Jump to content


podne kutije


Djafeje

Recommended Posts

Postovani prijatelji, na ovom forumu sam pre godinu I pol dosao do risivera, po preporuci jednog dela forumasa. S obzirom da je receiver Sony STR DA 50ES u pitanju, bila mi je interesantna prepirka ljudi koju su za I protiv ovog proizvodjaca. Nisam veliki fanatik  za zvuk (osim za vinile), ali volim pristojnu opremu. Nisam se pokajao za receiver, osim sto je unutra preradjivan, no to je neka druga prica...

   Dosao je red da sebe castim parom PODNIH zvucnika koje bi upario sa mojim Sonijem. Slusam muziku s gramofona, eventualno taj radio koristim. Dnevna soba od 20-ak kvadrata, s tendencijom za malo veci stan. Spreman sam da dam 180-200-250, mozda cak I do 300E. Gledam KEF-a, gledam Tannoy kutije po sajtovima, al bi voleo da cujem I Vase misljenje. Hvala.

PS. Interesuje me I koje kablove bi trebao da kupim, zvucnici su udaljeni po 2-3 m od pojacala. Znam da na forumu mozda I mogu da se iskopaju informacije koje trazim, ali ...

.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Taj Mission sam svojevremeno slušao i to je meni jako loše i bez detalja, zaobišao bih ga. Meni bi u toj ceni pažnju privukli npr. Wharfedali Pacific PI20 sa početka 2000-ih. Detaljan ali miran i malo masniji zvuk bi potencijalno išao dobro uz Sony. Još jedan zvučnik koji mogu da preporučim a i sam ga posedujem je ovaj Acoustic Energy Aegis Evo 3 iz 2003, ali samo ako imaš mesta da ga postaviš minimum 50 cm od zida jer užasno reaguju ako su skučeni uza zid,. Prilično dobar i izbalansiran trosistemac koji je u grupnom testu u WhatHiFi pobedio npr. Kef Q3 i još neke B&W, Wharfove... 

Eto moja 2 dinara da ti dodatno otežam odabir. :D 

 

Link to comment
Share on other sites

Nije problem odneti receiver na probu, problem je uz to spakovati I gramofon I ploce...hvala AIBO na predlozima, rad sam da poslusam jos koji. Hvala I na informaciji da je KEF nekompatibilan sa SONY-em. Verujem da medju vama ima nekog ko mi moze dati jos koji predlog, jer verujem, svi pratite oglase na sajtovima gde se prodaje polovna roba. Prijatelj mi je rekao da recimo Tannoy nije dobra kutija za ono sto ja hocu. Elem, zaboravih da kazem da sam kolekcionar funk I disko muzike, da posedujem kolekciju house muzike. I da pratim engleski fudbal preko zvucnika...:D

Link to comment
Share on other sites

   Mozda bi ti legle Canton Fonum 701 kutije? Ako budes zeleo da ih cujes slobodno svrati. Meni su se dopadale kako zvuce ploce na njima. Radile su sa Hitachi HA-6 pojacalom. Imam i neki Technicks gramofon za probu tako da mozes samo Sonyja da povedes. Inace ih prodajem jer sam uzeo Canton Ergo 91DC pa su mi sada visak... ali da imam vise para mozda bih ostavio i njih da sviraju. Imaju specifican zvuk i jako lepe srednje ako se ukolpe sa pojacalom. Imao sam neki Sony receiver ali nisam bio zadovoljan kako to zvuci ali ko zna, mozda taj tvoj legne.

 

Sve u svemu mozes bez obaveza da ih poslusas... ako te zanima uopste.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Eh Visaton, pravi Visaton, a ne neki uradak koji je samo napravljen po njihovom nacrtu a ubacenu stati ja znam kakvi drajveri , kosta mnogo vise nego sto je covek naveo da je spreman dati.

http://www.kupujemprodajem.com/1040374-1-ivan-svi-oglasi.htm

 

Evo ovde su i moje bivse kutije...

Inace VOX 200 bi bio odlican...ali cena...

Link to comment
Share on other sites

10 minuta ranije, Djafeje said:

He he, cena prava sitnica. Inace moram priznati da kao neko ko ne prati fanaticno sve te brendove moram priznati da mi je promakao taj Wharfedale ?! Vasa misljenja? Ima modela koji su u ponudi:

Wharfedale Diamond 8.4

Wharfedale Crystal 40

   Ja sam imao Wharfedale Evo 2-20. Nisam bio bas nesto zadovoljan sa njima. Imaju ok detalje u srednjem i visokom spektru ali se sa bas podrucjem ne snalaze dobro. Nekada su zvucale sasvim lepo a nekada uzasno. Do duse sve je to sviralo na Marantzu Pm6005 pa je on moguc problem. Takodje ona deklarisana snaga na njima nije ni priblizno realnoj jer ih je spomenuti Marantz ubijao vec posle 10 sati na volume potenciometru a Pm6005 je deklarisan na nekih 2x45w dok je na kutijama stajalo cini mi se da su za snagu pojacala do 150/170w.. tako nekako...

Link to comment
Share on other sites

Rekao bih da Marantz i Wharfedale nisu baš neki par jer oba vuku na zatvoreniju stranu. I deluje pre da se tu Matantz gušio na Evo2-20 kada je trebalo da se odvrne,. Slušao sam ih sa kvalitetnijim i snažnijm Denon PMA-1500AE i uopšte nije bilo problema sa odvrtanjem.

Diamond i Crystal bih preskočio, ima dosta boljih zvučnika za pare koje traže na oglasima za njih.

Link to comment
Share on other sites

16 sati ranije, uzvarb said:

Eh Visaton, pravi Visaton, a ne neki uradak koji je samo napravljen po njihovom nacrtu a ubacenu stati ja znam kakvi drajveri , kosta mnogo vise nego sto je covek naveo da je spreman dati.

Nadam se da se ova rečenica ne odnosi na zvučnike >Black< koje sam samostalno smislio, proračunao, projektovao, merio i izradio, a koji su sada na Oglasima. Postoji tema o izradi zvučnika u sobi Samogradnja / Gotovi projekti.

Link to comment
Share on other sites

24 minuta ranije, dule75 said:

 

 

 

1 sat ranije, Djafeje said:

>Black< izgleda primamljivo, no ta cena je trenutno za mene nazalost previsoka. Radoznao sam po pitanju tih Canton-a.

Canton Ergo 607

Canton Ergo 70dc

Canton ERGO 80

?

   Ergo DC je kvalitetna serija. Ja slusam trenutno Ergo 91DC i jako jako dobra kutija. Prefinjen i definisan zvuk. Ima taj neki lep balans koji se meni dopada i mislim da bi ti neki Canton lepo zaista legao samo ako se slaze sa tvojim receiverom. Ergo 91DC je zgodan i zbog osetljivosti od 91db pa se lako pokrecu i lepo rade i na malim nivoima snage sto je retkost za Canton kutije. Uglavnom su oko 88db i traze malo sirovije pojacalo da ih gura, ali ne bas svako sirovije. Imao sam jako losa iskustva sa kombinacijom Canton + Onkyo amp. Iako je amp bio deklarisan na 110w po kanalu to je zvucalo jako tanko i nikako. Tek kada se bas odvrne e onda je zvuk bio lep i pun ali ko ce da slusa to na 13 sati stalno :) Generalno Cantoni traze struju koliko shvatam.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Djafeje said:

Hm, da, DC serija je usla u uzi krug...Jbl lx-800? Infinity reference 61i? Quadral hurricane mk 3? Hvala na razumevanju...

  Ne znam samo koji od Cantona DC ti je u uzem krugu. One Ergo 91DC iz Smedereva zaobidji u sirokom luku. Njih sam ja bio uzeo i vratio jer nisu u redu. Nesto je na njima radjeno i jedna kutija svira sasvim drugacije od druge.

 

Link to comment
Share on other sites

6 sati ranije, BokiTokiVoki said:

Nadam se da se ova rečenica ne odnosi na zvučnike >Black< koje sam samostalno smislio, proračunao, projektovao, merio i izradio, a koji su sada na Oglasima. Postoji tema o izradi zvučnika u sobi Samogradnja / Gotovi projekti.

Apsolutno ne, nego na originalne visaton projekte koji su napravljeni sa njihovih crteza, a zavrseni sal i slicnim drajverima...

to sto si radio je za respect i predstavlja tvoj projekat sa visaton drajverima i ima svoje ime...nadam se da si me sad razumeo.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...