Jump to content


Kupovina aktivnih monitora za kucno slusanje


AudioAleks

Recommended Posts

  • Replies 83
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Artist Systems je meni doneo zvučnike iz Thomann-a.Tamo imaš u ponudi ovaj paket: http://www.thomann.de/gb/tannoy_reveal_802_bundle.htm- i onda si rešio problem regulacije.Jedino što se treba načekati. A cena bude ista ili malo veća(+10-20€)

Što se tiče šuma ja na mojim Tannoy-ima nemam upšte, jednom mi se desilo da se pojavio šum ali sam samo malo pomerio kablove i nestalo je.Međutim kad slušam gramofon onda se javlja šum na većoj glasnoći, ali mislim da je to od gramofona.

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, Hefest said:

Artist Systems je meni doneo zvučnike iz Thomann-a.Tamo imaš u ponudi ovaj paket: http://www.thomann.de/gb/tannoy_reveal_802_bundle.htm- i onda si rešio problem regulacije.Jedino što se treba načekati. A cena bude ista ili malo veća(+10-20€)

Što se tiče šuma ja na mojim Tannoy-ima nemam upšte, jednom mi se desilo da se pojavio šum ali sam samo malo pomerio kablove i nestalo je.Međutim kad slušam gramofon onda se javlja šum na većoj glasnoći, ali mislim da je to od gramofona.

Pa ovo deluje povoljno... 385 evra za zvucnike i kontroler. Jos mogu i ovi dodaci da se kupe tipa stalci koji su isto po razumnoj ceni... Koliko su sigurni? Koliko si cekao? Znaci ti si zapravo platio Artistu, a oni su se zezali oko porucivanja i dostave?

E da, kakvi kablovi se koriste za povezivanje? Ovakvi:

http://www.player.rs/jack-/cordial-cfy-1-5-wpp-long/pro/7455#!prettyPhoto[gallery]/0/

Oni su mono, tako? Nije jedan master, a jedan slave, svaki ima svoje pojacalo?

 

8 sati ranije, stoN_Cold said:

У овом случају је добро.

Dobro jeste, ali su se opustili sto se cene tice... 700 evra koliko videh...

Link to comment
Share on other sites

@sondek Zvucnica je Stanton 500 mk2, MM, prikacena na MM ulaz na CA preampu, nema greske sa tim.

@E-van Povezivanje preko AUX je idiotproof, samo ubodes malu bananu i jos jednim kablom povezes dva monitora u stereo i to je to. Do danas sam mislio da je problem sa losim kablovima ili tim AUX ulazom.. Covek u Artistu mi nije dao da povezem ipod preko tog ulaza kada sam isao da ih cujem sa obrazlozenjem da u monitore nikada ne treba ubadati direktno izvor, vec sam pustao muziku preko youtubea. E sad, cudno mi je da u radnji nisam cuo ovaj sum koji mi se pojavljuje kod kuce, slusao sam materijal jedno pola sata bar. Evo sad sam ih ponovo pustio bez ijednog ubodenog kabla i kada odvrnem volume pot do kraja, zujanje je nesnosno, tipa kao transformator za ikeine stone lampe. Sutra cu odmah da ih zovem da proverimo to, u garanciji su dve godine.

@Hefest Nemas bas nikakvog suma na 802jkama? Kako to mislis pomerio si malo kablove i sum je nestao, koji kabl?

Link to comment
Share on other sites

Zujanje koje sam pomenuo (kao kod transformatora) je nestalo kada sam prebacio monitor u dnevnu sobu. Mozda se u radnoj sobi strujni kabl od monitora preplitao sa nekim drugim ili je nesto trece u pitanju, svejedno, sve je ok sad, nema zujanja. Ipak sum, bas sum, nije hiss, je prisutan:/ Otici cu sutra do Artista da cujem neki drugi komad koji imaju u radnji da proverim samo sum.

Link to comment
Share on other sites

15 sati ranije, AudioAleks said:

 Koliko su sigurni? Koliko si cekao? Znaci ti si zapravo platio Artistu, a oni su se zezali oko porucivanja i dostave?

15 sati ranije, AudioAleks said:

 

E da, kakvi kablovi se koriste za povezivanje? Ovakvi:

http://www.player.rs/jack-/cordial-cfy-1-5-wpp-long/pro/7455#!prettyPhoto[gallery]/0/

Oni su mono, tako? Nije jedan master, a jedan slave, svaki ima svoje pojacalo?

Samnom su bili jako korektni i nisam platio unapred nega sam samo dao kaparu, mislim da je bilo oko 100€. Oni ne naručuju nego sami idu po robu jednom mesečno pa su ujedno doneli i meni. Jedina mana ovakvom naručivanju je da se čekanje može dosta da se oduži. Ja sam čekao oko 70 dana.

Može i ovakvi kablovi, ali ja koristim XLR-balansirane.

Zvučnici su identični, nije jedan master, a jedan slave.

Link to comment
Share on other sites

 

10 sati ranije, treciprogram said:

 Nemas bas nikakvog suma na 802jkama? Kako to mislis pomerio si malo kablove i sum je nestao, koji kabl?

Ja imam raniju seriju Reveal 5a. Ne sećam se tačno koji kabel, uglavnom, samo sam ih malo raširio, da nisu jedan preko drugog.

Link to comment
Share on other sites

Ta starija serija Reveal (5a, 6a, 6d...) su bili stvarno dobri zvučnici, ali nisu nikad postali nešto jako popularni. Ja sam merkao ove nove reveal od kad su se pojavili, i iz nekog razloga mi ne ulivaju poverenje previše. Mislim, kad pogledam Tannoy i cene njihovih hi-fi kutija, a onda te monitore koji se prodaju za malo više od "kesice kikirikija" (cenovni razred Behringer-a i najjeftinijih M-audio) u sve aktivnoj varijanti...nisam pametan. Naravno da su sigurno negde zakidali da bi cena bila tako povoljna, ali pitanje je da li su možda preterali (sa kvalitetom električnih komponenti npr). U svakom slučaju - pri kupovini tih monitora iz niže cenovne klase treba otvoriti četvoro ušiju :D

@AudioAleks Čitajući tvoje postove stekao sam utisak da možda ovi klasični monitori i nisu rešenje za tebe, obzirom na zahteve koje imaš, izuzev možda onih Pioneer? Klasični monitori uglavnom nisu predviđeni da na sebi imaju kontrolu jačine koja će da se koristi stalno, već da se koriste u studiju gde su povezani u lancu sa nečim gde se to reguliše. Ako uzmeš takve kutije, onda bi morao da uzmeš neku jeftinu miksetu ili kontroler obzirom da zahtevaš hardversku kontrolu glasnoće. Ja npr sada imam pasivne kutije i pojačalo, ali i dalje je sve pojačano na jedan određen nivo, a ja komplet glasnoću regulišem samo preko računara (imam program Volume2, sa kojim jednostavno skrol točkićem miša iznad taskbara pojačavam i utišavam). Ali sve je stvar navike i komocije :)

Link to comment
Share on other sites

15 sati ranije, treciprogram said:

@sondek Zvucnica je Stanton 500 mk2, MM, prikacena na MM ulaz na CA preampu, nema greske sa tim.

@E-van Povezivanje preko AUX je idiotproof, samo ubodes malu bananu i jos jednim kablom povezes dva monitora u stereo i to je to. Do danas sam mislio da je problem sa losim kablovima ili tim AUX ulazom.. Covek u Artistu mi nije dao da povezem ipod preko tog ulaza kada sam isao da ih cujem sa obrazlozenjem da u monitore nikada ne treba ubadati direktno izvor, vec sam pustao muziku preko youtubea. E sad, cudno mi je da u radnji nisam cuo ovaj sum koji mi se pojavljuje kod kuce, slusao sam materijal jedno pola sata bar. Evo sad sam ih ponovo pustio bez ijednog ubodenog kabla i kada odvrnem volume pot do kraja, zujanje je nesnosno, tipa kao transformator za ikeine stone lampe. Sutra cu odmah da ih zovem da proverimo to, u garanciji su dve godine.

@Hefest Nemas bas nikakvog suma na 802jkama? Kako to mislis pomerio si malo kablove i sum je nestao, koji kabl?

zar ne treba ta phono sekcija da se prikljuci na neki line ulaz pojacala, odnosno predpojacala?Mozda sam nesto propustio doduse,ali u snagas ili direktno u aktivnu kutiju to ne ide

Link to comment
Share on other sites

11 sati ranije, Hefest said:

Samnom su bili jako korektni i nisam platio unapred nega sam samo dao kaparu, mislim da je bilo oko 100€. Oni ne naručuju nego sami idu po robu jednom mesečno pa su ujedno doneli i meni. Jedina mana ovakvom naručivanju je da se čekanje može dosta da se oduži. Ja sam čekao oko 70 dana.

Može i ovakvi kablovi, ali ja koristim XLR-balansirane.

Zvučnici su identični, nije jedan master, a jedan slave.

Da, to je sve ok, ali 70 dana je bas mnogo dugo cekanje...

U tom slucaju, kablovi treba da budu poprilicno dugacki...a i kvalitetni...

7 sati ranije, E-van said:

@AudioAleks Čitajući tvoje postove stekao sam utisak da možda ovi klasični monitori i nisu rešenje za tebe, obzirom na zahteve koje imaš, izuzev možda onih Pioneer? Klasični monitori uglavnom nisu predviđeni da na sebi imaju kontrolu jačine koja će da se koristi stalno, već da se koriste u studiju gde su povezani u lancu sa nečim gde se to reguliše. Ako uzmeš takve kutije, onda bi morao da uzmeš neku jeftinu miksetu ili kontroler obzirom da zahtevaš hardversku kontrolu glasnoće. Ja npr sada imam pasivne kutije i pojačalo, ali i dalje je sve pojačano na jedan određen nivo, a ja komplet glasnoću regulišem samo preko računara (imam program Volume2, sa kojim jednostavno skrol točkićem miša iznad taskbara pojačavam i utišavam). Ali sve je stvar navike i komocije :)

I ja sam stekao takav utisak... :)

Imam trenutno pojacalo i dva para zvucnika, ali vec neko vreme nema mesta, pa velike kutije gotovo i ne koristim...

Nekada sam koristio aktivne kutije kineske marke Microlab, model Solo 6c... I zaista su sjajni zvucnici, ali je podesavanje i memorisanje podesavanja, kao i daljinski uzasno odradjeno, pa sam u nekom momentu popizdeo i prodao ih i kupio ovo sto sada imam...

Ideja za aktivne kutije se ponovo rodila zbog manjka prostora, pa sam mislio da ukonim hi-fi policu iz sobe i zvucnike postavim na mesto gde nece smetati, miksete i ta cuda ne zelim iz prostog razloga sto ne zelim nista po stolu, potreban mi je prostor za razna dokumenta... ako bih uzimao miksetu ili neki veci kontroler onda mi na isto dodje kao i pojacalo, a izbor zvucnika sa pojacalom je daleko veci, ali onda polica ostaje...

Sad razmisljam i o nekim klasicnim racunarskim zvucnicima, mada je izbor cistog sterea uzasan, a 2.1 varijante bas i ne volim, mada sam slusao Bose Companion 5 i veoma mi se dopalo to sto sam cuo, ali im je cena neopravdano visoka...

Primetio sam i neke nove Creative zvucnike, T6, T4...Mozda nesto vrede. Oni Z2300 su se pristojno pokazali... Mada je problem sto su prvenstveno namenjeni multimediji, a ne slusanju muzike... Ne znam vise, gledam i vrtim se u krug, nemam ideju nikakvu, ko da trazim ne znam kakvu retkost... Ili je nadjem u vidu tih Pioneera, ali onda cena bude snake oil... :blink:

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, zek said:

Možda ovakav neki ampić, koji može da stane ispod monitora i par pasivnih kutija mogu da reše problem (moj sin ima nešto slično ispod svog iMAC-a).

http://www.ebay.co.uk/itm/Nobsound-HiFi-TPA3116-2-0Channel-Stereo-Mini-Digital-Amplifier-with-Power-Supply-/281845844157?hash=item419f5248bd:g:05MAAOSw14xWNwkl

Ova mala cuda sam gledao na Aliju ranije, ima ih... ali mi ne ulivaju poverenje nikako... Ne znam da li ih je neko probao i slusao da moze nesto vise da kaze... Mada i nisu neki novci, mozda vredi probati, nije neki gubitak... :huh:

Link to comment
Share on other sites

Onaj sto sam kupio svira odlično, sa moje strane preporuka.Nije kao sa Zekovog linka ali slično. Moj je SMSL SA-36A PRO. Postoji jedna kvaka, čitajući audiokarma forum skoro, vidim da je SMSL uspeo da upropasti sopstvenu reputaciju tako sto je na ovom modelu u sadasnjoj verziji osakatio delove kvalitativno, cak su izbacili jedan par kondenzatora na ulazu, sve radi maksimalne ustede... Resenje je da se ugradi sta treba i gde treba sa kvalitetnim delovima, sto vise nije plug and play resenje. Verzija koju smo mi sa foruma kupovali nema ove probleme i ja sam moj primerak dodatno nabudzio pa sada svira za medalju. Za ukupno 60-ak evra sa sve kvalitetnim budzenjem i carinom, transportom, pdv-om... tvrdim da svira 5 puta bolje u odnosu na ulozeno. Sve ovo se odnosi na SMSL, kakva je stvar sa ostalim TPA3116/3118 integralcima nisam upoznat.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja sam dugo vremena proveo razmisljajuci koji su to naj bolji monitori za kucnu produkciju i zakljucio sam da bi best buy bio KRK ROKIT 10-3 G3 a zvucna karta Audio DG Master 11.

Cim sakupim jedno 2500 eura kupujem ovo.I zavrsio sam sa tim do daljnjeg.

I moj game dev ce moci da dobije zvuk precizno namesten. :)

 

Link to comment
Share on other sites

Bio sam do Player-a slusao razne stvari... Ipak, najbolji zvuk su pokazali Focal-i za koje sam predhodno rekao da su ruzni, i zaista su ruzni, ali zvuk je odlican... Slusao sam nene KRK Rokit sa 8" bas drajverom, nisam nesto fasciniran, kao i jos par modela koje su imali tu... Sve u svemu, mislim da sve to generalno mnogo kosta... A ne vidim neki opravdan razlog...jer ne opravdava cenu ni jedan par koji sam slusao... Bar je to moje misljenje. Razmisljam da ipak odustanem od ideje aktivnih monitora i nabavim neko manje pojacalo koje bih mogao da sklonim negde da mi ne smeta i ostavim ove manje Cantonce, jer sviraju za 2 klase bolje od svih tih aktivnih kutija u kompletu... :wub:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...