Jump to content


Sta ste nabavili (od HiFi-ja)?


Infidel

Recommended Posts

On Monday, January 23, 2017 at 20:53, generalna_skupstina said:

Posle Thorens-a, uhvatio sam se i restauracije Dual 1229 gramofona.

Ova DIY izvedba je bila daleko slozenija, a nije se ni imalo toliko vremena, pa je kompletna restauracija radjena u vise faza.

Pored dosta komplikovane mehanike, nedostatka delova, sredjivanja baze, poklopca, konektora, setup-a,... stigao sam tamo gde sam i planirao! 

Link vas vodi do rezultata vidljivih okom, a zvucni... zvucni su prevazisli sva moja ocekivanja cak i sa AT-91. 

https://flic.kr/s/aHskT3QwZE

Srdacan pozdrav!

Umetnicki!

Svaka čast. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Pre par dana je napustena Republika, umesto Nait 5i mk2, novo "srce" sistema je integralac Rega Elex-R. 

U komparaciji sa Naimom, zvuk sistema sa ElexR  je znacajno otvoreniji,detaljniji, bolje separacije, znatno precizniji,uz daleko bolju kontrolu posebno donjeg spektra. 

Sada se otvara prostor za razmisljanje i promenu zvucnicke kablaze, posrebreni Chord Odyssey2 je dosao namenski sa Naimom, verovatno ce pasti neki bakar u perspektivi.

Zvucne detalje i ostala zapazanja oko Elex-R-a,opisacu u mojoj temi u delu Vasi sistemi kada se malo slegnu utisci. 

Elex-R.jpg

Link to comment
Share on other sites

Lako je je odlučiti kad izvanredan zvučnik dobiješ na kućnu probu na par dana u svom sistemu , još vaznije u svojoj sobi.Čestitam i uzivaj u odličnom izboru.Harbeth je odlična firma,model takođe.Dostojan naslednik čuvenog ls 3/5a.Ostaje sugestija za stalke,pa makar i za posebne momente postavljene svaki put.In-džoj!

Link to comment
Share on other sites

Upareno sa naim unitiqute 2 i nap100.
Obecavam da cu napraviti stalke u narednih par meseci. Ljudi iz one hifi su mi izasli i susret bez reci sri se probe kod mene kuci tice. Definitivno je kompresija reselnje za trenutni setup u sobi. Evo jos par slika
a2ca13de1bf414199dd10125ea6d29ba.jpg8effd3cccbd6336d7ee41a9a4f63f5ba.jpgba7bffba4430f6bc26ac9bea9c74ed86.jpgd3248845780a64f7394f9b751ac2e906.jpg9997b1481f193ca77496b90c26518a4b.jpgcbafeb72471ae986e262be35ab65bf41.jpg
Inace skidanje mrezica je prava muka. Ako neko ima iskustva sa tim voleo bi da podeli samnom


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, ivanp said:

Verujem da se lepo čuju. Super i izgledaju. Kad bi samo nekako uspeli da sakriju glave od holc šrafova bili bi još lepši.

Sakrivanje šrafova bi poremetilo sasvim karakterističan izgled kutija.

29 minuta ranije, Nenadapple said:

Upareno sa naim unitiqute 2 i nap100.
Obecavam da cu napraviti stalke u narednih par meseci. Ljudi iz one hifi su mi izasli i susret bez reci sri se probe kod mene kuci tice. Definitivno je kompresija reselnje za trenutni setup u sobi. Evo jos par slika
8effd3cccbd6336d7ee41a9a4f63f5ba.jpg
Inace skidanje mrezica je prava muka. Ako neko ima iskustva sa tim voleo bi da podeli samnom emoji6.png


Sent from my iPhone using Tapatalk

Otkud zazor na kutiji, odnosno prednja ploča izgleda kao da je krivo montirana?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...