Jump to content


VladaStevic: Infinity kappa 9.2i mk2


vladastevic

Recommended Posts

On 6.3.2016. at 21:22, JTGTS said:

Vlado da li si imao prilike da slušaš kappu 7, ako jesi molim te uporedi mi zvuk tvojih 9.2 sa njima.

Planiram kada se preselim mozda i sredinom ove godine da odvojim jednu prostoriju samo za muziku i da pazarim 9.2 i otprilike isto nešto kao ti yamaha snagaš i možda neke lampe preamp.Samo me zanima ima li sličnosti sa kappama 7 jer mi prilično odgovara njihov zvuk.

Hteo sam da zapalim za germaniu video sam par na ebay za 1200-1400e ali suludo je da ih stavim u sobu od 15m2 tako dok se ne preselim sedmice će završavati posao. 

Nisam imao prilike da slusam kappa 7 tako da ne bih znao da ti kazem slicnosti u zvuku ta dva zvucnika.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 226
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 1 month later...
16 minuta ranije, sondek said:

obrati pažnju da bude dobar.Izmenjao sam 5-6 pre/power kombinacija i osnovni zakljucak iz tih iskustava je da dobar preamp cini veći pomak u zvuku od promene snagasa.bitno je i da se međusobno "slože",ništa dakle bez probe.

Naravno,preamp ne uzimam dok ne probam u mom sistemu.

Primetio sam takodje da veci pomak u zvuku pravi preamp nego snagas.

T+A u bridzu su cudo...oko 500w na 4 oma:-) 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nisam siguran da je bridžovanje dobra varijanta, s obzirom da su zvučnici 4 Ohma.

Jedino ako je T+A (u stereo varijanti) stabilan ko stena na 2 Ohma, onda je OK. Inače mi se čini kao bolja varijanta da su ostali kao stereo, pa da se jedan koristi samo za bass-ove, a drugi za ostatak zvučnih jedinica.

Link to comment
Share on other sites

15 minuta ranije, BokiTokiVoki said:

Nisam siguran da je bridžovanje dobra varijanta, s obzirom da su zvučnici 4 Ohma.

Jedino ako je T+A (u stereo varijanti) stabilan ko stena na 2 Ohma, onda je OK. Inače mi se čini kao bolja varijanta da su ostali kao stereo, pa da se jedan koristi samo za bass-ove, a drugi za ostatak zvučnih jedinica.

Stabilni su na 2 oma,par sati finog slusanja i nisu se ni zagrejali.

Svakako cu probati biamping kombinaciju,mozda bude lepse zvucalo.

 

Link to comment
Share on other sites

47 minuta ranije, sondek said:

obrati pažnju da bude dobar.Izmenjao sam 5-6 pre/power kombinacija i osnovni zakljucak iz tih iskustava je da dobar preamp cini veći pomak u zvuku od promene snagasa.bitno je i da se međusobno "slože",ništa dakle bez probe.

Potvrđujem. Otkad imam Proceed pretpojacalo za koje mislim da je izvanredno, vecina snagasa zvuci puno bolje ili cak slicno...

Inace sam probao kroz 20 tak god sigurno 20 tak preampova i puno vise snagasa i tek kada se dokopas vrlo ozbiljnog preampa puno je laksi odabir izlaznog pojacala.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam u dva navrata isao na bolji preamp sa boljim napajanjima u vise sektora predpojacala i to je sve donelo zvucno preobrazenje,kako lepo reče moj kum koji je trezveniji u opisu "prosirenje zvučnog spektra u oba smera".Moguće i da su skromniji snagasi od ranije bili odrađeni kako treba,a i da je zvucnik relativno lak za pogon(6ohm, 86db),poznati su po tolerisanju niske impedanse i manje efikasnosti ali manje vise zvučno dobilo se u boljem pogonu na tihom slusanju i jos par sitnica sa čak duplo skupljim snagasem(iste firme),kao sto je bolje podnosenje raznih muzickih zanrova(nije ni to sve malo),ali sa skupljim preampom se popravilo bukvalno sve,ceo sistem zvuci kao da je vise klase,jasnije,tačnije.Najbolji efekat promenom jedne komponente u sistemu.Slicno sam cuo i kod kolege koji je Koratov preamp zamenio jednom prilikom za bolji.

...tako da,ne zali vremena i novaca za preamp

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...