Jump to content


2,5" OWC Mercury Elite Pro Dual Mini 2x1TB


srdjan_cvetkovic

Recommended Posts

Na prodaju izuzetno parče hardvera, 2bay RAID 0,1, JBOD, Spare USB2.0/FireWire800/eSATA full aluminium fanless enclosure. 

O čemu se radi možete videti na linku ispod: 
http://www.storagereview.com/owc_mercury_elite_pro_dual_mini_review

Prodaje se u kompletu sa dva 2,5" 1TB WDJPVT Scorpio Blue diska - trenutna postavka je u vidu zasebnih diskova, ali po želji može i RAID0/1 ili JBOD. 
Uz enclosure dobijate sve što originalno dolazi pri kupovini od OWC-a (kutija, šrafovi, kablovi, .. .) + eksterno napajanje (kupljeno zasebno, ne dolazi u kompletu). Bez napajanja može da tera oba diska preko FW800, za eSATA i USB2.0 je potrebno eksterno napajanje (ili poseban kablić koji se dobija i vuče struju sa FW porta kompjutera).
Nisam probao da li rade veći 2,5" diskovi, ali s obzirom da imam veći OWC enclosure USB2.0 koji je napravljen pre 3-4 godine, a radi bez problema i sa 8TB diskovima, ne sumnjam da i ovaj mališa može da radi sa novim 2TB 2,5" diskovima. Estetski perfektno očuvan (mint), kao i funkcionalno, služio za backup osetljivih podataka.

Za one koje interesuje zašto prodajem nešto ovako dobro odgovor je jednostavan - kupio sam multibay NAS u kome će postavka da bude RAID5, pa mi je sad ovaj enclosure sa diskovima višak. 
Slike su sa interneta, nema potrebe da postavljam od konkretnog enclosure-a, pošto je sve mint!

Prodaje se ISKLJUČIVO u kompletu, zajedno sa diskovima, bez zamena! !!   
Ako se ne proda ostaće kao backup, za "ne daj Bože". ..

 

Cena: 150 euro, fixno

Kontakt: 064 598 14 33, Srđan

OWC-Mercury-Elite-Pro-Dual-Mini.jpg

OWC-Mercury-Elite-Pro-Dual-Mini-Front.jpg

OWC-Mercury-Elite-Pro-Dual-Mini-Ports.jpg

OWC Mercury Elite Pro Dual Mini Apart.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...