Jump to content


stereo risiver


idanijel

Recommended Posts

  • Replies 188
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

4 sati ranije, dragec said:

Hvala kolega Technicssss na iscrpnim informacijama, pa i ja sam imao nedoumicu kada sam povezao CD plejer preko analognih ulaza, zvuk je zaista bio prosecan tako da sam se zapitao otkud toliki hvalospevi o ovom risiveru, posle par dana sam nabavio digitalni coax kabl i onda je bilo potpuno iznenadjenje. Jedina zamerka ovom uredjaju je prosecan tjuner mada kakve su nam radio stanice i ne smeta. Zvuk sa tv-a preko optickog kabla je isto jako dobar, ustvari poenta je samo dovesti digitalni signal do Panasonica, on dalje radi sve! Inace i moj Panny je u mint stanju, nema tacku na sebi, daljinski nov, kao da nije nikada koriscen, zaista smesne pare sam dao i dobio bas mnogo.

Myryad ima coaxialni izlaz, jel njega koristis? Ako se dobro secam kada sam citao uputstvo (sto je bilo pre godinu dana) mislim da preko coax prima 192KHz dok je preko optike maximum 96KHz. Nemoj da mi verujes na rec ali mislim da je tako. Vidim da si na onoj slici koristio analogne ulaze preko kojih XR70 automatski radi upsample na 192KHz. Osim toga ReMaster opcije su isto dobre, ako na brzinu izmenjas sve 4 opcije zvucace skoro indenticno ali ako menjas jednu po jednu i koristis malo duze pocne da se primecuje razlika. A primetio sam i da je tvoj XR70 vizuelno drugaciji nego moj primerak, moj nije imao sivu lajsnicu dole sa prednje strane na kojoj pise HDMI vec je ceo bio siv. Ne znam da li je to variralo od trzista do trzista.

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, prophet said:

identično:cheers

Kuckam sa fona, a on ima naviku da sam ubaca neke uvrnute reci i ne moze da se iskljuci. Ponekad manje vremena provecem kuckajuci poruku nego sto provedem ispravljajuci greske koje sam ubaca.

Inace posto rece da si probao preko kompa XR55 da li si mozda probao kakv zvuk daje prilikom filmova kada PC radi kao transport? Ja ga zadnjih dva meseca sticajem okolnosti koristim umesto BD plejera i ono sto sam odmah primetio je nenormalno jak bass na svim kanalima, bukvalno kao da LFE efekti saljeu svim ostalim kanalima, a ne samo onom sestom zvucniku. Zvucna kartica je integrisana na Asus P5K ploci. Taj problem nemam kada je zvuk sa BD plejera, sve je ok, kada gledam nesto sa stereo snimkom takodje zvuk normalan, sa DTS Neo:6 koji ponekad koristim za filmove takodje normalno ali kada pustim nesto sa Dolby Digital ili DTS snimkom radi kao da je ukljucen loudness na steroidima. Preko satelitske sinoc gledam Spectre na Sky Atlantic i zvuk je DD i to (za satelitsku standardno) na 448 kb/s i bez obzira na koliko je pojacano bass ostaje onakav kakav bi trebao da bude, a isti film preko preko PC-a pojacano na samo -48dB (volume na 9 sati) i bass trese vrata i prozore. Da li postoji neka opcija koju treba iskljuciti u podesavanjima zvucne ili plejera? Koristim K-Lite Mega Codec Pack i u njemu sam samo ukljucio passthrough za DD i DTS, nije bilo dodatnih podesavanja.

Link to comment
Share on other sites

11 sati ranije, civi said:

jesam malo je laid back sto bi rekli englezi vise lici na lampe inace sad furam onkyo a9555 sa par modova i to je totalno druga klasa i u odnosu na panija pozz

   Cuo sam za taj Onkyo ali ga nisam cuo. Citam po forumima napolju da je tanak na nizim frekvencijama odnosno da svira svetlije. Taman da mi potvrdis da li je to tacno ili ne i koje modove si radio na njemu.

 

Link to comment
Share on other sites

tanak nije nikako , otvoren jeste , zamenjeni su op ampovi na izlazu i stavljen je hifi tuning osigurac ima vise snage i kontrole od panasonika sto se itekako oseti na zahtevnijim kutijama , isto tako klinicki je precizan pa zavisi poprilicno od ulaza i najmanja promena se oseti kao drasticna razlika u zvuku 

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, dule75 said:

jesam malo je laid back sto bi rekli englezi vise lici na lampe

Ovo ne mora da bude loše, ako je transparencija, lepršavost i veličina pozornice kao kod lampi, bez agresivnih visokih. Samo je pitanje kontrole bas područja.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 7 years later...

Osvežavanje prastare teme, btw sluša li još uvek neko legendarni Panasonic SA-XR55 u 2024? Mislim da bi svaka ozbiljna hi-fi kuća trebala da ima po jedan bar kao podsetnik što-ulupah-silne-pare-u-uređaje-vidi-kako-ovo-svira 🤣

20240103_133420.jpg

20240103_143714.jpg

Link to comment
Share on other sites

Hehe, đe me nađe, imam u kući  5 komada. Tri u velikom aktivnom sistemu, 55, 58, 700, jedan 55 vezan za PC monitore i jedan 70 koji drnda u kuhinji. Retko dobar proizvod i jeftin izvor snage u D klasi. Najstariji primerci datiraju iz 2006-te, jedan 55 je bio 10 godina na ribonima od 1,5 oma gde bi mnogo ozbiljnija pojačala pala na ispitu. Da napomenem, do sada ni jedan primerak nije imao problema. Pre dve godine za neke smešne novce na KP nabavio model 700 koji u stereo modu udružuje po 3 pojacala, dakle 2 x 300W/6Ohms, teoretski, radi na ribonima do 500Hz, 55 i 58 rade na 4 pasivna suba.  

Link to comment
Share on other sites

Svaka čast! Drago mi je da čujem da nijedan od tih 5 komada nije imao problem do sada. Evo prođoše godine od kad sam prodao svoj XR70 i sto puta se pokajao zbog toga. I onda letos ponovo prodadio crv planirao sam da nabavim XR55, malo muke bilo da se nađe ali uspeo sam. Našao je svoje mesto u B sistemu i sad više nije na rezervnoj klupi, vošti Elac samo tako, neverovatno koliko stabilno radi, predobra sprava, moram još jedan da nabavim!

Link to comment
Share on other sites

Meni je xr55 sporedni amp. Iako sa većinom zvučnika radi bolje od Sony db940, medostatak usb ulaza i jako los tjuner u Panasonicu su ga ipak stavili u drugi plan.

Jedini zvucnici sa kojima mi sony bolje zvuči od panasonica su Grundig box 800. Nekako mi deluju beživotno kada ih pogoni xr55. Sve ostalo sto sam spajao na njega je odlicno zvucalo.

Inače, pre dve godine sam ga stavio na oglase i nakon dva meseca nijedan poziv nisam imao iako je cena bila povoljna. Ocigledno ljudi i dalje neznaju o kakvom  uredjaju se radi. 

Evo upravo odslusah jednu sesiju na panasonicu....

Link to comment
Share on other sites

Kod mene 59-ka radi svaki dan...

Svi u porodici navikli da zvuk TV-a ide preko pojačala.Promenilo se tu dosta uređaja, ali Panasonic čvrsto drži poziciju 😁. Koristimo samo stereo varijantu i da mi ne smetaju malo oštriji visoki (pri glasnom slušanju), drugo pojačalo za muziku mi ne bi ni trebalo...

Kontrola basa-savršena.

Link to comment
Share on other sites

Koji zvučnici su u pitanju? Čudi me to sa oštrim visokim na glasnijem slušanju. Kod mene se riboni potpuno smirili, može da se pojačava dok bukvalno malter ne krene da otpada sa zidova a zvuk i dalje ne para uši. 

Link to comment
Share on other sites

On 3. 1. 2024. at 21:03, TekManijak said:

Ocigledno ljudi i dalje neznaju o kakvom  uredjaju se radi. 

Biće, da je tako. Upravo sam izbunario neki izvadak iz testa od pre 15-20 godina:


The XR55 delivered 7*86W@8ohms, and 7*153W@4ohms. This is a very good result, the best of the 4 tested.

In stereo, 2*93W@8ohm, 2*120W@6ohm, 2*169W@4ohm, 2*206W@3ohm, 2*238W@2ohm. Again, this is a fantastic result (is the amp in stereo dual amp mode?). The poor Harmon Karman appears close to self destruct at 2ohms and only produced 2*50W! Must be one of them fancy new high current designs 

It's clear that the XR55 delivers a lot of power with 7 channels driven, and low impedance speakers will not be a problem at all. I'm not sure if anything else near this price point can do this well (maybe another digital receiver, certainly not an analog design).

Link to comment
Share on other sites

34 minuta ranije, Gorfili said:

koji je model zvučno bolji? 55 ili 70?

Iz prve generacije SA-XR10

iz druge generacije SA-XR45

iz treće generacije SA-XR70

iz četvrte generacije SA-XR55

Ne uzimati XR-25 i XR-50 za stereo su lošiji od ostalih.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...