Jump to content


stereo risiver


idanijel

Recommended Posts

  • Replies 188
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

On 12/12/2015 at 22:38, dude said:

Juce je vec istorija, a danas je tehnologija ozbiljno pregazila ono od juce.

Da mi je neko juce pricao da cu danas da zaglavim sa hibridnim digitalnim pojacalom, ne bih mu verovao, cak sta vise, izvrgao bih ga ruglu.

Tako da..zivot pise romane.

Hehe kod mene ista situacija samo sto je u pitanju cista D klasa. Da mi je neko rekao da cu posle razlicitih mrcina od pojacala da zavrsim sa uredjajem tezine 4.5 kg rekao bih mu da je prso ko oblanda:) Na zalost u audio industriji nove tehnologije se jako, jako tesko prihvataju. Sa druge strane da na ovom Marantzu pise Devialet to bi bilo hvaljeno do nebesa kao vrh vrhova i kostalo bi sest puta skuplje nego sada i naravno u svakom casopisu ide apsolutna preporuka. 

@ idanijel      Wharfedale Diamond 9.2 su odlicne kutije u ali imaju dosta malu osetljivost od 86dB i traze uredjaj sa dosta snage da ih pokrene kako treba. Koliko vidim Yamaha to moze ali me cudi za ove denonje da su zvucali tako... Denon AVR-1306 po specifikaciji ima 2 x 75W na 8 ohm, generalno po meni Denon i Sony zvuce malo praznjivako (ne svi) ali trebalo bi da kolko tolko pogura te dajmonde. Moze da se desi i da je zbog prostorije u kojoj si ih probao.

Link to comment
Share on other sites

Technicssss

prazni prazni denoni neverovatno, male diamonde 6 sam kazio na stari akai aa1020 2x 20w risiver i ima autoritet nemerljiv sa ovim denon avr plastikanerima, da lenje kutije 9.2 naravno ova yamaha je neki minimum,soba mi je 16m2 i u istoj sam slusao taj smesni avr 1306. Wharfadale 9.2 odlicna kutija i lepa izgledom i 7,6kg ... koje pojacalo imas sad digitalno ?

Link to comment
Share on other sites

Sad imam (7.1) risiver Panasonic SA-XR55. Drugar je cuo za njega pre nekih 7-8 godina i poslao mi link i cim sam video tri stvari (ime brenda, tezinu i snagu) odmah sam zatvorio stranu bez ikakve volje da vidim o cemu se tu radi. Slicno kao i mnogi kada vide ovaj Marantz. Medjutim nakon par meseci cujem jos od nekolicine ljudi za taj model i krenem da pretrazujem net i prvi tekst na koji sam naleteo je ovaj:

http://www.avsforum.com/forum/90-receivers-amps-processors/600778-review-panasonic-sa-xr55-b-w-802d.html

Zvucnici koji kostaju 1.6M dindzi kod nas na tom risiveru i lik ga uporedjuje sa Rotel RMB-1095 od 2500 dolara, sve naravno u svom licnom sistemu.

Na drugom sajtu npr pise ovo " I am using a Panny xr55 to power Klipsch speakers. It powers my RF-35 floor standing speakers with ease. Power has never been a problem. I powered the same speakers with a Pioneer Elite 56txi using an Adcom GFA-555 for the RF-35's. I sold it as i actually prefer the Panny. I could not tell the difference in power and the Panny sounded more detailed. " Ja proguglujem da vidim kakav je taj Pioneer (cela oznaka je VSX-56TXI) i imam sta i da vidim. Takvih tekstova na netu ima mnogo, mnogo...

Prvo pomislim da ovi ljudi mozda ne smrcu brasno previse ali u svakom slucaju krenem u trazenje pomenutog modela i nadjem ga u Srbiji tek pre dve godine. Kod mene nadsvirao je razne mrcine od Kenwood-a, Technics-a, Denona-a, Yamaha-e itd. Potpuno neutralan zvuk sa lenjir ravnim frekventnim odazivom, white noise ne postoji, u stereo modu bridzuje kanale (bi-amp) ukoliko zvucnici imaju klasican par kablova, a ukoliko su zvucnici bi-wire onda se ukljucije triple amp opcija:

http://i6.photobucket.com/albums/y234/siriusc/av/pana/triple-amp.jpg~original

http://i6.photobucket.com/albums/y234/siriusc/av/pana/dual-amp.jpg~original

Sve to u 4.5 kg. Naravno ko voli obojeniji zvuk njemu se nece dopasti. Uglavnom hteo sam da kazem sta moze uredjaj koji je svetlost dana ugledao pre 10 godina. Licno nisam pristalica all-in-one uredjaja ali stvarcice radjene u D klasi nisu bas za potcenjivanje. 

 

Link to comment
Share on other sites

Da, taj Panasonic je ušao u legendu. Iako mu HiFi nije bio prvobitni cilj, omaklo im se i napravili su uređaj koji je kvalitetom zvuka daleko nadmašio cenu po kojoj se mogao nabaviti. Šteta što nisu nastavili tu seriju, sa tom logikom projektovanja i izrade.

...btw, nemojte pomisliti da je ovo neki HighEnd, da ostavlja u prašini ezoterije petocifrenih iznosa, ali klasičnu HiFi konfekciju do više srednje klase zaista nadsvirava.

Link to comment
Share on other sites

On 12/17/2015 at 1:15, Technicssss said:

Sad imam (7.1) risiver Panasonic SA-XR55. Drugar je cuo za njega pre nekih 7-8 godina i poslao mi link i cim sam video tri stvari (ime brenda, tezinu i snagu) odmah sam zatvorio stranu bez ikakve volje da vidim o cemu se tu radi. Slicno kao i mnogi kada vide ovaj Marantz. Medjutim nakon par meseci cujem jos od nekolicine ljudi za taj model i krenem da pretrazujem net i prvi tekst na koji sam naleteo je ovaj:

http://www.avsforum.com/forum/90-receivers-amps-processors/600778-review-panasonic-sa-xr55-b-w-802d.html

Zvucnici koji kostaju 1.6M dindzi kod nas na tom risiveru i lik ga uporedjuje sa Rotel RMB-1095 od 2500 dolara, sve naravno u svom licnom sistemu.

Na drugom sajtu npr pise ovo " I am using a Panny xr55 to power Klipsch speakers. It powers my RF-35 floor standing speakers with ease. Power has never been a problem. I powered the same speakers with a Pioneer Elite 56txi using an Adcom GFA-555 for the RF-35's. I sold it as i actually prefer the Panny. I could not tell the difference in power and the Panny sounded more detailed. " Ja proguglujem da vidim kakav je taj Pioneer (cela oznaka je VSX-56TXI) i imam sta i da vidim. Takvih tekstova na netu ima mnogo, mnogo...

Prvo pomislim da ovi ljudi mozda ne smrcu brasno previse ali u svakom slucaju krenem u trazenje pomenutog modela i nadjem ga u Srbiji tek pre dve godine. Kod mene nadsvirao je razne mrcine od Kenwood-a, Technics-a, Denona-a, Yamaha-e itd. Potpuno neutralan zvuk sa lenjir ravnim frekventnim odazivom, white noise ne postoji, u stereo modu bridzuje kanale (bi-amp) ukoliko zvucnici imaju klasican par kablova, a ukoliko su zvucnici bi-wire onda se ukljucije triple amp opcija:

http://i6.photobucket.com/albums/y234/siriusc/av/pana/triple-amp.jpg~original

http://i6.photobucket.com/albums/y234/siriusc/av/pana/dual-amp.jpg~original

Sve to u 4.5 kg. Naravno ko voli obojeniji zvuk njemu se nece dopasti. Uglavnom hteo sam da kazem sta moze uredjaj koji je svetlost dana ugledao pre 10 godina. Licno nisam pristalica all-in-one uredjaja ali stvarcice radjene u D klasi nisu bas za potcenjivanje. 

 

kako se panasonic ponasa sa 4omskim kutijama,da li je imun na nestabilne impedance.

Link to comment
Share on other sites

7 sati ranije, laky said:

kako se panasonic ponasa sa 4omskim kutijama,da li je imun na nestabilne impedance.

Laky,

 

Kad je vec rec o SA-XR55 informacije radi, kod mene vec 9 godina ganja u dual amping modu, ribbon bas panele koji su po 1,5Ohm, ponavljam, JEDAN I PO OM.

Dual amping mu dodje kao neka vrsta bridge-a kod klasicnih pojacala, pri cemu se dobija 2 x 200W/6Ohm a preostaju onda jos 3 kanala od po 100W/6Ohm za nesto drugo, ako treba. DC offset, sto je jako bitno za ribone je na nuli, dakle ne postoji, sto je isto fantastican podatak. Ajde, neka mi neko nadje pojacalo koje bi za te pare moglo da ganja drajver od 1,5Ohm. Nema sanse.

 

Btw, posedujem 3 komada SA-XR55, i koristim ih u dual amping modu u aktivnom sistemu uz jos 2 klasicna ss pojacala.

 

Koliko sam svojevremeno pohvatao na netu kad je rec o pojacalima serije SA-XR,  Panasonic je uocio da je za neverovatno male pare davao jako mnogo i obustavio proizvodnju. Iste Texas Instruments Equibit cipove koristio je Lyngdorf/Tact kod svojih digitalnih ampova, naravno, uz desetak puta vecu cenu.

Link to comment
Share on other sites

@ laky    Jedine 4 ohm kutije koje sam koristio na njemu su odlicne Onkyo SC-660 i bez obzira na zanr muzike sve radi perfektno, ni u jednom trenutnu se ne primecuje neka nestabilnost u zvuku cak i na vecim glasnocama. Meni trenutno gura Onkyo SC-750 kao stereo par tj kao front, Onkyo SC-350 kao surround i jedan SC-660 koji koristim kao centralni zvucnik i neverovatno sa kakvom lakocom pokrece sve ovo, cak i na manjim snagama. Radi se o nimalo naivnim zvucnicima koji imaju po dve skretnice u sebi, bass na SC-750 je 250 mm, a na ostalim 200 mm.

@ zek       Dual Amp opcija se ukljucuje automatski u stereo modu i bridzuje kanale. Istu funkciju je imao i XR70 koji sam koristio pre njega ali samo sa Bi-Wire zvucnicima. Kada se emituje nesto u visekanalnom rezimu Dual Amp opcija se sama iskljucuje.

@ damic      Citao sam na nekom forumu jos pre neku godinu neki post od lika koji je radio za Panasonic i kaze da u Dual Amp modu uredjaj ne duplira snagu zbog limita naponske sekcije vec svrha tog bridzovanje je da uredjaj radi stabilnije sta zvucncima kojima impedansa pada dosta nisko. Inace brate mili gde si nabavio tri komada, ja se jedva docepao ovog jednog i to u ne bas zavidnom vizuelnom stanju, ali bitno mi je da je potpuno ispravan. Negde od 2011-te redovno pratim oglase i aukcije i ovih stvari nema kod nas. Imao je jedan crni nov od prvog vlasnika za 130e, jedan neispravan i ovaj kog sam se ja docepao, znaci 3 komada od 2011-te do danas...

Link to comment
Share on other sites

On 12/18/2015 at 19:58, NShappy said:

Da. Samo je pokazao da se i to može, i onda sve zaustavio. šmrc...

Da je bilo nekog sa malo mozga u firmi (a nije imalo) da poskida ovo za video obradu, da izbaci tjuner, upakuje ovo u moderno kvalitetno kuciste (jer cim su mogli da ga naprave za DMP-BDT700 plejer mogli su i za ovo) i neka se to prodaje za 20% vise para imali bi jos vecu zaradu nego sto bi imali sa XR55, a imali bi i nenormalno vecu prodaju. Da se razumemo, to sto uredjaj svira vrhunski nije dovoljno, takodje i pakovanje u velikoj meri prodaje uredjaj. Medjutim ovo je dizajnirano tako da ima odredjenu ciljnu grupu kupaca, razgrabilo se kao vruci kolacici i sad niko svoj primerak ne prodaje osim da mu ne fali nesto. Imali su jos digitalaca posle ovog (SA-HE40 / SA-HR45 / SA-HR50 / SA-BX500) ali sve to je na mnogo mnogo nizem nivou u odnosu na XR55.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Da ne otvaram novu temu.

Nako decenija, rešio sam da se vratim klasičnom Hi-Fi-u.

Ali, kako su ovo moderna vremena, gde su i vinil i CD skoro pa prevaziđeni, nekako mi se čini najinteresntniji (i to je već skoro gotova stvar) mrežni risiver Yamaha R-N301

Znam da je amp +tuner bolji, ali sa tkvim setom probijam budžet , a iovako već sam izašao iz planiranog  budžeta.

ono što me muči su zvučnici! 

prostioor  za slušanje je cca 16-18 m2, ali ima i prošireni deo sobe, pa je to ukupno nekih 30m2. 

Za bookshelf , nema mesta, pa bih morao ili da  kutije stavim na stalke (još $$) ili da uzmem neke floorstand zvučnike.

surround  me ne interesuje, hoću čist stereo zvuk. izvor bi bio neki od mrežnih servisa, internet radio. Mada, u šteku imam jedan stari Lenco gramofon!  

Za početak sam mislio da CD-e slušam preko PC-a/mreže, pa ako to bude loše, da ubacim neki CD. 

U CDplejer mi se ne da ulagati, jer je teško naći dobre CD-e. donosio sam i iz EU, nove, originalne. Pa opet...

Muzika (zbog koje se konačno i izlažem trošku) je  uglavnom bez električnih instrumenata- malo više klasike, malo nekog lakog džeza, malo latina... 

Zbog budžetskih limita, za zvučnike ne bih mogao dati mnogo više nego za risiver. 

Gleado sam Wharfedale Vardus 300, Jamo s426, Yamahu NS-F51, monitor Audio MR2 ... 

 

Takođe, ne bih da ulazim ni u šta polovno. 

Jer ono što sam hteo polovmo ( stari Sony STR-V 5) košta đavo novaca ! 

Link to comment
Share on other sites

@zoranNSD63

R-N301 je super spravica koja bespogovorno radi sve za šta je osposobljena, ali ne očekuj spektakl od zvuka. To je osnovni model u ponudi i treba ga tretirati kao stepenicu iznad mini-linije. Što se zvučnika tiče, preskočio bih MA i Wharfedale, možda Dali Zensor 3 ili JBL Studio 230 (valjda je ta oznaka).

Link to comment
Share on other sites

Zvukoljube

Ceo vikend sam utrošio čitajući testove  zvučnika. OK, Dali je tu, u best buy kategoriji. Ali, ne razumem zašto ne MA Bronze 2 ?

On je kod svih u top 5 ? 

Čitajući testove, i ja sam shvatio da Wharfedale Vardus nije ništa posebno. Ali Diamnodi 121 i 221 jesu? šta misliš o njima?

 

Link to comment
Share on other sites

Slazem se sa zek-om, moze da se desi da na osnovu testova dodjes do zakljucka da je npr Monitor Audio najbolji izbor i kupis njega, a onda kod nekog cujes Dali i shvatis da za tvoj ukus to svira dosta bolje. Posto vrebas nove zvucnike nece biti (veliki) problem da nadjes par radnji gde ces moci da isprobas zvucnike koji ti ulaze u budzet. Wharfedale Vardus seriju ne uzimaj u obzir jer je to serija namenjena prvenstveno surround sistemima. Pomenuta Diamond serija svira jako dobro u svojoj klasi ali kao i stariji modeli su lenje kutije, Dali Zensor 3 i Monitor Audio Bronze BX2 su laksi za pokretanje.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...