Jump to content


Sta ste nabavili (od HiFi-ja)?


Infidel

Recommended Posts

Pojačalo koje se pojavljivalo pod mnogim imenima. ,Philips Pa-1200B, Lenco, Uher reference no1,  Palladium i mnogim drugim

Dosta liči na Technics, možda je i koncepcijaki sličan. 

OEM producer je Lotte model LA -1200

Kad ga je prodavao pod avojim imenom parirao je Pioneer Urushiju sa  drvenim stranicama.

07+LOTTE+2500.jpg

Prelepo izgleda. Face vu metra na mom ima neku bakarnu boju.

 

Pravi li neko na forumu bočne daske? Police znam da ima ko radi ali stranice? Neki savet, kako se pričvršćuju na kućište?

Ako ne valja zvuk eto meni zanimacije da ubacujem nešto unutra. Ice power?

Pa onda neke lanpe za preamp.:order

Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, siroma said:

Pojačalo koje se pojavljivalo pod mnogim imenima. ,Philips Pa-1200B, Lenco, Uher reference no1,  Palladium i mnogim drugim

Dosta liči na Technics, možda je i koncepcijaki sličan. 

OEM producer je Lotte model LA -1200

Kad ga je prodavao pod avojim imenom parirao je Pioneer Urushiju sa  drvenim stranicama.

07+LOTTE+2500.jpg

Prelepo izgleda. Face vu metra na mom ima neku bakarnu boju.

 

Pravi li neko na forumu bočne daske? Police znam da ima ko radi ali stranice? Neki savet, kako se pričvršćuju na kućište?

Ako ne valja zvuk eto meni zanimacije da ubacujem nešto unutra. Ice power?

Pa onda neke lanpe za preamp.:order

Ima  kod nas na njuškalu zove se  "Han - Tor ", Sve sa drvenim bočnim stranicama . Cijena je cc 250 eura i prodavač je iz Vukovara . Treba pripaziti da nisu STK izlazi ? , ali ako se misli rediti što si naveo to nije bitno . Ima i jedan Sanyo iz poznate "55" serije   preamp + amp nešto sitno skuplji   ali ružniji i sa "led" vu metrima koji je zvučno superioran , ali ;).

Link to comment
Share on other sites

Tad  su počeli problemi ( sa hi fIjem ) . Face lifting  pojačaka i predpojačala je postao nadređen zvučnim učincima . Uvođenjem STK  izlaza dobilo se na "snagi " a  izgubilo na  kvaliteti  no ima pametnijih odmene da to obrazlože . Suma sumaru - počela je  štjednja . Iz vana su izgedala "vau" , a zvuk je bio  - tako tako , da ne velim . Siroma  ideja je odlična !  koda bi  ,restaurirao  stari auto  , da bude u funkciji  novog . :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

@kafo

Bilo ga je  , rekoh pod mnogim imenima. I Tenasai i Hantor i svašta nešto, što bi sad rekli mladi.

https://1001hifi.blogspot.com/2016/12/master-and-clones.html

U njemu je STK4048XI  ( a u šemama po netu stoji STK4050). Sad je pitanje koji je boljiji 4048 ili 4050?

Jedna ideja je da se dovede u stanje "kao kad je bio nov", osvežavanje kondova zamena STK ( da li je moguće naći oriđiđi SANYO STK danas?) Da li staviti 4048 ili 4050? Ima li iskustva sa STK ovde?

Dobije se retro pojačalo sa STK kvalitetom zvuka.

  Ili ići na nešto kvalitetnije.

Druga ideja je iskoristiti samo kućište i VU metre zbog lepote i ugraditi unutra nešto drugo. Čip pojačalo (LM, BatoMM,...) ili BPT (NAIM sa ALIja ili nešto treće)? Koje pojačalo bi vorumaši preporučili? AB klasa. 70W min

Kopka me i IcePower i ka tome najviše težim.

s-l1600.jpg

Onda ima mesta i za lampe unutra, streamer,....All in one.

 vedremo

 

PS  I da, treba mi savet za montiranje dasaka sa strane. Ima dva šrafa (upuštena doduše) koji fiksiraju poklopac . Ako nabacim daske nemam pristup šrafovima.:nerd na koji način se fiksiraju bočne stranice?

Link to comment
Share on other sites

24 minuta ranije, black coffe said:

Ajmo pojednostavit stvar ?  znači STKa je ?  ima i po neakvim  mudrolijama   i i Stk  odličnih  pojačala ,  al  audiofilski m, ma  što značilo nisu  uvjetno rečeno prihvačena ( mižda su bila  prejeftina , a ?  ...  . ,  neču mijenjat tekst   jer  ?  :?  eto    Sretno !

Na kojim si ti drogama da mi je znati...:screwy

Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, siroma said:

PS  I da, treba mi savet za montiranje dasaka sa strane. Ima dva šrafa (upuštena doduše) koji fiksiraju poklopac . Ako nabacim daske nemam pristup šrafovima.:nerd na koji način se fiksiraju bočne stranice?

Drvene bocne stranice su pricvrscene sa dva imbus srafa za metalne stranice u kojima su rupe sa navojem.  Glave imbus srafova se ne vide, u ravni su sa bocnim daskama. Tako je bar na mom Pioneer M90a -Urushi. 

Ukoliko je potrebno, mogu sutra da slikam.

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, siroma said:

Pojačalo koje se pojavljivalo pod mnogim imenima. ,Philips Pa-1200B, Lenco, Uher reference no1,  Palladium i mnogim drugim

Dosta liči na Technics, možda je i koncepcijaki sličan. 

OEM producer je Lotte model LA -1200

Kad ga je prodavao pod avojim imenom parirao je Pioneer Urushiju sa  drvenim stranicama.

07+LOTTE+2500.jpg

Prelepo izgleda. Face vu metra na mom ima neku bakarnu boju.

 

Pravi li neko na forumu bočne daske? Police znam da ima ko radi ali stranice? Neki savet, kako se pričvršćuju na kućište?

Ako ne valja zvuk eto meni zanimacije da ubacujem nešto unutra. Ice power?

Pa onda neke lanpe za preamp.:order

Identican komplet Uher uma ,upa 200 sam poklonio kolegi.To uopste nije lose sviralo

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, JTGTS said:

Ili mu turi Ice i neku lampicu ili 2x4050

Zasad je plan stavljanje STK4048 i refreš. Minimalno ulaganje..

Ako se IcePower pokaze dobro mozda uleti umesto STK. DAC sa lampicom imam. A i aikido Kao i par cevnih projekata u fioci koji ĉekaju okoštavanje.

 

Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, siroma said:

Zasad je plan stavljanje STK4048 i refreš. Minimalno ulaganje..

Ako se IcePower pokaze dobro mozda uleti umesto STK. DAC sa lampicom imam. A i aikido Kao i par cevnih projekata u fioci koji ĉekaju okoštavanje.

 

Ako se ne varam u svojoj knjizi "O dobrom zvuku" autor Rupić je u opisivanju principa rada raznih vrsta pojačala baš Sany ove  STK pohvalio ( ne sječam se koje ) da sviraju odlično . Što se dobave tiče imam doma prastari Rotel reciver rx 203 koji također ima stk i jedan kanal mi je  tiši . Majstor koji mi inače radi industrijsku elektroniku ga je pregledao i zaključio da je taj oriđiđi nenabavljiv i da balansom korigiram slušanje  ( ionako je kod sina u uredu , a njega zabole)  ili isto što Ti misliš  da ga kao zgodnu šasiju "napucam"  za slušanje preko kompa . Znači T amp +dac itd .  Znači kao i ja  lijepa šasija , zašto ne iskoristiti ili  oldtimer , pa oriđiđi . ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...