Jump to content


NAD C352


dule75

Recommended Posts

baš me zanima kakva je razlika izmedju šugave plastike i kondezatora koji je u njemu zar to nisu dve komponente istog dela ili šta je to. Nad je srozao kvalitet uredjaja radi veće prodaje , a mislim da ovaj kolega tripuje i paniči nema tu nikakvih ispupčenja ako necuri nediraj i nerazmišljaj o zameni. 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 64
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

28 minuta ranije, perodeformero said:

@ dule75

Kondezatori JESU naduveni, vidi se na osnovu fotografije.Da li su za zamenu...pitanje je, mada lično ne bih čekao da saznam tako što će iscureti po ploči ili ostalim delovima, ili eksplodirati prilikom nekog od uključenja pojačala u narednom periodu.Menjaj!

  Ok. Onda cu posle NG potraziti neke kvalitetne kond. Ima li neko ideju ili sugestiju? Gde mogu da se kupe a da je provereno dobar kvalitet i dobra ponuda.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Posto niko nece da napise..ja cu....

Ako kondenzator ima plasticni poklopac, kao sto onaj ima crne boje, i on je ispupcen, ne mora da znaci da je i sam kondenzator ispupcen. Ispod tog poklopca nalazi se metalni deo...koji je u stvari telo kondenzatora..

Stisni ispupcenje prstom...ako se ulubi i nakom 1-2 mm osetis da udari u kondenzator...on se nije naduo. Nego je samo plasticni deo vremenom dobio taj oblik.

Malo kasnije cu okaciti i slike da bi bilo jasnije o cemu pricam.

Link to comment
Share on other sites

Evo jednog primera o cemu pricam, vidi se da se zeleni poklopac naduo ko zabac, medjutim kad se stisne odgore vidi se da je poklopac mekan, i da je kondenzator zapravo ispod. Kada se oljusti isti vidi se da je on u dobrom stanju. Tako da kondenzator koji na sebi ima "ukrasni " poklopac i naduven je to ne mora nista da znaci.

Cetvrta slika predstavlja zapravo naduveni kondenzator, tek kad metalni deo krene da se nadima po perforaciji je siguran znak da je kondenzator mrtav, i poslednja slika...naduven i procureo sa donje strane, ovaj komad odgore takodje izgleda dobro. Kod pojacala se veliki kondenzatori u napajanju po pravilu skoro uvek lepe za plocu, pa treba obratiti paznju i znati da li je u pitanju lepak, ili iscureli kondenzator...mada te velike vrednosti gotovo nikad ne iscure, pogotovo ako su kondenzatori "mladji".

 

WP_20151227_18_10_15_Pro.jpg

WP_20151227_18_11_46_Pro.jpg

WP_20151227_18_11_00_Pro.jpg

WP_20151227_18_13_52_Pro.jpg

WP_20151227_18_13_20_Pro.jpg

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, uzvarb said:

Evo jednog primera o cemu pricam, vidi se da se zeleni poklopac naduo ko zabac, medjutim kad se stisne odgore vidi se da je poklopac mekan, i da je kondenzator zapravo ispod. Kada se oljusti isti vidi se da je on u dobrom stanju. Tako da kondenzator koji na sebi ima "ukrasni " poklopac i naduven je to ne mora nista da znaci.

Cetvrta slika predstavlja zapravo naduveni kondenzator, tek kad metalni deo krene da se nadima po perforaciji je siguran znak da je kondenzator mrtav, i poslednja slika...naduven i procureo sa donje strane, ovaj komad odgore takodje izgleda dobro. Kod pojacala se veliki kondenzatori u napajanju po pravilu skoro uvek lepe za plocu, pa treba obratiti paznju i znati da li je u pitanju lepak, ili iscureli kondenzator...mada te velike vrednosti gotovo nikad ne iscure, pogotovo ako su kondenzatori "mladji".

 

 

 

 

 

 

   Hvala puno na fotografijama i objasnjenju. Sutra cu ga opet otvoriti taman da ga malko usisam i probacu ovo.

 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Aibo said:

Pa jbg, pošteno nije taj entry leval Marantz za zahtevne florstendere od 3000 DM. Dobili su oni 5 zvezdica ali upareni sa manjim standmountima od ~300€. Nad C352 je svakako snažniji i sigurno se bolje snalazi u takvim situacijama.

   Meni su radili sa Wharfedale Evo 2-20 i to je bilo dosta lose. Bez dinamike totalno.. sve ravno.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 12/25/2015 at 2:17 PM, dule75 said:

   Pozdrav ljudi.

Zanima me da li neko ima ovaj amp i sa kojim kutijama se lepo slaze? Gledao sam nesto po netu, i koliko vidim slaze se sa MA BR2. Trenutno svira na Canton Ergo 91DC kutijama i lepo radi sa njima ali mi se cini da nedostaje mozda malko detalja i malo ubedljiviji i otvoreniji srednji. Razmisljao sam o MA RS1 ali nisam sada isguran da li probati sa njima ili uzeti jeftinije BR2 ako se sa RS1 nece nista postici u kvalitetu reprodukcije to jest ako ovaj amp ne moze vise da pruzi NA RS1 kutijama.

Takodje me zanimaju utisci o samom pojacalu ako ga neko slusa duze vreme.

Primetio sam da su elektroliti koji su u delu za napajanje pojacala (dva komada ukupno) na sredini ispupceni. Pogledao sam jos jedan isti takav NAD (isti model samo mo dista losije ocuvan) i bila je ista stvar. Da li su njihovi elektroliti takvi sami po sebi ili je to za zamenu?

 

 

Slaze se sa: Focalom, Monitor Audio, KEF zvucnicima. Znam ljude koji koriste noviji 356 sa Proac zvucnicima. Sasvim dobar zvuk.

 

Link to comment
Share on other sites

   Mogu vam reci da veoma lepo radi i sa Canton Ergo 91DC ali to se desilo tek kada sam promenio strujni kabl. Stavio sam cuveni lapp i dobitak je barem za mene prosto sjajan. Nisam verovao da se stvarno nesto menja al rekoh hajde da probam... Probao i ostao u cudu koliko se dobilo na cistoci zvuka i na rekao bih vecoj dinamici. Posle par dana sam cisto iz radoznalosti vratio klasican strujni kabl i odmah je zvuk dobio veliko zamucenje i mnogo manju definiciju. Sa lapom sve zvuci mnogo utegnutije i mnogo cistije. Kao da i samo pojacalo ima vise snage i na vecim nivoima glasnoce zvuk ostaje cist.

Pretpostavljam da se vise dobija u zvuku sa c352 i lapp kablom nego sa c356bee i klasicnim kablom. Ovaj upgrade je bio pravi pogodak a cena je zaista smesna u odnosu na dobijeno.

Preporucujem.

 

Link to comment
Share on other sites

Ni promena strujnog ni nekoliko zvucnickih nije pomogla da pobegnem od C352 (kombinacija sa BW 685 S1 + Pioneer DV 300 izvor) glavom bez obzira. Od lose sinergije me je cesto bolela glava uz pojavu mucnine pri glasnijem slusanju ( oko 12h pot), duzem od 15 tak minuta. Uz mala odstupanja u tom osecaju glavobolje i mucnine pri promeni kablaze.

Naknadno sam probao istu kombinaciju sa KEF Q7. Potmuli nedefinisan i veoma kolorisan bass, vrlo ostri visoki i potpuno izgubljena sredina. Razocarenje toliko da je NAD odleteo prvi iz sistema. Mozda sa nekim drugim Kef-ovima i boljim izvorima bolje zvuci.

 

Link to comment
Share on other sites

Meni C352 radi sa NAD C565bee i odlicno se slazu cak i sa obicnim mogami kablom u ulozi interkonekta. Bolje jos nisam probao ali imam u planu.

Ja sam lapp stavio svuda. I na CD i na amp a i na pc koji mi koristi kao izvor zvuka sa e-mu 1212 karticom preko koje se optickim kablom povezuje na c565bee. On ima opticki ulaz i moze da sluzi kao DAC.

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, dule75 said:

   Mogu vam reci da veoma lepo radi i sa Canton Ergo 91DC ali to se desilo tek kada sam promenio strujni kabl. Stavio sam cuveni lapp i dobitak je barem za mene prosto sjajan. Nisam verovao da se stvarno nesto menja al rekoh hajde da probam... Probao i ostao u cudu koliko se dobilo na cistoci zvuka i na rekao bih vecoj dinamici. Posle par dana sam cisto iz radoznalosti vratio klasican strujni kabl i odmah je zvuk dobio veliko zamucenje i mnogo manju definiciju. Sa lapom sve zvuci mnogo utegnutije i mnogo cistije. Kao da i samo pojacalo ima vise snage i na vecim nivoima glasnoce zvuk ostaje cist.

Pretpostavljam da se vise dobija u zvuku sa c352 i lapp kablom nego sa c356bee i klasicnim kablom. Ovaj upgrade je bio pravi pogodak a cena je zaista smesna u odnosu na dobijeno.

Preporucujem.

 

Ja koristim Pangein kabl, nisam mogao da verujem koliko je bas kvalitetniji. Takodje sam zamenio fabricki Pre/Amp jumpers sa Kardasovim. Sada su visoki jos izrazeniji.

 

Link to comment
Share on other sites

  Meni visokih ne fali u ovoj kombinaciji. Rekao bih da je bas prava mera. Preko ovoga bi bilo isuvise napadno tako da dzampere bolje da ne diram. Na Cantonima je alu mangan visoki i mislim da bi bilo koji kabl koji naglasava visoke ovde bio vec problematican i visoki bi verovatno postali iritantno ostri.

 

Link to comment
Share on other sites

  A sto se tice strujnih kablova i sinergije c352 sa ostalim komponentama u sistemu mogu reci da sam dobio i neocekivane stvari. Dobio sam prostornost i trodimenzionalni zvuk. Prosto kada zatvoris oci i slusas ne mozes sa sigurnoscu da kazes odakle zvuk dolazi. Garantujem da kada bi neko usao vezanih ociju u prostoriju i kada bi seo tamo gde sedim kada slusam muziku.. ne bi sa sigurnoscu mogao reci gde su kutije tacno postavljene.. Naravno ne vazi za svaki snimak ali za one koji su dobro odradjeni produkcijski zvuk prosto leti po sobi i prostoru. Ima ga i u sirinu i u visinu... u dubinu. Nisam tako nesto ranije osetio zaista.

  Dobija se utisak kao da postoje barem jos dva satelita sa strane - bocno i da dodaju efekat u nekim detaljima, a nekada deluje kao da su ti sateliti postavljeni napred samo mnogo sire nego sto su kutije zaista pozicionirane.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...