Jump to content


L'Art du Son Garrard Transcription Reference


DejanM

Recommended Posts

Tog dana je bio sajam HiFi u Becu. Ja sam celo pre podne proveo u avionu, vracajuci se sa sluzbenog puta, ustavsi u 4 ujutro. Na sajam sam stigao popodne ali sam se osecao kao Zombie. U avionu nisam mogao da spavam, kada sam dosao kuci takodje nisam mogao oka da sklopim, pa sam se zato odlucio da proletim kroz becki HiFi sajam, znajuci da nece biti veliki ove godine. Prolazio sam iz sobe u sobu vise zagledajuci uredjaje nego sto sam bio u stanju da ih poslusam. Malo sam se duze zadrzao u sobama sa novim modelima slusalica, uporedio nove Sennheiser HD800S sa HD800, sa STAX i Oppo sluskama .... a onda sam usao u sobu gde je prezentaciju drzala Martina Schoener.

 

Martinu poznajem povrsno, vec niz godina sam imao prilike da se sa njom srecem po raznim HiFi eventima. Martina je Nemica, ucila klavir kod pijanistkinje u Svajcarskoj koja je 1939 morala da napusti Bec. Povezana je sa nekoliko firmi gde radi kao saradnik i consultant a od kojih su dve najvaznije: Loricraft i Mace. Ima i svoju firmu pod imenom L'Art du Son a najpoznatiji proizvod te firme jeste tecnost za pranje ploca. Kazu da je ta tecnost jako efikasna.

Na beckom HiFi sajmu je prezentirala preradjeni Garrard 501, koji je ona sama tunirala. Rucka je Live Origin ali temeljno prepravljena dok je zvucnica Lyra Atlas. Ostatak sistema: Mace elektronika i zvucnici Mace Michelangelo. Seo sam u polupraznoj sobi i malo popricao sa Martinom jos jednom, po ko zna koji put, impresioniran njenim znanjem audio tehnike. A onda mi je demonstrirala kako zvuci njena verzija Garrada 501. Onako umoran, negde izmedju jave i sna, ovaj sistem me je odjednom transportovao u stanje opsteg alarma - sva cula su odjednom bila u pogonu. Ono sto se culo nije bilo impresivno vec djavoslki dobro. Dinamicki opseg je takav, da to nisam nikada cuo ni na kakvom sistemu. Eksplozivna dinamika, neutralan i detaljan zvuk. Savrsenstvo. Podseca mozda pomalo na Wilson Audio Sascha, ta vrsta eksplozivnosti i kontrole, sa detaljima koje obicno ne cujete sa ploce.

 

 

 

Garrard 501.jpg

Link to comment
Share on other sites

Najveca modifikacija na Garradu je uradjena zamenom originalnog motora novim, koji je razvijen za potrebe ovog projekta. Postoji citav niz drugih adaptacija. Cak je i kuciste Garrarda, koje je inace izvanredno, modifikovano. Garrard 501 kosta 14.000 eura nov. Ova modifikacija kosta 79.000 eura i obuhvata ceo sistem, racunajuci i rucku i zvucnicu Lyra Atlas kao i podesavanje u prostoriji kod kupca. Phono preamp nije ukljucen u cenu a na sajmu je bio Mace preamp, takodje modifikovan.

Zvucnici su bili Mace Michelangelo - nov proizvod. Bas driveri su pokretani pomocu ugradjenih pojacala dok su srednji i visoki driveri pasivni. Mace stereo amp je pokretao te drivere. Sama cinjenica da mi je prva pomisao bila da je zvuk slican Wilson Sascha, ukazuje koliko sam bio impresioniran ovim zvukom.

Mace je inace mala austrijska manufaktura, koja dosta dugo postoji ali nije do sada stekla neku vecu popularnost. Njihove proizvode necete lako naci ni u beckim HiFi radnjama. Ali u principu ti uredjaji dobro sviraju, dok je sistem na sajmu bio zbilja odlican.

 

Ovo je sistem koji vas od Zombija moze pretvoriti ponovo u zivo bice. Da li postoji veci kompliment za jedan HiFi sistem ?

Mace Michelangelo.jpg

Mace Amp.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...