Jump to content


NAD C352


dule75

Recommended Posts

   Pozdrav ljudi.

Zanima me da li neko ima ovaj amp i sa kojim kutijama se lepo slaze? Gledao sam nesto po netu, i koliko vidim slaze se sa MA BR2. Trenutno svira na Canton Ergo 91DC kutijama i lepo radi sa njima ali mi se cini da nedostaje mozda malko detalja i malo ubedljiviji i otvoreniji srednji. Razmisljao sam o MA RS1 ali nisam sada isguran da li probati sa njima ili uzeti jeftinije BR2 ako se sa RS1 nece nista postici u kvalitetu reprodukcije to jest ako ovaj amp ne moze vise da pruzi NA RS1 kutijama.

Takodje me zanimaju utisci o samom pojacalu ako ga neko slusa duze vreme.

Primetio sam da su elektroliti koji su u delu za napajanje pojacala (dva komada ukupno) na sredini ispupceni. Pogledao sam jos jedan isti takav NAD (isti model samo mo dista losije ocuvan) i bila je ista stvar. Da li su njihovi elektroliti takvi sami po sebi ili je to za zamenu?

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 64
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

   Nisam ni planirao da prodajem Cantone. Volim njihov zvuk inace. Imao sam pre ovih Fonum 701, do duse jos su kod mene ali sam ih okacio na oglase. Ergo 91DC su barem za dve klase iznad Fonuna. Preciznije su dosta i prirodnije zvuce mada ni Fonumi nisu losi. Mislio sam da probam jos neke kutije da vidim sta bi tu moglo da legne na NAD-a pa da bude B sistem. Imam i Optonicu SM-4646 koja gura ove Cantone takodje i ima jako lep i topao zvuk. Kod nje mi se ne dopada jedino sto ne moze bas lepo da kontrolise niske frekvencije pa dolazi do muljanja i brundanja basa, a NAD se tu mnogo bolje snalazi. Htedoh da vidim... sta jos moze od kutija da se proba a da lepo zvuci sa NAD-om. I na Cantonima je sasvim dobro ali kad coveka kopka kako to jos moze da zvuci na necemu drugome... to je taj crv... :)

 

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, dule75 said:

  Primetio sam da su elektroliti koji su u delu za napajanje pojacala (dva komada ukupno) na sredini ispupceni. Pogledao sam jos jedan isti takav NAD (isti model samo mo dista losije ocuvan) i bila je ista stvar. Da li su njihovi elektroliti takvi sami po sebi ili je to za zamenu?

Po opisu bih rekao da su ti elektroliti za zamenu.

Probaj da nađeš neke malo većeg kapaciteta ali istig ili većeg radnog napona za zamenu (zavisi od prostora i veličine novih elektrolita).

Link to comment
Share on other sites

   Za sada nista ne zuji, ne bruji ne zeza... ali verovatno moze poceti ako su elektroliti otisli. MOracu da se pozabavim time sto pre. Dopada mi se amp u sustini. Ovo mi je prvi NAD i moram priznati da sam ga potcenio.. Zvuci iznad mojih ocekivanja. U poredjenju sa Maranztom PM6005 koga sam imao neko vreme ovo je masina...

 

 

Link to comment
Share on other sites

Posedujem pomenuti nad i kutije RS1.Sto se tice zvuka za moj ukus to je odlicna kombinacija,detalja ima dosta,zvuk je prostran ima ga svuda po sobi,basa ima dosta i ne mulja ga mada bih voleo da je malo ostriji,brzi a srednji i visoki su odlicni.Koristim plejer nad c542 i stvarno je dobra kombinacija...Mozda ove kutije i jesu igracke ali ja sam zasad zadovoljan..:)

Link to comment
Share on other sites

39 minuta ranije, sena92 said:

Posedujem pomenuti nad i kutije RS1.Sto se tice zvuka za moj ukus to je odlicna kombinacija,detalja ima dosta,zvuk je prostran ima ga svuda po sobi,basa ima dosta i ne mulja ga mada bih voleo da je malo ostriji,brzi a srednji i visoki su odlicni.Koristim plejer nad c542 i stvarno je dobra kombinacija...Mozda ove kutije i jesu igracke ali ja sam zasad zadovoljan..:)

   Mozes li da bacis pogled kroz proreze na poklopcu, da li su kod tebe elektroliti skroz ravni na gornjoj strani ili su blago podignuti u sredini... Uperis neku sijalicu (sa mobilnog) u njh i moze se primetiti ako se zagleda.Nisu naduveni kao sto znaju da budu elektroliti ali kao da su u sredini u jednoj tacki podignuti... Uslikacu kasnije u toku dana ako stignem, posto bih morao da skinem poklopac kako bi se videlo na fotografiji.

 

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, sena92 said:

Posedujem pomenuti nad i kutije RS1.Sto se tice zvuka za moj ukus to je odlicna kombinacija,detalja ima dosta,zvuk je prostran ima ga svuda po sobi,basa ima dosta i ne mulja ga mada bih voleo da je malo ostriji,brzi a srednji i visoki su odlicni.Koristim plejer nad c542 i stvarno je dobra kombinacija...Mozda ove kutije i jesu igracke ali ja sam zasad zadovoljan..:)

Ova kombinacija je neko vreme svirala kod mene, povezana sa Qed kablovima. U odnosu na uloženi novac ovo je sviralo jako jako lepo. Sistem za preporuku za prostoriju do 20-tak kvadrata.

Link to comment
Share on other sites

16 sati ranije, dule75 said:

   Za sada nista ne zuji, ne bruji ne zeza... ali verovatno moze poceti ako su elektroliti otisli. MOracu da se pozabavim time sto pre. Dopada mi se amp u sustini. Ovo mi je prvi NAD i moram priznati da sam ga potcenio.. Zvuci iznad mojih ocekivanja. U poredjenju sa Maranztom PM6005 koga sam imao neko vreme ovo je masina...

 

 

Mislim da je sve ok kod tog NAD-a... ova C serija ima najgore kineske elektrolite crne boje... naduvaju se od toplote (crna izolacija), a ne zato sto je riknuo kond. To je bar bio slucaj u mom NAD-u. 

Ako ides na zemenu, uzmi samo vecu voltazu (u mom NAD-u je bilo 45V, a oni stavili kondenzatore 10000uF/50V????), npr. 63V. 

Pazi ako nesto sam radis sa lemilicom, stampa je jos gora od ovih elektrolita...

Link to comment
Share on other sites

41 minuta ranije, generalna_skupstina said:

Mislim da je sve ok kod tog NAD-a... ova C serija ima najgore kineske elektrolite crne boje... naduvaju se od toplote (crna izolacija), a ne zato sto je riknuo kond. To je bar bio slucaj u mom NAD-u. 

Ako ides na zemenu, uzmi samo vecu voltazu (u mom NAD-u je bilo 45V, a oni stavili kondenzatore 10000uF/50V????), npr. 63V. 

Pazi ako nesto sam radis sa lemilicom, stampa je jos gora od ovih elektrolita...

   Ovde su koliko sam video od 2200uF/63V

Link to comment
Share on other sites

Ako si lepo video to sigurno nisu fabrički kondenzatori već je nešto švajserisano. Pretpostavljam da nisi njegov prvi vlasnik. Drugo, 2200 uF je strašno malo. Ako je tako odmah ih menjaj sa krštenim kondenzatorima minimum 10 000 uF a može i jačim, pa da čuješ kako će to da radi.

Link to comment
Share on other sites

36 minuta ranije, Aibo said:

Ako si lepo video to sigurno nisu fabrički kondenzatori već je nešto švajserisano. Pretpostavljam da nisi njegov prvi vlasnik. Drugo, 2200 uF je strašno malo. Ako je tako odmah ih menjaj sa krštenim kondenzatorima minimum 10 000 uF a može i jačim, pa da čuješ kako će to da radi.

   Na kondenzatorima pise NAD. Ne verujem da ih je neko menjao bas fabrickim kodenzatorima brendiranim NAD logom. Mozda sma pogresno video vrednost. Skinucu posle poklopac pa cu i lepo da ih slikam.

 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, zek said:
1 sat ranije, zek said:

Nisi dobro video, kondovi su 22.000 uF 63V (bar sam tako video na nekom japanskom sajtu, jedan otvoreni amp).

I koliko sam video gornja površina je ravna, nije ispupčena.

Nisi dobro video, kondovi su 22.000 uF 63V (bar sam tako video na nekom japanskom sajtu, jedan otvoreni amp).

I koliko sam video gornja površina je ravna, nije ispupčena.

   

 

Moja greska. Izvinjavam se. Sada sam ga otvorio i 22 000 su. Evo i fotki.

 

Ne vidi se bas toliko na prvi pogled i na slikama losije ispada. Pokusao sam pod tim nekim uglom da fotkam gde moze da se lepo vidi.

Do duse i nije to mnogo veliko ispupcenje. Zato sam u nedoumici.

1.jpg

2.jpg

Link to comment
Share on other sites

9 minuta ranije, sena92 said:

Kod mene su kondovi beli a kod dule75 crni zanima me da li su moji menjani jer  ne vidoh na netu nigde bele..Da li neko upuceniji mozda zna da li je bila koja serija sa belim?Ne smeta mi nista zvuk je ok i radi dobro samo informativno..;)

   To ne bi trebalo da te brine. Imali su u tom trenutku belu plastiku i to je to... :) Barem ja tako mislim.

 

Link to comment
Share on other sites

35 minuta ranije, sena92 said:

Ne brinem uopste jer sam zadovoljan kako radi i zvuci. :) Nemam nesto iskustva ali ova kombinacija  kutija i pojacala zasad mi pije vodu.:) Dule ako budes isao put Rume imas otvoren poziv na slusanje,pivce domace kolace...:)

Ako neces da zamenis te kondenzatore nekim Elna (Ema, Ena, Ela) Nichichon, i sl. - nemoj ni da ih diras. Kao sto napisah, rec je o sugavoj plastici, a ne o samom kondenzatoru. 

Samo jedna mala sugestija... iskljuci pojacalo, pa malo neka radi usisivac... 

31 minuta ranije, dule75 said:

   Hvala na pozivu. Ako se nadjem u blizini sto da ne :)

 

 

Da to nije neka ,,audiofilska ljubav'' na pomolu...? :rolleyes: ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...