušanje preko kompa . Znači T amp +dac itd .  Znači kao i ja  lijepa šasija , zašto ne iskoristiti ili  oldtimer , pa oriđiđi . ;)

Nema generalizacije( u audiu). Ima mnogo STK kola i ne može se generalno ni pljuvati ni hvaliti.Rekoh već da sam slušao fenomenalno zvučeći Sanyo i bedni Techniks. Verovatno STK a ni implementacija nije ista.

Generalno je Rupić u pravu. STK ima izvesne prednosti.

1. ima diskretne tranzistore ( Oni koji pljuju STK kao čip pojačalo i favorizuju fetove i dr nisu u pravu.

2 U principu bi ti tranzistori trebalo da budu i veoma upareni ( prave se istovremeno)

3 ima minimalizovane veze izmedju tranzistora i sprežnih sklopova

Apropo nenabavljivosti originalnih SANYO i fake savremenih STK treba razmotriti da li je savremeni stvarno fake ( sa lošijim performansama, napravljne da se stekne zarada na tudjem uspehu) ili je novija verzija sa savremenom tehnologijom

Evo na primer

stk.thumb.jpg.90260728b729943e1fc0258e9af03b3d.jpg

Originalni i novi STK. Novi ima smd komponnete. Vide se i veliki tranzistori u oba primerka. Da li je inferioran novi u odnosu na stari je prilično diskutabilno. Bez empirijske probe ništa.

 

Budućnost pojačala je otvorena ali slediću sledeće smernice.

a. Prvenstvena restauracija je podmladjivanje i vraćanje u originalno stanje. ( ista stvar i sa automobilima. Prava restauracija je vraćanje u originalno stanje. Nikakve novotarije se ne ugradjuju, klime, ABSi itd) Po tome sledi ubacivanje STK4048 i osvežavanje kondova. I slušanje. Ispunjenje davnašnje želje da se imaju veliki VU metri.. Letnje pojačalo. Pustiš muziku, sipaš maligane, zapališ cigaru i ugasiš svetlo. Samo VU metri ripaju.

Alcohol-Cigars.jpg

Ako bude totalno neslušljivo onda idemo na plan b.

b. savremeno pojačalo.

Za sada je u planu Ice Power. Dosada sam bio veoma razočaran D klasom  tako da razni Tripathi i D klase ne dolaze u obzir. Bar ovi jeftini.Samo još da čujem  Ice Power da mi bude mirna savest.  Ako se kvalifikuje onda sve leti napolje ( trafo. pcb, hladnjaci i ubacujem Ice. kako će biti mnogo slobodnog  mesta unuutra verovatno će i neki DAC , streamer i lampe da popune mesto. Manje više sve imam osim selektora ulaza i volume kontrole. Predložite.

Ako IcePower fula onda neko AB pojačalo. Otvoren sam za predlloge.

 

 

9 sati ranije, black coffe said:

A što se ovoga tiče  el nije stk neakva preteča  čip pojačala ? :(

Pa sad strogo gledano i nije čip pojačalo. To se stručno naziva hibridno kolo.

A što se tiče animoziteta audiofilskih krugova prema STK  to pripisujem nekim drljavo uradjenim implementacijama, gde se STK stvarno bedno čuje, a sdruge strane mora da se oblati nešto što je jeftino a dobro (može biti dobro). Neman zarade ako drugi prodaju dobro a jeftino.
Gainclome (LM) sam slušao u dve varijante ( JBL i Jeff Rolland) Obe su bile perilično razočaranje. Ajd JBL je jeftin ali preskupi Jeff da se onako bruka:oops:. Bato MM svi hvale . Čuo sam ga u totalno neodgovarajućim uslovima ( prostor, setup, atmosfera) pa ne mogu da budem objektivan.

BTW hvala crnoj kafi  na suvislom postu. Vidim da te kojekude olajavaju zbog toga. Mora da sam nečime zaslužio ovakav pristup.:thumbsup2

Evo jedan kapućino za tebe.

OuTST.jpg

 

9 sati ranije, damic said:

Za siroma:

Mala ispravka drveni bokovi, ustvari furnirana iverica sa debelim spoljnim slojem laka, su pricvrsceni sa 4 a ne 2 imbus vijka.  Sa spoljne strane, rupe za glavu su upustene.

 

EmHnZ9a.jpg

cgQnlo2.jpg

XDcTQ5f.jpg

aAzHpEc.jpg

Hvala na slikama i odgovoru.

Ovo kod Pioneera je izgleda kućište predvidjeno za daske. Kod mene umesto 6 ima samo dve rupe. ( ove donje) tako da ovaj princip nije kod mene primenjiv.

Imam i jedan SONY ES CD.Takodje bez daski.  Kod njega je nešto drugačije montiranje daski. Ima samo dve rupe ali i neke proreze u koje se  uštekaju neke kukaste izbočine na daskama. Ako ima nekog iskusnog sa Sonyjem ( @uzvarb ?)neka pokaže

1642457-sony-es-optional-wood-side-panel

1642459-sony-es-optional-wood-side-panel

 

SONY-ES-esprit-Holzseiten-Seitenteile-su

Holzseiten-fur-Sony-TA-N80ES-TA-N77ES-Se

9 sati ranije, black coffe said:

Ima i tzv "torban" varijanta ,  sam se iznutra more  odšarafiti jer iz vana  nema mogučnosti . Al to je za eksluzivu .

To baš nije izvodljivo. Eventualno neka zanitovana matica u kućište pa onda šraf kroz dasku u nju. Nešto kao montaža matične ploče u PC.

DIN_MT_8.jpg?itok=tx-qdbuo

Mada kako mi je sada imperativ što brže, prosatije i jeftinije rešenje možda bude dvostruko lepljiva traka, Blue tack ili čičak traka.

 

 

Link to comment
Share on other sites

12 minuta ranije, Spachek said:

Za nekog stolara ni to nije neki problem, iskreno meni se uredjaji mnogo vise svidjaju bez tih drvenih stranica

Sent from my SM-A520F using Tapatalk
 

De gustibus...

Ja hoću ove drvene stranice da ga što više estetski uklopim sa zvučnicima.

Link to comment
Share on other sites

13 sati ranije, siroma said:

Nema generalizacije( u audiu). Ima mnogo STK kola i ne može se generalno ni pljuvati ni hvaliti.Rekoh već da sam slušao fenomenalno zvučeći Sanyo i bedni Techniks. Verovatno STK a ni implementacija nije ista.

Generalno je Rupić u pravu. STK ima izvesne prednosti.

1. ima diskretne tranzistore ( Oni koji pljuju STK kao čip pojačalo i favorizuju fetove i dr nisu u pravu.

2 U principu bi ti tranzistori trebalo da budu i veoma upareni ( prave se istovremeno)

3 ima minimalizovane veze izmedju tranzistora i sprežnih sklopova

Apropo nenabavljivosti originalnih SANYO i fake savremenih STK treba razmotriti da li je savremeni stvarno fake ( sa lošijim performansama, napravljne da se stekne zarada na tudjem uspehu) ili je novija verzija sa savremenom tehnologijom

Evo na primer

stk.thumb.jpg.90260728b729943e1fc0258e9af03b3d.jpg

Originalni i novi STK. Novi ima smd komponnete. Vide se i veliki tranzistori u oba primerka. Da li je inferioran novi u odnosu na stari je prilično diskutabilno. Bez empirijske probe ništa.

 

Budućnost pojačala je otvorena ali slediću sledeće smernice.

a. Prvenstvena restauracija je podmladjivanje i vraćanje u originalno stanje. ( ista stvar i sa automobilima. Prava restauracija je vraćanje u originalno stanje. Nikakve novotarije se ne ugradjuju, klime, ABSi itd) Po tome sledi ubacivanje STK4048 i osvežavanje kondova. I slušanje. Ispunjenje davnašnje želje da se imaju veliki VU metri.. Letnje pojačalo. Pustiš muziku, sipaš maligane, zapališ cigaru i ugasiš svetlo. Samo VU metri ripaju.

Alcohol-Cigars.jpg

Ako bude totalno neslušljivo onda idemo na plan b.

b. savremeno pojačalo.

Za sada je u planu Ice Power. Dosada sam bio veoma razočaran D klasom  tako da razni Tripathi i D klase ne dolaze u obzir. Bar ovi jeftini.Samo još da čujem  Ice Power da mi bude mirna savest.  Ako se kvalifikuje onda sve leti napolje ( trafo. pcb, hladnjaci i ubacujem Ice. kako će biti mnogo slobodnog  mesta unuutra verovatno će i neki DAC , streamer i lampe da popune mesto. Manje više sve imam osim selektora ulaza i volume kontrole. Predložite.

Ako IcePower fula onda neko AB pojačalo. Otvoren sam za predlloge.

 

 

Pa sad strogo gledano i nije čip pojačalo. To se stručno naziva hibridno kolo.

A što se tiče animoziteta audiofilskih krugova prema STK  to pripisujem nekim drljavo uradjenim implementacijama, gde se STK stvarno bedno čuje, a sdruge strane mora da se oblati nešto što je jeftino a dobro (može biti dobro). Neman zarade ako drugi prodaju dobro a jeftino.
Gainclome (LM) sam slušao u dve varijante ( JBL i Jeff Rolland) Obe su bile perilično razočaranje. Ajd JBL je jeftin ali preskupi Jeff da se onako bruka:oops:. Bato MM svi hvale . Čuo sam ga u totalno neodgovarajućim uslovima ( prostor, setup, atmosfera) pa ne mogu da budem objektivan.

BTW hvala crnoj kafi  na suvislom postu. Vidim da te kojekude olajavaju zbog toga. Mora da sam nečime zaslužio ovakav pristup.:thumbsup2

Evo jedan kapućino za tebe.

OuTST.jpg

 

Hvala na slikama i odgovoru.

Ovo kod Pioneera je izgleda kućište predvidjeno za daske. Kod mene umesto 6 ima samo dve rupe. ( ove donje) tako da ovaj princip nije kod mene primenjiv.

Imam i jedan SONY ES CD.Takodje bez daski.  Kod njega je nešto drugačije montiranje daski. Ima samo dve rupe ali i neke proreze u koje se  uštekaju neke kukaste izbočine na daskama. Ako ima nekog iskusnog sa Sonyjem ( @uzvarb ?)neka pokaže

1642457-sony-es-optional-wood-side-panel

1642459-sony-es-optional-wood-side-panel

 

SONY-ES-esprit-Holzseiten-Seitenteile-su

Holzseiten-fur-Sony-TA-N80ES-TA-N77ES-Se

To baš nije izvodljivo. Eventualno neka zanitovana matica u kućište pa onda šraf kroz dasku u nju. Nešto kao montaža matične ploče u PC.

DIN_MT_8.jpg?itok=tx-qdbuo

Mada kako mi je sada imperativ što brže, prosatije i jeftinije rešenje možda bude dvostruko lepljiva traka, Blue tack ili čičak traka.

 

 

Hvala na kapučinu , valjda zato što smo imenjaci ? ;), ma ne , pravilno postavjlen zadatak zaslužuje pravilno riješenje . btw riješenje sa dvostrano lijepljivom trakom je upravo ono što Ti za prvu ruku treba . Traka će za godinu dvije "popustiti " za to vrijeme znati češ što želiš . Osim toga da se skinuti bez posljedica . tak da i dalje imaš oriđiđi uređaj . Kod lijepljenja obavezno staviti stolarske stege , da  bude čim manji "luft " između "  šasije i daske . Što se tiče čarolija sa osvježavanjem  , ako moreš  nabaviti original dijelove ja bi išao na tu varijantu . Što se  zvuka tiče STK -u  Tehnix je sa svojim lakomim  ponašanjem najviše naštetio . Napravili su prekrasne uređaje ( čak je predpojačalo imalo baterijsko napajanje  ak se ne varam ) i onda su na izlazu počeli naglo šrarat . Al zato su i završili tu di su sad ( po pitanju hife ) . Oldtajmerski razmišljano ili sve orginal , pa što bude , ili fake za osobno zadovoljtvo - tipa klima , abs itd :thumbsup2.

Link to comment
Share on other sites

6 minuta ranije, black coffe said:

Nebi ? to bi morala bit špera , podložna piganju ? .    al ?  ma , tvoj je izbor !  " Drago dijete ko šta radi sebi radi "  ;) ovo nije patronatski "  nego za istač ! .Mislim da Si stariji  od mene ?  60 +  - eto  ?    ak je oriđiđi ? , a posle  kemije neograničene ! :) .

Ja sam u neku ruku  restaurator  uređaja za pečenje  kafe  ? ;)   i  sve te varijacije  na temu   imaju blagorečeno  smisla  ,  s tim da blagorečeno  je  čista  korupcija  . al prolaqzi .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...