Jump to content


Sta ste nabavili (od HiFi-ja)?


Infidel

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
On 29.3.2017. at 19:33, sokoll said:

Cestitke i javi utiske kada se malo slegnu .

Ali gledaj da se slegnu dok traju ovi anniversary popusti na Aliju :)

Hvala na čestitkama. Utisci su minimalni, svega jedan dan slušanja ali sumirano," trči na Ali i pazari".

Evo linka na švajserski forum, da se  ne ponavljam

http://www.diyaudio.rs/topic/8512-koji-digitalni-amp/?do=findComment&comment=250984

Link to comment
Share on other sites

Ma napises u Google u D8 amp and dac i dobijes:

https://www.aliexpress.com/store/product/ALIENTEK-D8-SMSL-Pro-Pure-Digital-HiFi-Amplifier-USB-Fiber-Coaxial-Optical-Audio-Power-XMOS/1162442_32583670076.html

Pošto je moj HiFi "ceđenje suve drenovine" a i nemam razumevanje ukućana (ybg) ovaj Kinez mi je jako interesantan. Tj sve što je relativno jeftino a dobro svira mi je interesantno.

Link to comment
Share on other sites

Hvala.

Sem vanzemaljca (Alientek-a) na slici su i zvučnici.

Audience ClairAudient 1+1

Zamenili su moje skotove (HH Scott pro 100) od 15 inča . Šta da vam kažem. Kad su mališani od 7 ipo litara  istisnuli sa pijedestala 135 litara bas refleks, tropojasni, peto sistemski zvučnik onda mora da imaju "neke"  kvalitete.:D

Ja prezadovoljan. Da mi je neko rekao da ovi pikavci mogu da stvore ovakav zvuk, reko bi mu " Ala lažeeeeeš!"

Neverovatno čist, detaljan zvuk, prostor fenomenalan. Svaki cd koji pustim me iznenadi novim sadržajem koji se tek sada čuje.

Link to comment
Share on other sites

On 29.3.2017. at 18:24, siroma said:

Moj novi Haiku sistem. Smanjio sam se maksimalno._20170329_182309.thumb.JPG.8ecaa0d3bb6da5cc07ba07bb89b0b5e7.JPG

Čak i radi

_20170329_181919.thumb.JPG.b6d29ffd0b34de12094bbe47922f2203.JPG

Veoma lepo sve to izgleda, kosmos u orahovoj ljusci:) Postavi ih na stalke visine 72-74 cm. Udalji međusobno 2,5-3m, od zadnjeg zida bar 2,5 m i od bočnih bar 0,5 m, zakosi ih tako da se ose seku 1m ispred slušaoca. 

Onda pusti ovo u visokoj rezoluciji

Ako si uradio sve kako treba, iz pozicije u kojoj sediš moći ćeš , sa velikom sigurnošću , da odrediš koji je parfem koristila tokom snimanja...

 

MI0003869006.jpg

Link to comment
Share on other sites

Slušao sam neke HiResove i to je nestvarno detaljan zvuk.

Kolko sam skapirao postoje tri moda slušanja:

1 Near field monitori. Ono što sam ja do sada slušao . malte ne u sred sobe.

2 Na stalcima pod uglom osa od 50, sečenje osa  ispred slušaoca, što bi trebalo da rezultira sweet spotom za jednog slušaoca i veoma detaljnim i stereo rezolutnim zvukom

3 Na stalcima pod uglom od 450, što bi trebalo da stvori širi sweet spot , za tri slušaoca.

Stalci se prave ( tek su u idejnom projektu). Biće opisano kad budu gotovi.

Udaljenost od zadnjeg zida od 2,5m je teško ostvariva

U korespodenciji sa Lenny Mayeux -om dobio sam preporuke za pojačala, stalke i ostalo.

Moj KT90 je po njegovom mišljenju više nego dobar izbor za pogon Audienta a predlođio je i neke D class pojačivače pa sam se ja odlučio da probam i to čudo kako će da radi  na fullrangeu. Zato sam izabrao Alienteka.

Dao mi je "zeleno svetlo" što se tiče drvenih stalaka za zvučnike a i neke korisne savete za subwoofer. Kad i to oprobam izveštavam. Mada su mi vlasnici Audienta rekli da im SUB treba u 10-15% slučajeva.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...