Jump to content


Povezivanje različitih zvučnika na jedno pojačalo


gordan84

Recommended Posts

Trenutno imam 2 zvučnika od 8 oma spojena na pojačalo. http://www.audioreview.com/cat/speakers/floorstanding-speakers/mordaunt-short/ms-906/prd_125754_1594crx.aspx

Interesuje me da li smijem dodati par zvučnika od 6 oma na isto pojačalo na drugi kanal?

 

To su ovi zvučnici http://www.qacoustics.co.uk/3020-stereo-speaker.htm

Slušao bih nekada zajedno na oba kanala a nekada posebno.

Link to comment
Share on other sites

Pa lepo ti piše pozadi. Ako uključuješ samo zvučnike grupe A ili grupe B onda mogu pojedinačno zvučnici biti od 4 do 16 oma svaki. Ako pak uključuješ oba para zvučnika A+B, onda svaki od zvučnika mora biti 8 do 16 oma.

Ako se oba para konektora upotrebljavaju za bi-wiring vezu za jedan par zvučnika onda svaki može biti 4-16 oma.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
3 sati ranije, gordan84 said:

Samo da javim da evo zvučnici od 6 oma rade bez problema skupa sa zvučnicima od 8 oma.

Na SU-VX920 nema sta nece raditi, mislim da bi i sporet mogao da potera:) Salu na stranu, kao sto rece Ston samo nemoj da odvrces. Pojacalo ima zastitu tako da ce se ugasiti ako mu se nesto ne svidja u naponu, velikom padu impedanse itd. E sad mozda to nisam trebao da ti kazem jer prosli kome sam rekao je namerno odvrtao bas da vidi da li ce stvarno da se ugasi...i jeste se ugasilo...ali ne zauvek:)

Link to comment
Share on other sites

  • 6 years later...
4 sati ranije, timautobj said:

koja 4 zvucnika da uparim sa njim

Zašto 4 zvučnika, u dve prostorije će biti ili u jednoj. Ako misliš da u jednu prostoriju staviš 4 zvučnika ništa bolje nećeš dobiti nego da uzmeš dva bolja zvučnika.

Izbor zvučnika zavisi od budžeta, veličine sobe, udaljenosti na kojoj slušaš, nivoa glasnosti koju preferiraš, vrste muzike koju slušaš, izvora i kvaliteta muzičkih zapisa ...

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, timautobj said:

postovani,kupio sam yamaha r-s202r, pa vas molim za savet koja 4 zvucnika da uparim sa njim.unapred hvala

S obzirom da proizvođač navodi u uputstvu da minimalna impedansa ukoliko se koristi jedan par zvučnika treba da bude 8 oma, odnosno 16 oma ukoliko se koriste dva para, odgovor je prilično jasan jer praktično ne postoje komercijalni zvučnici od 16 oma. Znači - nijedne.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...