Jump to content


Sta ste nabavili (od HiFi-ja)?


Infidel

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
On 06/10/2017 at 20:01, lalelala said:

ovde u USA mnogo vole ovu firmu ...imaju sasvim OK cene a prica se da su i robusnu i zvucno jako jako dobri ...

kakvi su tvoji utisci ?

Robusno i vrlo kvalitetno odrađeni, svakako. Pogled na unutrašnjost jednostavno  uliva poverenje. Jedna od retkih koja je u tehničkoj specifikaciji navala manje vrednosti od izmerenih na testovima. Zvučno, rekao bih, nisam imao priliku da čujem  nešto bolje i kompletnije u kategoriji do 2k. Usher-e DMD One je kontrolisao savršeno,, a kažu da to i nije baš lako, sa Tannoy Kingdom 12 zvuči još bolje (al' možda je, malo, i do njih). Kod mene je od početka sa lampaškim preampom, i za moje uši je to više nego OK. Ovih dana, u sistemu gostuje Pass X 250,  i, uzevši u obzir tri puta veću cenu, Emotivan se pokazala vrlo zadovoljavajuće. E sad, po forumima kažu da je ova serija poslednja napravljena u USA, da se zvučno prilično razlikuje od novijih modela i da su po preseljenju u Kinu akcenat bacili na višekanalne... Zaključak, jbg uvek isti... Probati svakako, il se strpi dok ne dođeš, pa navratu, jer posle ovog višednevnog i uporednog sa Pass-om najverovatnije da ostaje na svojoj poziciji

Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, sondek said:

Čestitam na odabiru zvučnjaka.Fino deluje amp,ima kako vidim balansiranu vezu.Jel tako povezan, Šta je preamp i izvor,ili su zajedno?

Preamp je bio MirAudio sa integrisanim DAC-om, DAC Teac UD-501 USB-om na PC. MirAudio nema bal. vezu, ali probao istu sa UD-503... E sad, razlika je bila 3:1 u korist, isto toliko skupljen, RACA pa poređenje nije realno... Tumba je,  na svim pozicijama, u cilju potrage se nastavlja, kablovi su zadnji na spisku (iako breza njih nemre)

Link to comment
Share on other sites

Probaj neki preamp sa balansiranom vezom,to zvuci brutalno i sa 5 puta jeftinijim kablom.Imao sam prilike da cujem brutalnu demonstraciju toga kod jednog dilera sa skoro 10x jeftinijim kablom istog proizvodjaca.A i kod gidjge je porazavajuce bilo A/B poredjenje po nebalansiranu vezu.Mslm kad ga vec imas steta ne koristiti,naravno ako je amp zaista balansiran.Inace... zaista bi bolje bilo da kablova nema.Eliminisao sam phono kabl na gramofonu i to nije normalno koliko je zvuk cistiji, bez izoblicenja koje zice nose,a da toga nisi ni svestan.Takodje ljudi budu prilicno fascinirani kad prvi put cuju aktivne kutije.Nije ni cudo koliko se audiofili vremena natrose na zice i potpuno slude ponekad,kad su upravo oni ti  unose nenormalnu pometnju.

Link to comment
Share on other sites

Koristio benefite balansirane veze na aktivnim kutijama (T+A Solitaire OEC 1000 :listen) više od godine, tako da znam o čemu pričaš... Ali rekoh direktno poređenje, PS na DAC UD-503 i od njega balansirani u Emotivu je bilo manje dobro od PS na DAC UD-503 balansirani na RCA pa u MirAudio i RCA u Emotivu. Neki bi rekli, sviđa mi se možda i kako MirAudio "farba" zvuk ;)

Link to comment
Share on other sites

Poenta je u tome što većina DACova pa i taj TEAC nemaju dovoljno "jake" i kvalitetne izlaze da pobude snagaš, tako da je benefit od izbacivanja preampa daleko manji od štete nastale "farbanjem" zvuka od strane istog. Naravno, što je preamp bolji, razlika je veća u njegovu korist ^_^

Link to comment
Share on other sites

Uglavnom je taj volume control na dac-ovima urađen digitalno i dosta lose.Imao sam prilike čuti to i sa dosta skupljim dac-om.Kad smo priključili preko fiksnog izlaza na analogno predpojačalo odmah je bilo bolje.Ne kazem da nema i dobrih all in one resenja.

Link to comment
Share on other sites

On 10/9/2017 at 10:59, sondek said:

Uglavnom je taj volume control na dac-ovima urađen digitalno i dosta lose.Imao sam prilike čuti to i sa dosta skupljim dac-om.Kad smo priključili preko fiksnog izlaza na analogno predpojačalo odmah je bilo bolje.Ne kazem da nema i dobrih all in one resenja.

MSB Select DAC slusao kao preamp kod Martena i to je zaista vrhunski odradjeno. No opet neki i uz taj DAC preferiraju stand alone preamp...raznih prica ima...

Link to comment
Share on other sites

21 minuta ranije, golum said:

MSB Select DAC slusao kao preamp kod Martena i to je zaista vrhunski odradjeno. No opet neki i uz taj DAC preferiraju stand alone preamp...raznih prica ima...

Potvrđujem...

Prošle godine prisustvovao prezentaciji u Padovi, MSB Select DAC, Marten M-Amp monoblokovi i Marten Coltrane :listen

Teško mi je i da zamislim da bi preamp "popravio" zvuk... Po mom skromnom, to nemože bolje.

Link to comment
Share on other sites

 

32 minuta ranije, golum said:

MSB Select DAC slusao kao preamp kod Martena i to je zaista vrhunski odradjeno. No opet neki i uz taj DAC preferiraju stand alone preamp...raznih prica ima...

Pa i ja sam čitao komentare da Linn streamer od 18k za nijansu bolji uz njihov preamp nego direktno.Od njih ne potiče, izbacuju predpojačala iz prodaje Pa im ta priča baš i ne ide u prilog.I gidjgi kad sam pomenuo da ugradi volume control nije bio baš odusevljen kako to kad se uradi jednostavno zvuči.Mada trziste trazi ta pojednostavljena resenja.Jedno je sigurno da od predpojačala neverovatno zavisi zvuk.Mnogo vise pd snagaša kad su moja lična iskustva u pitanju.

Link to comment
Share on other sites

@sondek slazem se donekle ali opet sve zavisi od slucaja do slucaja...kod mene snagasi VS110->VS115->Ref75 sa prvog na drugi malo bolje sa drugog na treceg umalo nisam pao sa stolice kolika je bila razlika jer sam ocekivao nesto malo bolje. Slicna prica i sa preampima LS2b->LS16mkIi primetno bolje, LS16-LS36.5 dosta bolje a sa ref6 opet skoro pa padanje sa stolice. Do duse poslednje nije iz iste kuhinje pami to ima uticaja ali sve lampe...tako da sta znam zavisi ako prelazis sa Si na lampe kod snagasa ima razlike ako prelazis kod iste kuce na model vise nije tolika razlika, a ako ides na visu seriju makar kod mene prilicna do drasticna razlika i kod preampa i kod ampa...just my 2 cents...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...