Jump to content


NAD C352


dule75

Recommended Posts

26 minutes ago, dule75 said:

  A sto se tice strujnih kablova i sinergije c352 sa ostalim komponentama u sistemu mogu reci da sam dobio i neocekivane stvari. Dobio sam prostornost i trodimenzionalni zvuk. Prosto kada zatvoris oci i slusas ne mozes sa sigurnoscu da kazes odakle zvuk dolazi. Garantujem da kada bi neko usao vezanih ociju u prostoriju i kada bi seo tamo gde sedim kada slusam muziku.. ne bi sa sigurnoscu mogao reci gde su kutije tacno postavljene.. Naravno ne vazi za svaki snimak ali za one koji su dobro odradjeni produkcijski zvuk prosto leti po sobi i prostoru. Ima ga i u sirinu i u visinu... u dubinu. Nisam tako nesto ranije osetio zaista.

  Dobija se utisak kao da postoje barem jos dva satelita sa strane - bocno i da dodaju efekat u nekim detaljima, a nekada deluje kao da su ti sateliti postavljeni napred samo mnogo sire nego sto su kutije zaista pozicionirane.

 

Po tome NAD i jeste poznat, trodimenzionalni zvuk.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 64
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

1 sat ranije, goxy62 said:

može biti i izvor da ti je bio loš trebao si da probaš sa nekim cd plejerom pa bi možda i zadržao NAD. DVD plejer nije adekvatan izvor HI FI.

Slazem se da je DVD generalno nije i ne bi tebalo da je HI FI izvor, Pioneerov koji sam imao je nesto posebno, da sad ne idem u offtopic teme. Probano uporedno DVD sa starim CD Denon dsd 1015, ne dobar ali bolji zvuk je bio sa DVD-om pa je tada ostao u sistemu.

Drago mi je da su iskustva drugih clanova, pogotovo vlasnika C352 suprotna mom.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Dubwise said:
2 hours ago, laky said:

izvinjavam se i zahvaljujem .

Slazem se da je DVD generalno nije i ne bi tebalo da je HI FI izvor, Pioneerov koji sam imao je nesto posebno, da sad ne idem u offtopic teme. Probano uporedno DVD sa starim CD Denon dsd 1015, ne dobar ali bolji zvuk je bio sa DVD-om pa je tada ostao u sistemu.

Drago mi je da su iskustva drugih clanova, pogotovo vlasnika C352 suprotna mom.

 

2 hours ago, laky said:

izvinjavam se i zahvaljujem .

Evo Zexx je postavio link a evo i foto Cardasovih Pre/Amp cablova.

 

jumpers.jpg

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, goxy62 said:

može biti i izvor da ti je bio loš trebao si da probaš sa nekim cd plejerom pa bi možda i zadržao NAD. DVD plejer nije adekvatan izvor HI FI.

Zasto DVD nije adekvatan za HI FI? Da li si slusao Oppo DVD plejere. Fabricki modeli 103, 105 zvuce bolje od Sonija 5400. Imaju i svoje predpojacalo, mozes direktno da ih povezes sa snagasem.

 

 

Link to comment
Share on other sites

zato što onda ne bi više proizvodiili cd plejere već samo dvd plejere , zato što u sklopu matične ploče cd plejera postoje komponente koje su pažljivo slagane odabirane od strane inžinjera namenjeno slušanju muzike a dvd plejera za gledanje filmova i efekata sa filmova sa raznim dodacima u chipu koji služe da dočaraju zvuk sa filma. cd audio je tu samo kao mogućnost ali bez neke filozofije u vezi hi fi zvuka. jel dosta ili još da ti objasnim. uostalom uporedi dvd plejer i cd plejer pa će ti biti sve jasno. imam blue ray plejer i zvuk je čist digitalan i bez duše, i prirodnog zvuka, sa manjkom basa i td. a moj plejer je miljama napredniji od bilo kog dvd plejera pa opet ne može da se poredi sa cd plejerom. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, goxy62 said:

zato što onda ne bi više proizvodiili cd plejere već samo dvd plejere , zato što u sklopu matične ploče cd plejera postoje komponente koje su pažljivo slagane odabirane od strane inžinjera namenjeno slušanju muzike a dvd plejera za gledanje filmova i efekata sa filmova sa raznim dodacima u chipu koji služe da dočaraju zvuk sa filma. cd audio je tu samo kao mogućnost ali bez neke filozofije u vezi hi fi zvuka. jel dosta ili još da ti objasnim. uostalom uporedi dvd plejer i cd plejer pa će ti biti sve jasno. imam blue ray plejer i zvuk je čist digitalan i bez duše, i prirodnog zvuka, sa manjkom basa i td. a moj plejer je miljama napredniji od bilo kog dvd plejera pa opet ne može da se poredi sa cd plejerom. 

Koji je to Blu-Ray plejer koji je "miljama" daleko od Oppo BDP-105

Da li si cuo za Modwright modifikacije.

Link to comment
Share on other sites

Itekako postoje dvd plejeri koji su radjeni kao univerzalni plejeri, drrugim recima i slika i ton, sa svih formata koje podrzavaju. Licno sam se u to uverio vise puta. Druga stvar je tacna, vise volim da slusam cd sa cd plejera...al to sa kvalitetom nema nikakve veze, takodje malo skretanje sa teme je i mit da cd plejeri koji su cd changer-i ne mogu da rade kvalitetno kao i singl cd plejer.

I jedno i drugo verovanje se zasniva na tome da je cinjenica da su takvi uredjaji , i dvd i changer-i uglavnom vecinski bili takvi...losi...ali nije striktno pravilo i itekako postoje dvd plejeri koji su opasne hi-fi masine. Ne bih sad navodio konkretne primere jer je to besmisleno.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
On 13/01/2016 at 10:40, dule75 said:

Stavio sam cuveni lapp i dobitak je barem za mene prosto sjajan.

Planiram ovo da isprobam na svom NAD-u, pa me zanima koje si konektore koristio ?

Uz C 352 ide fabrički kabl preseka 0,75mm2 :screwy ili je mene zajebo preprodavac ?!

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...