Jump to content


SONY TA FE570


Stefan91

Recommended Posts

Pozdrav svima posedujem pomenuto pojacalo SONY TA FE570 

Power output: 110 watts per channel into 4Ω (stereo)

Frequency response: 7Hz to 70kHz

Damping factor: 80

Signal to noise ratio: 80dB (MM), 105dB (line)

Output: 200mV (line)

Speaker load impedance: 4Ω to 16Ω

Dimensions: 430 x 135 x 310mm

Weight: 6.5kg

Accessories: RM-S325 remote commander

Year: 2001

....Sada treba da kupim kutije za njih ali nisam siguran koje,da uzmem i buni me impedansa,ne znam da l moram da kupim od 4 oma zvucnike ili mogu od vise oma?Zelim da pogodim idealne zvucnike za ovo pojacalo.Hvala unapred? I sta mislite o ovim zvucnicima 

http://www.kupujemprodajem.com/quadral-ac-310-2x150-wati-akcija-28258343-oglas.htm?filter_id=151235

Npr,njihova impedansa je na 8 oma a snaga 150w...Ne razumem se bas nesto u HiFi tek sam zaplovio u te vode znam da zvucnici smeju da budu jaci od pojacala.Hvala unapred:D

Link to comment
Share on other sites

Zvucnike i lubenicu ne mozes izabrati..mozes samo potrefiti :-)

Ako stavis zvucnike vise impedanse nece skoditi pojacalu, samo ce mu biti jos lakse. Moj savet je, sobzirom da si pocetnik, nadjes prvenstveno ispravne zvucnike, od proverene osobe, koje nisu budzene karabudzene i slicno. 

Ove sa linka svakako nisu lose za pocetak, quadral i sony...vrlo moguc dobar par.

Link to comment
Share on other sites

Pa malo sam citao ovde po forumu,slabo sam nailazio na quadral zvucnike niko ih ne preporucuje....Znaci bitno mi je da impedansa nije toliko bitna,posto sam jurio na 4 oma da budu zvucnici.Ako ovo moje pojacalo ima po kanalu 110w,moram da uzmem neke kutje od 120w,snage ili...100w.Nisam nacisto sa ovim quadral svaka preporuka bi mi dobro dosla.Hvala.:)

Link to comment
Share on other sites

Ma ne opterećuje se vatima uopšte, ne moraju te vrednosti da se poklapaju tako blisko kako misliš. Što se impedanse tiče, u specifikaciji lepo piše 4-16 oma, znači gotovo svaki zvučnik je ok. Ali kao što uzvarb reče, što više oma to će pojačalo lakše raditi i manje se grejati sa njima. Znači brojke te ni u čemu ne ograničavaju, idealan spoj pojačala i zvučnika se i ne gleda tako već po karakteru njihovog zvuka. Npr. gleda se da nemaju oboje izražene visoke pa da se u duetu napadno deru itd. Ali to se ne nalazi u specifikacijama, to ide na iskustvo. Pretresi oglase i vidi šta ti se sviđa pa će ti neko ko ima iskustva sa Sonijem već dati savet šta bi moglo lepo da zvuči.

Link to comment
Share on other sites

Power output: 110 watts per channel into 4Ω (stereo) ...Primetio sam da dole pise od 4 do 16 oma,ali nisam bio siguran..Kako nisu bitni wati?Ako je po kanalu 110w mogu da stavim npr od 100w,ali 50w 60w ako odvrnem do kraja mogu da sprzim zvucnike i da bacim pare...Ako imas preporuke za neke zvucnike dobro bi mi dosli 50 60 eura mi je limit..Kakva je razlika izmedju dvosistemskih i trosistemskih?Mozda je bolje da uzmem neke Canton dvosistemske da budu bolje od ovih quadralovih....Racunam da su 3 sistemski bolji,ali ne mora da znaci..:)..Da isto me zanima je l' dobro ovo pojacalo koje posedujem,bas nemam nikog da se bolje informisem....http://www.kupujemprodajem.com/QUADRAL-Trosistemske-Z-Kutije-KX-115-28257407-oglas.htm?filter_id=56489585,http://www.kupujemprodajem.com/Canton-Fonum-251-28258062-oglas.htm?filter_id=52708579,neke Magnat...sta znam....:) Nikako da prelomim za kutije...Pomoc!! :D

Link to comment
Share on other sites

Idejno trosistemac jeste naprednija konstrukcija ali u realnosti postoji jako puno kvalitetnih dvosistemaca koji su bolji od jeftinijih trosistemaca. Kao što znaš postoji i gomila plastičnih mini linija sa trosistemskim zvučnicima, koji ne vrede ništa.

Polovni Canton uvek nudi jako dobre performanse za uložen novac i ima ih puno po oglasima pa su dobra varijanta za ulazak u HiFi. Taj koji si ti okačio je omanji model i OK je samo ne očekuj da radi čuda sa basom. Sa Quadralom već nemam iskustva.

Što se vati tiče 110W na 4 oma je 55W na 8 oma. Koje god zvučnike da kupiš, samo nemoj da odvrćeš pojačalo na potpuni MAX i biće sve OK. Pojačala generalno i ne trebaju da se odvrću toliko ekstremno a neće ti ni trebati jer ćeš već na pola ima da bude ozbiljno preglasno, iritira i tebe i širi komšiluk. 

Link to comment
Share on other sites

Danas su mi stigli ovi quadralovi zvucnici sto sam postovao..iskreno razocarao sam se.Hocu da mu vratim zvucnike ili da trazim zamenu za neke...Ovaj jedan probija skroz,gde su basovi...Vidi se da ih je neko silovao.Sta da radim?Da mu trazim u zamenu neke,ili da trazim pare???Imate li neki predlog za zvucnike......Pozdrav.Hvala unapred.:)

Link to comment
Share on other sites

Spustio sam mu cenu 15eura,na tihom se cuje jedan satelit a i prenagleseni su visokotonci.Izgledaju mocno.Moj drugar ima neke magnatove elipse iz kola sto je povezao na pojacalo i cuju se bolje od ovog sistema..Cenio ih je 80.Bas sam se razocarao...ne vrede te pare...Ovaj jedan sam raskacio jer nisam mogao da slusam koliko probija,a drugi cuje se satelit onako kako susti na niskim tonovima jos uvek neprimetno,a ovo gde su basovi mekano skroz,vidi se da su istroseni,1 probijen ovaj 2 za mesec dana.Toliko sam se iznervirao 5 cigara sam ispusio za 20 min...Ako znas neke kutije do te sume da su dobre,postuj ili nekog pouzdanog prodavca.Hvala :) 

Link to comment
Share on other sites

22 sati ranije, Stefan91 said:

Proverio sam pojacalo,ispravno 100% sad sam rotirao zvucnike....Ovaj jedan probija i na drugom kanalu...Hvala na savetu.Basovi su 20ice...probija na 1 zvucniku nema sta...kad malo gurnem rukom bass ne probija...na tom zvucniku..ali svejedno istroseni su vidi se...

Ako malo gurnes rukom bass i on ne probija to znaci da se nesto u samom drajveru poremetilo od transporta ili nekog drugog razloga i treba odneti kod majstora na centriranje. Ako je probio nece proraditi normalno kada ga ti gurnes rukom. U svakom slucaju prodavac je to trebao da napomene. Sto se tice predloga koji je dao Spachek moj glas ide za MB jer sam ih imao. Bass nije preterano jak na manjim snagama ali veoma kontrolisano zvuce, cak i na velikim snagama. Ako ti ovaj lik ne vrati novac ili mozda ne prihvati zvucnike nazad ja bih odneo taj bass kod majstora da pogleda.

Inace sta znaci da su istroseni, nisam te razumeo? Mislis na to koliko drajver tj membrana mekano "radi"?

Link to comment
Share on other sites

menu su jednom stigle kutije sa basa je otpo magnet .i to se desilo u transportu.

kuriri  bez milosti bacaju pakete ja ih gledo.

srafciger  pa  odvi drajvere i vidi u kakom su stanju , mozda se neka zica otkacila .

 nije valjda da je covek znao da su krs i prodo ti .

ali kako god ti si dobio ne ispravne zvucnike .

 

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Technicssss said:

Ako malo gurnes rukom bass i on ne probija to znaci da se nesto u samom drajveru poremetilo od transporta ili nekog drugog razloga i treba odneti kod majstora na centriranje. Ako je probio nece proraditi normalno kada ga ti gurnes rukom. U svakom slucaju prodavac je to trebao da napomene. Sto se tice predloga koji je dao Spachek moj glas ide za MB jer sam ih imao. Bass nije preterano jak na manjim snagama ali veoma kontrolisano zvuce, cak i na velikim snagama. Ako ti ovaj lik ne vrati novac ili mozda ne prihvati zvucnike nazad ja bih odneo taj bass kod majstora da pogleda.

Inace sta znaci da su istroseni, nisam te razumeo? Mislis na to koliko drajver tj membrana mekano "radi"?

Pa nece da vrati pare ali hoce da zamenim za neke druge koje on ima.Prvo mi je rekao da mi ne valja pojacalo,(sto nije istina),posle je pristao na kompezaciju posle malo bezobraznog ubedjivanja.Mada meni se nesto ne svidjaju zvucnici ti njegovi modeli a i nemam poverenja u njega.Kao da mu ja posaljem videcu da se nadjem licno s njim.Meni se vise svidja da ima malo dublji bass,a ovi su bili kod nekoga ko ih je pojacavao i nije imao milosti ja ih nisam odvrnuo do kraja jos uvek....Bassovi mu ne valjaju probili su..Probao sam bass test,i hteo sam od muke da zaplacem..a inace vizualno su ok,i basovi su 20ice..Nije to to.I ova kutija sto je ispravna na srednjem zvucniku se cuje neko sustanje.Imam utisak da bi kroz mesec dana stradao i taj srednji i bass.Vise su ovako na oci primamljivi nego sto daju ono sto se ocekuje.Takodje sam smatrao da je Quadral ozbiljna marka zvucnika,a on ima neke sony,kendo,JAMO,cat ca....U nedoumici sam sta bi uzeo od njega najradije pare nazad.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Technicssss said:
2 sati ranije, Paige said:

menu su jednom stigle kutije sa basa je otpo magnet .i to se desilo u transportu.

kuriri  bez milosti bacaju pakete ja ih gledo.

srafciger  pa  odvi drajvere i vidi u kakom su stanju , mozda se neka zica otkacila .

 nije valjda da je covek znao da su krs i prodo ti .

ali kako god ti si dobio ne ispravne zvucnike .

 

Necu da ih otvaram uopste.Na kp imao je jednu negativnu mislio sam da je ozbiljan prodavac a i Quadral sam smatrao za srednju klasu zvucnika,da su ono Ok.Kazem ti moj drugar ima Magnatove elipse iz kola koje je povezao na pojacalo cuju se mnogo kvalitetnije od ovih zvucnika..Za 80 eura,ocekivao sam da su dobri,a dobio sam krs.

Link to comment
Share on other sites

Pusti to testiranje odvrtanjem do kraja, to uglavnom radi samo neko ko je presao sa mini linije pa kada testira zvucnike odvrne na apsolutn maksimum (a da ne pricam da je i bass odvrnut, mozda i loudness ukljucen) pa ako zvucnik probija onda je pojacalo jako:) Nisu svi zvucnici iste osetljivosti i neki traze mnogo snage da bi zvucali onako kako umeju,  a neki su veoma osetljivi i pokretljivi i na trecini snage pojacala bi bili glasniji nego neki drugi zvucnici na pola snage ili vise.

Quadral je odlican proizvodjac, ima vrhunske modele, a ima i neke pristupacnije serije koje opet zvuce ok. Mozde da se desi i da su ti zvucnici i premotavani pa nesto nije uradjeno kako treba.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...