Jump to content


24awg zvucnicki kablovi !?


Malkavian

Recommended Posts

  • Replies 134
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nije skupo da se proba, pa ako ne valja malo si se jeftino poigrao, i preporucujem da izbegnete konektore na zvucnickim osim ako imate neke potvrdjeno dobre.
Takodje vazi i za cinceve zasluzuju vrh.

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ja sam ga kupio u blue line-u na Banjici. Ali sam prvo naleteo na 3m tog kabla pa isprobao i onda kupio 10 za dalje probe. Uvek je ostajao na pozicijama na kojima je testiran.

Zaista interesantan. Treba mu dan do dva da legne a onda se polako meskolji dok se potpuno ne formira oko sedmog dana, zavisno od intenziteta slusanja.

Link to comment
Share on other sites

7 sati ranije, Aleksandar75 said:

Ko je proizvodjac tog kabla?

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока
 

Isao sam tim tragom i dosao do neke turske fabrike. Ime sam zaboravio ali pretragom naziva kabla se lako nalazi.

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, sokoll said:

Usviravaju se bas dugo , nemoj da se razocaras odmah . Prvih par  dana kod mene su bili neslusljivi .

Ipak utvrdismo kod teba da nije bila vezana drenazna zica na sasiju ili ti uzemljene, pa sam zato i specijalno naglasio izrazitu vaznost uzemljavanja oklopa, jer mu zvuk na taj nacin dobija relaksiraniji a opet dinamicniji preokret.

Ja sam to iskustvo upravo kod tebe stekao jer sam ga kod sebe od starta drzao uzemljenog i odmah je radio izuzetno.

Link to comment
Share on other sites

On 7/28/2017 at 23:29, Father said:

I jos jedan savet, drenaznu zicu kod zvucnickih obavezno povezati sa strane pojacala na uzemljenje (npr. gramofonsko uzemljenje) Razlika neopisiva sa i bez te veze

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 

Trazim ne mogu da nedjem jel moze pojasnjenje koja zica ide na uzemjlenje-neki foto,slika.Hvala

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, zoranzu said:

Izolator na sve 4 zice je silikon,

 Taj dielektrik i teflon su po O. Bilanu (covek poseduje najvise strucno formalno obrazovanje, treba mu bez pogovorno verovati zbog toga)  njegov izbor No.1abl JE-H(St)H FE90

 

Chord je do sada, pored mnogih drugih, koristio teflon kao izolator.

Medjutim, u najnovijoj seriji pod oznakom T u igri je novi materijal Taylon, navodno jos boljih karakteristika, isproban u vojnoj industriji za high-tech nisanske sprave.

https://www.chord.co.uk/product-category/ranges/sarum-t/

Btw, nisam polagao mnogo paznje na Chord kablove dok se ovih dana nisam uverio u superiornost njihovog Sarum Super Aray USB kabla. Uskoro vise o ovome u temi Vaši sistemi. ;)

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, zek said:

@Father Da li si za jedan zvučnik koristio samo jedan kabl, odnosno 2+2 parice (za + i -), ili si za + koristio ceo kabl a za - isto ceo kabl?

Jedan za ceo kanal. Znaci dve za + i dve za minus. Ona kaljisana ispod koju si oznacio je za uzemljenje na strani izvora.

Sve vazi i za zvucnicki i za interkonekt, jedino sto sam u interkonektu kalajisani lemio zajedno sa masom na strani izvora a sa druge strane ostavio ne vezan.

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, Филип said:

 Btw, nisam polagao mnogo paznje na Chord kablove dok se ovih dana nisam uverio u superiornost njihovog Sarum Super Aray USB kabla. Uskoro vise o ovome u temi Vaši sistemi. ;)

Najbolji od svih USB kablova koje sam cuo do sada ,jedan jedini primerak kod nas :wub:

Link to comment
Share on other sites

11 minuta ranije, zoranzu said:

Najbolji od svih USB kablova koje sam cuo do sada ,jedan jedini primerak kod nas :wub:

Nemam reci da opisem zadovoljstvo koliko je ovaj kabl izneo zvuk citavog sistema na novi visi nivo!!

Pre svega doneo je otvorenost, ali ne u smislu svetlo/tamno, tj. nije doneo samo puku detaljnost, vec u pravom smislu koherentan 3D.

Me very very happy :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...