Jump to content


Hi-Files Show 14-15. Novembar 2015


ScepanBG

Recommended Posts

  • Replies 126
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Hi Files ekipa... hvala na jos jednoj lepoj organizaciji.

1. Voleo bih da je bilo vise izlagaca.

2. Skromna ponuda CD-ova i ploca, iako po povoljnim cenama. 

3. Player sala je bila kao vasar - nema tu slusanja muzike, iako je bilo uredjaja. 

4. Act Audio... lepo i skupo. Tezak bas iz babuski.. 

5. Gallus kutije - lep utisak. Bilo bi lepo da je prezentacija bila malo tisa, ogluveo sam.

6. Ne usudjujem se da pisem detaljno o utiscima, jer bi bilo neozbiljno suditi o izlozenim sistemima na osnovu slusanja od deset minuta uz stalno blebetanje i suskanje kesama odredjenih primata bez kojih, na moju duboku zalost, do sad ni jedan show nije mogao da prodje. 

7. Sugestija: Tabla ispred svake sale -  Molimo za tisinu u toku prezentacije. Izlagaci ce na svakih 15 min. dati kratak opis sistema i odgovarati na Vasa pitanja. Hvala.

Hvala.

Pozdrav.

 

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, ScepanBG said:

Gallus Audio Aquarius zvucnici,CD player Accuphase DP-510,Pass Aleph,Monoblokovi Sanders i Colibri Labs kablovi su na mene ostavili odlican utisak.

 

 

8 sati ranije, suca77 said:

Galus :)Ubedljivo  najpozitivniji utisak 

Mene su ti Gallusi takođe zaintrigirali pa sam se dva puta vraćao da ih poslušam. Međutim, malo mi budi sumnju što je Gallusova soba uvek preglasna, pa mi liči da je neophodno da se dobro ''odvrne'' amp da bi pokazali šta mogu (što inače nije čudno za ''male'' zvučnike). Prezenter je tvrdio da su ''laki za pogon'' da imaju vrlo stabilnu imendansu bez omskih padova itd...ipak bili su prikačeni na 1200w. Na većim glasnoćama visokotonac zna da bude preoštar (možda nije do zvučnika?). Nekako sam stekao utisak da je uparivanje moglo da bude bolje. Ipak, cena od 8 soma bez stalaka (ako sam dobro razumeo) za mene je više nego obeshrabrujuća, nije mi do kraja jasna ciljna grupa (oni koji vole SF i spremni su da za nešto slično mnogo manje zvučnog imena daju skoro isto para???). 

Bio sam prisutan kada je neko iz publike (po naglasku bih rekao iz NS) pitao proizvođača kablova da kaže nešto o kablovima i nije dobio nikakav konkretan odgovor, na dodatno pitanje u koju kategoriju bi ih svrstao u poređenju npr. sa audioqest, ovaj je arogantno odgovorio da ga to ne zanima, na pitanje da kaže bar koliko koštaju tip je rekao 6.000,00 evra zvučnički. Mislim kapiram...verovatno su širmovani krilcima od ugrožene vrste šišmiša iz južne amerike....ali sad gledam slike, za tu lovu mogli su da bar budu lepše švajsovani :-)

 

Sve u svemu, da ne budem pogrešno shvaćen rado bih probao te zvučnike kod sebe, samo ....

Link to comment
Share on other sites

Galuss zvucnici su do skoro kostali 16.000 evra,sad im je cena 8000 evra jer su zaobidjeni distrubuteri.Svi Gallus modeli su iz tog razloga sada sa upola manjom cenom.Na mene je jak utisak ostavio i jaci model Aldebaran na jednom od prethodnih sajmova.Svirao je tada sa drugom elektronikom i nije pustano preglasno.Dogovori se za probu zvucnika.

Link to comment
Share on other sites

Cisto sumnjam  :P da ce na 8.000 soma evrona i visokotoncem  od  50 eura   da se bilo sta dogovara . Ne mogu da verujem  da su bile  duplo skuplje . I ova cena je previsoka . Dy Confidence C 1`Signature je 6.000 eura  , mislim da  neke stvari nisu za poredjenje 

Nema dileme  ;) 

Ona dva USA mono bloka od  1.600 wati po kanalu  na 8 oma su bilI vatra i oganj onog zvuka koji je izlazio iz Galusa 

Dynaudio soba i veliki Contour s 5.4 ( male bezicne  nisam ni slusao )

Sta reci  , osim  ,, solidno ,,

Iskreno imao sam veca ocekivanja,  obzirom na  elektroniku  iza zvucnika 

 

Link to comment
Share on other sites

On 11/14/2015, 2:11:15, suca77 said:
On 11/14/2015, 4:50:34, Hefest said:

Da objavim i ovde za one koji su iz okoline Novog Sada, ja bih sutra da navratim u Beograd i ko je voljan može samnom. Za sada nas ima trojica i pošto u autu ima ukupno sedam sedišta još četvorica mogu da stanu.

 Radno vreme  za posete je 

Ja sam iz Indjije. Da li može prevoz?

Ovo važi za bilo kog iz Novog sada a ide starim putem.

063 XXXXXXX

Vladimir

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, ScepanBG said:

Galuss zvucnici su do skoro kostali 16.000 evra,sad im je cena 8000 evra jer su zaobidjeni distrubuteri.Svi Gallus modeli su iz tog razloga sada sa upola manjom cenom...

To su gluposti... ne znam samo ko ih je smislio. To mi lici na pricu kad zena mog kuma kupu cupele za 100e pa kaze kako je u` stvari ustedela 200e jer su u radnji bile i neke fantasticne od 300e.   :D  :D Na stranu sto tih dodatnih 200e u stvari i nema. :D

Tako je i sa Galusom. Da ima ko da kupi te zvucnike za 16k  i da je proizvodjac zadovoljabn prodajom ne bi one kostale 8k.

Inace, o Galiss mislim sve najbolje. Rado bi  ih slusao kod kuce bez dileme. Cak sam i dogovarao i ramisljao da budem zastupnik za srpsko trziste ali upravo suocen sa cinjenicom da  za slicne pare ima mnogo poznatijih brendova, nisam imao hrabrosti da tu zelju sprovedem u delo. Bar za sada... :)  

Uz to, tada ponudjena marza nije bila 50% tako da ta prica o zaobilazenju distributera ne "pije vodu" ;)

Na predhodnim sajmovima, od kolega iz drugih prostorija, za moj ukus Galuss je imao jednu od najboljih demonstracija. Ne sumnjam da je i ove godine situacija slicna predhodnim prezentacijama. Kazem, ne sumnjam, jer ove gdine zbog poslovnih obaveza necu biti u prilici da prisustvujem show-u. 

 

Link to comment
Share on other sites

Uz mbl kod mene je najveći utisak i pozitivan i negativan ostavio devialet.  Juče sam bio oduševljen phantom-ima, danas prilično razočaran amplifikacinom s obzirom da imam iskustva i posedujem duže vreme više pojačala u d - klasi (dva Rowlanda102s i nuforce 9).  Hteo bi da pohvalim distributera koji ima osećaj za niche market i uvek je lider u inovativnim proizvodima. Ostalo je prilično bilo nezanimljivo ne računajući aktivne Mangere.

Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, ScepanBG said:

Galuss zvucnici su do skoro kostali 16.000 evra,sad im je cena 8000 evra jer su zaobidjeni distrubuteri.Svi Gallus modeli su iz tog razloga sada sa upola manjom cenom.Na mene je jak utisak ostavio i jaci model Aldebaran na jednom od prethodnih sajmova.Svirao je tada sa drugom elektronikom i nije pustano preglasno.Dogovori se za probu zvucnika.

Da li to znači da Staccato koji smo mogli da čujemo na prethodnim sajmovima koji košta 3.800,00 evra, sada može da se kupi za 1.900,00 evra?

Na prošlom sajmu je bilo bar 5 ljudi kojima se to jako svidelo, ako bi mogla još da se dogovori neka grupna kupovina....da nas izađe Staccato oko 1.500,00 evra, spreman sam da zaboravim na malo oštrije visoke.

Još ko može da kupi na firmu ili neku drugu foru da skine PDV...za 1.300,00 evra nema bolji zvučnik.

Šćepo, da li možeš da pitaš proizvođača ako je Staccato 1.900,00 evra koliko bi spustio za grupnu kupovinu i da li je u tu cenu uračunat PDV? 

Link to comment
Share on other sites

13 sati ranije, Dubwise said:

Kombinacija Naim/LS 50 sa izvorom Marantz NA 8005 je meni zvucala tanko. Pre bih to prepisao prevelikoj prostoriji za KEF nego neslaganju komba sa Marantzom sto takodje ne iskljucujem. Nazalost nisam uspeo da sacekam i cujem vec spominjani Naim 272/Focal set-up.

Marantz  izvor i kef , je i kod mene svirao uzasno.

Link to comment
Share on other sites

Bili su neki jeftini providni kablovi kakvi umeju da zaprljaju zvuk.Kad sam ja bio prikacen je neki Tanoy floarstander i zvuk je varirao od snimka do snimka.Kad su krenuli sa nekom rock gitarskom muzikom to mi je zazvucalo odlicno i jedno od boljih rock prasenja po sajmovima.Mocan noseći bass ,gitare režu ko na koncertu, solidna imitacija nekog dobrog pub ozvucenja kako i treba, povuklo je nogu na cupkanje.Sledeca numera razocarenje,kao da je mp3,mozda i jeste.Uglavnom vuklo je na zabavljacki zvuk odlican za zurke.Grace Jones je takodje zvucala bolje od predhodne numere i taman pomislih takvi zvucnici,zabavljacki,kad usledi ko grom informacija da to cudo kosta 5-6000e.Wow,a meni zazvucase kao dobri zvucnici za 1000-1500e.Ocigledno totalni missmatch.Slusao sam kod sebe taj snagas nap200 i on ima odlican, vrlo transparentan zvuk,jasne visoke,dosta drugacije nego tamo, doduse uz bolji preamp 282.Dal losi kablovi kako mi Šćepa rece od 5e,nesto do snimka ili los match sa zvucnicima ali nesto nije bilo kako treba, predominantan bass i nejasan visoki ukratko.Neki otvoren zvucnik poput Neat bi tu legao svakako puno bolje od Tanoy,ili nesto sa scanspeak kakav je kod mene.Enivej zbog numere br.2 vredelo je poslusati.Nisam cuo kakav je 272 do kraja,ali nisam ni ocekivao.Razmisljanje na temu preampa ostaje iako dobih dosta destimulacija,svakako ne napamet i bez probe i direktnog poređenja u svom sistemu.

Ostatak sajma,najbolja nemačka di beste medecina :-) ,Mbl naravno.Zajednicki zakljucak sa Scorpiom je da bi bolji izvor zvuka jos popravio situaciju.Sto se mene tice gramofon.Ali i pored toga najbolji zvuk na sajmu.Najprijatnije iznenadjenje za mene je Gallus,ostaje malo nejasno zasto toliko preglasno kad je lako pokretljiv i nedoumica kako bi to na nekom noemalnom nivou zvucalo.Velik kompliment s moje strane da je i pored velike glasnoće zvuk bio lak i slusljiv,scanspeak fan sam pa mi je leglo.Harbeth mi je bio najlezerniji zvuk ali nisam bio odusevljen,delom zbog snimaka u oba navrata- jedan prenapucan, a drugi los...ne moz nam ugoditi.Voleo bih na miru poslusati to sa poznatim numerama.U Dy sobu nisam stigao,a i nisu svirali 5.4 koji bi mi bili interesantni.Manger blago razocarenje,Raidho losije nego sto zvuce u salonu,bass pomalo tanak ali ua moj ukus dosta bolje od aktivnog Mangera.Sve su ovo brzinski, povrski utisci posle par numera i nazalost posle umora od tri dana festivala jazza do ksno u noć.Naravno ni jedan sistem ni prineti zvuku s koncerta.

Dan provedoh u dobrom drustvu sa beogradskom ekipom,jer se novosadska ekipa raspodelila u strelce,a i u putu bilo prilike da se saberu utisci.Scorpio,Kuja,Šćepa, Hifi User,upoznah konacno Bokivokitokija i dogovorih za neku sledeću priliku slusanje njegovih zvučnika...jedan lep provod,povod i druzenje.Ko nije bio propustio je,vidimo se dogodine.Cheers.

PS.Kritika svim izlagacima kolektivno: Sajam bez ijednog gramofona na izvoru.izlazite li vi bre negde van srbijice na sajmove,pratite li trendove...ccc.Popravni zakazan za godinu dana!!!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Odlican sajam,kao i uvek do sad,atmosfera na nivou.Bilo mi je prelepo ova 2 dana.Lepo druzenje sa forumasima,izlagacima...zaista neprocenjivo.Ovom prilikom puno pozdravljam : Ljubu,Bojana,Vojislava Ivcica/Gallus Audio/,Sinisu Kraljica/Colibri Labs/,Bjorn-a Rutz-a/MBL/,Ranka/4Audio/,Persej/M-Kabl,Sondeka,Beast-a,Andriju,BokijaTokiVokija,Scorpio-a,ZoranaZu/FTA/...pozdrav za Silver Surfera koji je bio juce.Zvuk sajma za mene MBL.Gallus/Colibri Labs,/Sanders,/Accuphase,Raidho,Manger i Lindemann odlicni,juce me Raidho iznenadio/kakav zvuk izadje iz onako malih zvucnika/,Manger po mom ukusu je vise bio podnostojeci model.Od Devialeta sam vise ocekivao.Dynaudio,Simaudio Moon i Electrocompaniet kao i uvek standardno dobri.

Hifiles show 2015 n 138.JPG

Hifiles show 2015 n 038.JPG

Hifiles show 2015 n 063.JPG

Hifiles show 2015 n 043.JPG

Hifiles show 2015 n 002.JPG

Hifiles show 2015 n 129.JPG

Hifiles show 2015 n 039.JPG

Hifiles show 2015 n 037.JPG

Hifiles show 2015 n 042.JPG

Hifiles show 2015 n 045.JPG

Link to comment
Share on other sites

Hvala drugari na utiscima koje ste podelili sa nama koji zbog "novembarskog proleća" i usled toga pomahnitalih virusa (moj slučaj) ili iz nekih drugih razloga nismo mogli da sajam.

Posebno hvala Šćepanu koji kao i uvek fino vizuelizuje događaj. :)

p.s. nadam se da će biti još ličnih impresija.

Link to comment
Share on other sites

Bilo je lepog zvuka, ništa nije razočaralo, mada me ništa nije ni posebno oduševilo. Falio je barem jedan veeelik i skup sistem. MBL je bio najbliži tome, šteta što se proizvođaču ne isplati da ovde donese svoj najbolji sistem.

Nisam čuo veći Dynaudio, ovaj  manji je bio solidan.

Act audio mi se svideo. Uz moćnije zvučnike više bi pokazali, ali su uređaji, očigledno, vrhunski.

Gallus je odličan u srednjetonskom području pa je forsirana muzika koja to ističe, zvučao je atraktivno. Bila je i jedna pesma gde se čulo da u basovima ide dosta duboko. Međutim, ovo je dobar primer gde bi merenje odziva na mestu slušaoca bilo korisno - uz toliki SPL u srednjetonskom području, basovi bi morali bukvalno da izuvaju. U nešto manjoj prostoriji, ko voli male kutije, možda je ovo ipak dobar izbor. Pre kupovine ne bi bilo loše poslušati ih na manjoj glasnoći.

Player uvek bira veliku sobu zbog mnoštva uređaja koje prikazuje, ali se prezentacija malo gubi u prostoru, jer uređaji nisu u klasi koja bi to napunila zvukom. Inače, Tannoy je zvučao solidno.

Harbeth je isto dobro svirao, mada je muzički materijal koji sam čuo bio dosta nezanimljiv i u audiofilskom i u muzičkom smislu, pa nemam baš potpun uvid.

Manger i Raidho zvuče dobro, ali se spominju neke cene...B)

Link to comment
Share on other sites

Prvi put sam bio 2012, dakle ovo je četvrti show i utisak mi je da je ovo za klasu ispod prethodnog i generalno iz godine u godinu je sve slabiji show. Bio sam u subotu bez želje da se pojavim i sutradan nakon viđenog. Gostiju je čini mi se sve manje a sve više je nekih sporednih stvari. Prvi utisak je natpis na kom piše da su slatkiši na drugom spratu. Drugi utisak je neka LG plastika u formi neke predimenzionirane linije sa grand-show svetlima. Tu odmah pored su mobilni telefoni...vašarski, za razliku od prethodnih godina.

MBL je najsvetlija tačka, odlična prezentacija, komunikacija sa posetiocima. Bravo za te ljude posebno za gospodina iz Nemačke koji je lepo ispričao priču. Sviđa mi se što muzika ide sa laptopa, ne ide cela pesma jer to smara i piše šta svira. Svaka čast još jednom.

Devialet - lepo osvezenje, lepo zvuci, odlicno izgleda (Fifth element movie design), interesantno...ali nije moj cup of tea, nije nešto sto bih stavio u sobu.

Dynaudio - standardno odlican, jos jedna svetla tacka.

Raidho - aktivni i florstenderi nista specijalno. D1 -dobri ali ne 20.000 dobri.

4Audio - isla prezentacija Atmos Dolby. Dobra stvar ko je u toj prici.

Gallus - odlično je zvučao,uživao sam u prezentaciji.

Player - išli Q zvučnici prvo. Zvuče adekvatno ceni. Posle je bio LS50 na Naimu (loše je zvučalo iz nekog razloga prošle godine su bili zlatno crni anniv. edition sa marantz bestbuy combom i zvučalo je odlično). Cuo i Focale na Naimu. Focal svira kao zvucnik od 100e.

Nadam se da će se show vratiti na puteve stare slave već od sledeće godine, i da ćemo čuti Sonuse, McIntosh... :-)  

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...