Jump to content


Kupovina električnog alata


elefterije

Recommended Posts

  • Replies 56
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

3 sati ranije, SUROKVL said:

Ako će da buši jednu rupu pola sata i spali burgiju i bušiicu, onda mu ne treba "hilti".Ako naleti na armaturu ni "hilti! mu nije od velike pomoći.B). Te bušilice sa mehaničkom vibracijom su namenjene samo za mekane građevinske materijale, cigla, blok siporeks i sl.

Eh, da sam imao nekog da mi ovo kaže pre mesec dana kada sam pokušavao da okačim TV na zid. Greje se vibraciona, gore bosh burgije, ruka me već boli i komšije počele da se bune, a beton me ne *ebe 5%. :roll:

Link to comment
Share on other sites

Moj predlog je makita koju koristim godinama i u firmi u kojoj sam prije radio sam uvijek birao njihov program jer su prilično izdržljive. Hilti je takoodje odličan izbor ali nepotreban za kućne poslove i to su proizvodi za duže staze ( sistemi hladjeni uljem ) kad sam saznao od dobavljača da im je radna temperatura glave oko 85 stepeni a brinula me ispočetka shvatio sam o kakvom kvalitetu se tu radi. Cepaj kolko imaš života :) Za kućnu upotrebu sam izabrao makitu od 650 wati za svega 65 evrića model hp 1610 , prihvat burgije fi 16 max što je sasvim dovoljno. Nažalost nema sds prihvat ali se može glava kupit posebno .

Link to comment
Share on other sites

Сада ми више и није потребно, набавио сам пет бушилица. Једна од њих је чак црвена Искра. Предивна мања машина и веома прецизна. Може лево десно и има регулацију брзине. Милина радити са њом.

Link to comment
Share on other sites

Ja sa mojom bavarijom izbusio preko 50 rupa za klimu,kruna burgija fi 30,40 ili vise i jos vrti.Za 7500 koliko je kostala u uradi sam,best buy. Samo polako bez silovanja busilice i svaka rupa se izbusi.Naravno da ima razlike u odnosu na skuplje varijante ali za ove pare se stvarno isplatila.

Link to comment
Share on other sites

On 12/5/2015, 8:05:44, jagermeister said:

Za kućnu upotrebu sam izabrao makitu od 650 wati za svega 65 evrića model hp 1610 , prihvat burgije fi 16 max što je sasvim dovoljno. Nažalost nema sds prihvat ali se može glava kupit posebno .

Ovako nešto bi mi odgovaralo sami mi recite da li je glava izmenjiva ili se to nekako drugačije izvodi? Da li je to možda sada HP 1640?

Link to comment
Share on other sites

Šta kažete na ovako nešto - http://www.alatiimasine.com/proizvod/udarna-busilica-dv16s-hitachi/

Da li na ovo treba obraćati pažnju na broj obrtaja iliti udaraca kako ovde stoji?

  • Broj obrtaja u praznom hodu 0 - 1.000/ 0 - 3.000 ob /min
  • Broj udara u punom opterećenju 1.brzina 0 - 13.000/min, 2.brzina 0 - 39.000/min

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...