Jump to content


Koje zvucnike za auto?


Vise njih TUPI KO UD ;)

Recommended Posts

Vidim ima gomila nekih Pioneer-a, Kenwood-a, Alpine-a, JBL-ova i sl.

Kakva je situacija u ovoj oblasti, znaci li nesto ime (brand) ili kupovati povoljnije.

Konkretno ono sto me zanima je zvucnik od 10 cm. u precniku, na 4 ohma i da ima ona perforirana krilca kroz koje idu srafovi.

Ima neki JBL koji je recimo duplo skuplji od Alpine ili Kenwood-a, pa ne znam vredi li to te razlike?

Link to comment
Share on other sites

Kada se odmaknemo od onih pijačnih auto zvučnika za 500-600din, i krenemo da pričamo o boljim ugradnim modelima, treba da imamo u vidu da su mesto i način postavljanja bitniji od samog zvučnika. Ušrafljeni na plastične tapacirunge, okvire na vratima i instrument tablama, na policama gepeka i prednjim i zadnjim stubovima, čak i najbolji i najskuplji auto zvučnici počinju da drndaju.

I najskuplje ugradne zvučnike da kupiš, rezultat će više zavisiti od spomenutog mesta i načina ugradenje nego od samog drajvera, pa ti je teško odlučiti koji kupiti. Bez ozbiljnog ukrućenja mesta gde se zvučnici šrafe, i bez pravljenja neke vrste zvučne kutije, sve to počinja samo da brunda i mulja umesto da svira. A takve modifikacije baš znaju da koštaju. Ja sam za mog Forda odustao od modifikacije fabričkog ozvučenja, jer bi baš baš mnogo koštalo da dobijem primetne rezultate.  :unsure:

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

NShappy, 

iako je odgovor jasan i ima smisla, siguran sam da postoje firme koje rade bolje i one koje rade losije zvucnike za auto. 

Ja se u to ne razumem, i imam isto pitanje kao i zveroguster. Siguran sam da postoji razlika izmedju Infinity, Pioneer, Alpina, ... zvucnika i voleo bih da ekipa sa Foruma pomogne oko izbora. 

Naime, platio bih do 50 eura za jedan par elipsastih 6''x 9'', pa makar bili i polovni. 

Neki stari koji su bili na zadnjem panelu nisu dugo izdrzali sunce koje je papirne membrane pretvorilo u prah. 

Takodje, razmisljao sam i o nekim full range opcijama, a za drvenu dasku bih se kao dokazani amater stolar pobrinuo sam. 

Svaka informacija o dobrom CD plejeru (sa USB i/ili AUX ulazom) za auto bi bila vise nego dobrodosla. 

VELIKO hvala, 

GS

Link to comment
Share on other sites

Bas mi je drago da se ova tema "ozivljava".
Evo, ja sam u medjuvremenu kupio ove:

http://www.snapdeal.com/product/jbi-cs7-black-car-speaker/662273511344

Namerno nisam stavio oglas sa K/P ali ima ih tamo, takodje i vecih kao i elipsastih, kontam da je to taj zvuk posto je ista serija kao ove sa linka.
Ja sam apsolutno prezadovoljan ovim malcima! :)
Sa velicinom pretpostavljam da dolazi i vise zvuka, tako da svakako preporucujem ovu seriju JBL-a.

Ako se odlucis mozemo na PP o detaljima, kod koga, za koliko itd.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Svaka cast, neka uzivanje potraje! 

Ja sam ti od onih koji bi da cuju prvo, pa onda pazare. A, nemam toliko para niti sam avanturista u tom smislu da kupim 10 pari, pa da odlucim koji je najbolji. Ima smisla sto veli NShappy da je pozicija zvucnika presudna, te da ona plasticetina iznad gepeka nije idealno mesto za postavljanje istih. 

Sa druge strane, ne treba ni ocekivati da to zvuci kao sistem kod kuce... Vidis li ti koje je to prokletstvo? :-D 

Hajd', javi mi preko pm gde si i za koje novce pazario ove JBL, pa da skracujem opcije... 

Hvala.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...