Jump to content


Trgovina s net-a


jager

Recommended Posts

Zalutaju često i na KP kvalitetni elektroliti po pristojnim cenama.Takođe, još češće u oglasima na onom forumu na kome si se raspisao poslednjih dana, a i normalno je da tamo ima dosta oglasa sa delovima, jer je to taki forum, jel.Ne zanosi se Mundorfima i sličnom "boranijom", jer ti za tvoje pojačalo nije potrebno šiljenje, već ADEKVATNA zamena.Najsigurnije ti je pogledaš šta je unutra, pa da naručiš baš isto, tipa Panasonic ili Nichicon.Takođe kod Tome možeš da uzmeš dosta toga, a prilično dobra varijanta je i Kendeil, koje i sAm imam u svom sistemu.Šta god da staviš NOVO doneće ti poboljšanje, tj REFORMU pojačala.Nadam se da neće biti bolna...:ph34r:

 

http://www.kupujemprodajem.com/Elektrolitski-kondenzatori-za-napajanje-5456347-oglas.htm?filter_id=156

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 80
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

power and preamp board.pdf

Evo pdf iz shematskog manualnog listinga spiskova. Mnogo bre nekih kondenzatora... Menjaju se samo elektrolitski? Kuku majko.

Nem pojma koji je prečnik, ne bih da otvaram sad pojačalo, prvo, svira sad, drugo kad bi ga ugasio oće me secnu leđa, ugasili su grejanje.

Nego, ideja i jeste takva, Pero, da skupim delove lagano, ne odjednom jer nemam džidžu, pa onda da pošaljem nekom da mi to zameni. Ne nameravam da "poboljšavam" zvuk makine nego da ga osvežim jer se rodila 90-ih. Makina.

Dakle, neću botoks. oću da menjam krv ko onaj iz Stonsa.

Takođe, kad već ide na kanal, sigurno bih promenio i trimere za podešavanje struje jer i to spada u generalni servis pod obavezno (da se nameste vrednosti prema Harmanovom uputstvu). Trimeri nisu skupi, to nije problem. Jednom mi je palo na pamet i da zamenim napojni kabl ali neću iz principa. Ako je Harman Kardon predvideo da mu je ovakav dovoljan neću ja da budem prvi u istoriji kome će svi da govore svaka čast, ne zvao se ja Trotter.

 

Link to comment
Share on other sites

21 minuta ranije, stoN_Cold said:

Мени ово ништа не значи осим да одштампам и увијем      :ruganje  бурек.

Sačuvajmo drveće, ne štampajmo bez potrebe. Sačuvajmo meso na livadama, jedimo burek sa... pečurkama.

More, sve tu piše, samo ti nećeš da čitaš :crno-na-belo

18 minuta ranije, perodeformero said:

Ujko, očito je da ćeš morati da saviješ khrku kičmu, pa da izvadiš Harmana iz ormana, i da premeriš dimenzije ovih najvećih elkova.

 

Ma oću, ali ne večeras. I nije iz ormana nego iz audio police, molim lepo.

 

Ne se zahebavate, satavio sam spisak da se vide egzotične vrednosti Harmana glede voltaže kondova. Znam da može više od tih 45V za velika 4, kao i za malce. Manje ne sme. Druga stvar, INSISTIRAM da vrednosti velika 4 budu kao što je Kardon Harman nacrtao - 6800uF, neću da bildujem kondove! Ovo zvuči malo... smešno (bildujem kondove...), ali shvatate šta kažem, oću ko u fabrici neću ko u garaži grčkih audiofila koje je opalila struja pa kroz život posle tog opaljenjaTM idu sa istetoviranom trafostanicom pod levom miškom. Eto.

Treća stvar, bude li mi neko predložio zamenu unutarnjeg ožičenja srebrom u teflonu, i dalje imam ona tri štapina dinamita u ormanu, i dva na dnu audio police (kao damping).

 

Četvrto, ovaj amp ima Alps Black Beauty potenciometar za glasnoću. Ima li svrhe rastavljati to čudo zbog radi očišćenja od zlih prljavština ili je to zaludna rabota?

 

Peta stvar, može biti da se ne naljutim mnogo ako mi neko predloži da treba zameniti zvučničke konektore jer sam u tom smislu malo ljut na Harmana i na Kardona jer su tu očigledno dali posao za nabavku svom kumu čije ime se ne pominje.

Link to comment
Share on other sites

Leben je za starije ljude, ja sam mladac, tako da se i taj predlog odbija.

Generalno, odbija se svaki predlog za zamenu pojačala kao protiustavan i kao načelno uvredljiv za državu i njene građane čiju ogromnu većinu u ovom slučaju predstavljam ja, što jeste velika odgovornost brinuti o toliko ljudi i različitih mišljenja odjednom u istoj glavi ali do sad sam istrajavao što daje određenu optimističnu pomisao da bi taj trend mogao i nastaviti.

Link to comment
Share on other sites

4 minuta ranije, trotter said:

Generalno, odbija se svaki predlog za zamenu pojačala kao protiustavan i kao načelno uvredljiv za državu i njene građane čiju ogromnu većinu u ovom slučaju predstavljam ja, što jeste velika odgovornost brinuti o toliko ljudi i različitih mišljenja odjednom u istoj glavi ali do sad sam istrajavao što daje određenu optimističnu pomisao da bi taj trend mogao i nastaviti.

Направи нову тему са анкетом. Ионако се ништа не дешава на форуму.

Link to comment
Share on other sites

11 sati ranije, trotter said:

Četvrto, ovaj amp ima Alps Black Beauty potenciometar za glasnoću. Ima li svrhe rastavljati to čudo zbog radi očišćenja od zlih prljavština ili je to zaludna rabota?

Ništa to ne valja, moraćeš da ga prefarbaš u  plavu boju, tek će onda da prosvira.

Biće još malo, pa k'o h/k 6550 od DVV-a . :bounce

alps-27-50k.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...