Jump to content


Sennheiser HD800 S


DejanM

Recommended Posts

Sennheiser je predstavio u Becu novu verziju svojih sluski HD 800 koje imaju sufix S. Imao sam prilike da ih direktno uporedim sa HD800 jer su i jedne i druge bile zakacene balansiranim kablom za Sennheiser pojacalo za sluske (koje ima dva izlaza za sluske). Jednom recju HD800S su bolje sluske od HD800. Pre svega poboljsane su u bas podrucju, cime je nesto promenjen balans zvucne slike koju daju. Zvuk je sada nesto puniji, dok su visoki ostali veoma slicni kao i kod HD800. U srednjem podrucju je nesto vise texture i supstance, kao posledica izrazenijeg basa.

HD800S ce da kostaju oko 1500 eura i u tu cenu su uracunata i dva kabla: jedan sa klasicnom 6,3mm bananaom i jedan XLR kabl. Navodno sluske treba da se pojave u radnjama pred katolicki Bozic.

Link to comment
Share on other sites

interesantno, jedinu zamerčicu koju sam imao na hd 800 je nesto "tanji" bass i donekle hladniji zvuk zbog takvog tonskog balansa.Pripisivao sa to headampu,zapravo ifi dac-u i njegovom izlazu za sluske ali mojoj navici da slusam nesto drugaciji zvuk.Ipak je delom i do slusalica.Bez obzira na sve,i sa obicnim hd800 bi ziveo srećno,i verovatno bolje ne bih trazio dok sam ziv.Vrhunske sluske.Lepo je čuti da neko i takve proizvode unapredjuje.

Link to comment
Share on other sites

44 minuta ranije, Jazzavac said:

Dejane,

Mozda malo off pitanje, ali da li si imao prilike da ih uporedis sa HD600? Ja sam dugo godina imao HD600 na poslu, kada im je to bio flagship model, pa me interesuje koliki je to pomak napravljen, ako jeste....

Hvala!

Nisam ih direktno poredio i nisam slusao HD600 skoro. Ranije, pre dosta godina, sam ih slusao i tada mi se te sluske nisu dopale. Ja mislim da su HD800 bar za klasu bolje sluske. To je jedna sasvim druga, visa, liga ...

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je poslednjih godina tendencija kod proizvođača, čak i vrhunskih kakav je sennhaiser, da kod svakog novog proizvoda učini da bas bude nešto izraženiji nego kod prethodnog modela, nešto slično se dešava i sa visokim. Naravno, sve to ima svoju cenu, a to je neutralnost. Kad ovo kažem, ne mislim samo na slušalice već na Hi-Fi uopšte. Svrha toga je da se simulira ,,prednost,, novog modela u odnosu na prethodni, i da se ugodi novim trendovima tipa:,,u redu je da je zvuk neutralan ali ja volim kad se čuje bas,,! Ograđujem se od ovakve konstatacije kod konkretnih modela HD800 i HD800S jer ih nisam upoređivao, ali ko jeste? Samo izražavam sumnju da se ta priča ponavlja i u ovom slučaju.

Link to comment
Share on other sites

On 12/4/2015, 11:59:14, DejanM said:

Nisam ih direktno poredio i nisam slusao HD600 skoro. Ranije, pre dosta godina, sam ih slusao i tada mi se te sluske nisu dopale. Ja mislim da su HD800 bar za klasu bolje sluske. To je jedna sasvim druga, visa, liga ...

Hvala Dejane. Meni su se i HD600 dopadale... Mogao sam da ih slusam satima, bez zamora, jedan vrlo prijatan zvuk... Moracu da potrazim da cujem to cudo od HD800.

Link to comment
Share on other sites

16 sati ranije, Jazzavac said:

Hvala Dejane. Meni su se i HD600 dopadale... Mogao sam da ih slusam satima, bez zamora, jedan vrlo prijatan zvuk... Moracu da potrazim da cujem to cudo od HD800.

HD800 su dosta polarizovale ljubitelje sluski: neki su ih dizali u nebesa i proglasavali za nesto najbolje sto je ikada napravljeno dok su ih drugi smatrali za ne bas preterano dobre. Zamerke su se uglavnom odnosile na bas podrucje i na navodnu "ne muzikalnost" odnosno "bezzivotnost u prezentaciji". Ja sam licno blizi onoj prvoj grupi s tim sto me je ova poboljsana verzija potpuno ubedila i ja cu ih kupiti cim se pojave u radnji (sacekacu da prodje nekoliko meseci, tek da se zalece decije bolesti u proizvodnji). Zato je najbolje da ih covek licno poslusa, jer je ipak za te novce izbor dosta veliki.

Link to comment
Share on other sites

hd650 dok sam slusao, jesu dobro, ali nisu za moj ukus (svise su mi bile "tople") kao i ostale Sennheiser koje sam cuo. Od novijje linije slusao sam 700-totku i zvuk je primetno drugaciji (brzi, precizniji) ali sa manje topline. Zanimljivo mi je (meni samom) sto bih pre uzeo 650 nego 700 :)

HD800 su ipak "teska artiljerija", nisam ih slusao te mi je glupo da komentarisem, ali svaka cast nekome ako nadje njima manu :)

Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, sondek said:

Ja bi ih lično voleo cuti sa nekim vrhunskim lampaskim ampom.Detaljnost i preciznost koje imaju i nesto topliji zvuk lampi bili bi odlična kombinacija.

Imao sam prilike da slusam Sennheiser HD800 sa EAR Yoshino HP4. Kombinacija iz raja .... fantastican zvuk, koji nije bio topao ili hladan, u principu neutralan, ali je imao otvorenost, svezinu, detalje, dinamiku, uronjenost u muzicko zbivanje koje omogucuje potpunu predanost muzici. Cena je medjutim jedini problem ...

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Wow,čestitam.Čujem da imaju za nijansu bolji bass od Hd800.Taj donekle "tanji" bas i jeste jedina mana koju sam čuo na HD800.U prvom sam momentu to pripisao ampu ali kad su se pojavile 800s to sam pročitao kao prvu impresiju kod nekih pfm-ovaca shvatio sam da je ipak do sluski.Nije lose ponekad poslusati takve vrhunske slusalice da se vidi prava mera bassa i koliko su basem nabudžene mnoge danasnje basreflex kutije.Osnovni osećaj kad ih slusas je da je sve precizno i tačno do surovosti.Otkrivaju i najmanju gresku na izvoru tj. snimku.Porazavajuć osećaj vratiti se na sluske od 150€ posle toga.Slusaćeš ih preko X can ili headline?

 

Link to comment
Share on other sites

Da bas je bolji nego kod HD800. Izuzetno su analiticne - cuje se svaka dlaka. Prostornost je isto jako dobra. A tek su izvadjene iz kutije - za ocekivati je da ce vremenom svirati jos bolje.

Za sada ih slusam na Musical Fidelity X-Can V2 (u njima je samo plocica ostala original, sve ostalo je zamenjeno kvalitetnijim delovima). S obzirom da je ovo pojacalo pokazalo jasnu razliku izmedju HD800S i mojih starih Grado SR320 ispada da i nije tako lose. Ali impedansa ovih sluski od 300 Ohma otvara neke nove perspektive u pogledu nekog lampaskog pojacala. Ali o tom potom ...

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

@DejanM

Malo vadim ovu temu iz mrtvih ali sta da se radi i meni su sluske dosle na red ...

Kratak uvod ...

Pre koji dan  sam kupio Sennheiser HD-1 wireless sa noise cancelling-om..odmah su mi rekli da su to kompromis sluske koje nece biti sasvim audiofilske ali ce dobro doci u dugim putovanjima avionom da se moze spavati i slusati muzika ...takodje ih koristim i na poslu kad imam Skype sastanke ,  jer mogu da se bolje iskljucim od okolne buke i budem makar malo slobodan oko radnog stola.

Kad su stigle i kad sam ih probao to je tacno bilo to ...malo sam pojacao visoke na Captune aplikaciji i zvuk mi je legao ali mi malo nedostaje prostornosti ...kao da mi svi izvodjaci stoje u glavi ili malo okolo i sviraju . 

Shvatam da za tako nesto treba ici na otvorene sluske i da bi tek sa takvim sluskama mogao da ocekujem potpuni hifi uzitak ...

E sad ne lezi vraze moja firma ima neki popust kod Sennheisera i to poprilicno nelinearan...kod HD-1 je to bilo 20% a kod HD-800s je to 35% tako da bih mogao da ih kupim za oko 1100+   USD ... redovna cena je 1699+ neki mali porez od 8%

Kontam da kupim ovde neki iole ozbiljniji HIFI treba mi barem 3000 USD (1500 za polovan Usher Dancer Mini-X Diamond + neko pojacalce  i da iskoristim svoj dac sa preampom )   ... ali sve je to muka ovde putovati vamo tamo , velika drzava ogromna rastojanja , gubljenje vremena ...neki ljudi i nece da salju robu nego je samo licno preuzimanje a to Usheri se prodaju jedno 1500 milja daleko od mene . 

Zanima me koliko ovako ozbiljne sluske sa nekim dobrim predpojacalom i dobrim dacom (poneo bih moju Auralic Vegu ) mogu da budu konkurentne sa zvukom hifi sistema i zvucnika ? 

Koji headamp bi preporucio za ovaj model ?

Hvala unapred,

Pozzz

 

Link to comment
Share on other sites

Senn HD800S su odlicne sluske ali traze dobar Headphone amp da bi pokazale sve sto znaju. Ako ih recimo slusate sa EAR Yoshino HP4 to ce vas odvesti u nebo pravo kod andjela i blazenstvu nece biti kraja. Ako ih zakacite za neki prosecan amp (danas sam ih slusao sa novim Sennheiser amp+dac za 2400 eura i bilo je -> ), onda cete se pitati za koji djavo sam dao ovolike novce. Zbog svoje visoke impedanse od 300 Ohma, namece se neko lampasko pojacalo (kao recimo taj pomenuti HP4) ali su oni po pravilu jako skupi. EAR HP4 kosta oko 4500 eura !

Nisam ih nikada poredio direktno sa STAX sistemima. STAX sada ima i nekoliko novih modela, koje jos nisam cuo. Meni se cini kao jako dobro resenje mali STAX SRS-2170. S obzirom da kosta manje od 1000 eura  a da se za te pare dobiju i sluske i pojacalo, to mi se cini odlicna kupovina. Meni se taj mali STAX cak vise svideo od nekih vecih njohovih modela.

Poredjenje STAX sa HD800S ce u mnogome zavisiti od toga na koje pojacalo cete staviti HD800S.

Link to comment
Share on other sites

@DejanM ,

Zanima me koliko ovako ozbiljne sluske sa nekim dobrim predpojacalom i dobrim dacom  mogu da budu konkurentne sa zvukom hifi sistema i zvucnika ? 

Recimo ova kombinacija :

TIDAL na laptopu  kao izvor 

DAC Auralic Vega

preamp ovaj : http://www.schiit.com/products/valhalla-2   

sluske HD-800S

Pri to me me najvise zanima zvucna slika , prostor ...

Pozzzz

Link to comment
Share on other sites

Ta kombinacija meni izgleda dobro. Ne znam doduse kako Valhalla radi sa Senn HD800S ali bi trebalo da je to solidna kombinacija.

Sto se tice poredjenja sa HiFi sistemom sa zvucnicima - to je u sustini drugaciji nacin slusanja muzike. Zato mislim da je tesko praviti neka direktna poredjenja. Ali je, grubo govoreci, kvalitet reprodukcije dobrog ampa sa HD800S uporediv sa veoma skupim HiFi sistemima.

Senn HD800S inace ima jako dobru reprodukciju prostora muzickog desavanja. Sa lampaskim ampovima je to narocito uocljivo. Senn HD800S su u stanju da instrumente rasporede i po horizontali i po dubini, stvarajuci veoma realiostican prostor sa jasno izdiferenciranim instrumentima u tom prostoru. To je u kucnim usloivima, cak i sa jako dobrim zvucnicima, veoma tesko ostvariti - pre svega zboig uticaja prostorije i nesavrsenosti rasporeda stvari u njoj.

Link to comment
Share on other sites

Imao sam prilike da slusam vrhunski stereo set up i ni manje ni vise nego tri veoma skupih slusalica. Za sve nas prisutne, apsurdno je bilo porediti zvuk. Slusalice su zvucale klasam iza. Nista nije bilo ni za prici reprodukciji koju su nam pruzili zvucnici. Izvor je bio gramofon a slusalice: Seinheiser Orpheus, Audeze LC 3 i Stax SR007.

Sto se tice prostora, o kakvom prostoru pricamo bez cross fade-a? O efektima? Ili o realnoj stereo slici?

Izvinjavam se unapred moderatoru ako je protivno pravilima (molim da se obrise link ako jeste protiv) , evo linka http://www.diyaudio.rs/topic/8119-analog-heaven/

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, SuperFi said:

Imao sam prilike da slusam vrhunski stereo set up i ni manje ni vise nego tri veoma skupih slusalica. Za sve nas prisutne, apsurdno je bilo porediti zvuk. Slusalice su zvucale klasam iza. Nista nije bilo ni za prici reprodukciji koju su nam pruzili zvucnici. Izvor je bio gramofon a slusalice: Seinheiser Orpheus, Audeze LC 3 i Stax SR007.

Sto se tice prostora, o kakvom prostoru pricamo bez cross fade-a? O efektima? Ili o realnoj stereo slici?

Izvinjavam se unapred moderatoru ako je protivno pravilima (molim da se obrise link ako jeste protiv) , evo linka http://www.diyaudio.rs/topic/8119-analog-heaven/

 

 

Tvoj domacin ocigledno ima jako dobar sistem. Ali kao sto rekoh - to je drugaciji nacin slusanja muzike. Uostalom uporedi cenu tog HiFi sitema i recimo STAX 007 (ja licno ne volim Audeze LC3 dok sam Senn Orpheus cuo samo na kratko jednom). Koja je relacija: 10:1 ili mozda 20:1 ?

Link to comment
Share on other sites

Ne radi se tu toliko o zameni HiFi sistema koliko o navikama i nacinu slusanja muzike. Postoje ljudi koji uopste ne koriste slusalice, kao sto postoje ljudi koji gotovo iskljucivo skusaju muziku preko slusalica. Ja recimo pripadam trecoj grupi, koja voli da slusa muziku preko HiFi sitema ali cesto koristim i slusalice i imam svoje rituale za slusanje muzike preko sluski. Pitanje je kojoj grupi pripadas i kakve su tvoje navike kod slusanja muzike ... Ako slusas muziku preko slusalica samo sporadicno, onda ti se ne isplati da ulazes vece novce u sistem za sluske. Pogotovo ako to ne radis onda kada stvarno zelis da slusas muziku.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...