Jump to content


Hi-Files Show 14-15. Novembar 2015


ScepanBG

Recommended Posts

  • Replies 126
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

15 sati ranije, sondek said:

PS. Kritika svim izlagacima kolektivno: Sajam bez ijednog gramofona na izvoru.izlazite li vi bre negde van srbijice na sajmove,pratite li trendove...ccc. Popravni zakazan za godinu dana!!!

Čitam, razumem i potvrdjujem, sajam bez vinila?? Premda mogu da "tehnički" razumem izlagače, teško je ustajati, skidati ploču, staviti drugu, pokrenuti ustati još jednom pa iznova ...

Laptop sve rešava, još ako imaš wireless ... da te Bog veseli!

 

Link to comment
Share on other sites

Evo malo utisaka iz netipičnog ugla za ovaj forum.

Ja ne poznajem vrhunski hi-fi, a sistemi koje sam duže slušao su jeftinije “industrijske” varijante. Na staroj adresi mi je ostao kompletić od malog Yamahinog stereo risivera, Yamahinih jednostavnih podnostojećih zvučnika i Pionirovog DVD plejera, a posljednjih godina muziku slušam iz Sennheiser bubica i Ultrasone HFI-650 Trackmaster velikih slušalica utaknutih u Sansa Clip sa Rockboxom ili Sony Xperiju E sa Rockboxom i VIPER4Androidom. Žeđ i glad za muzikom su mi svih godina toliki da sam se na ovim
kombinacijama itekako nauživao godinama unazad.

player.jpg.69cd338bdd239d5f89e17c18a9940

Prvo sam ušao oko 16.00h u Playerovu salu i slušao Naim/Tannoy kombinaciju. Još su mi uši bile svježe i nisam znao šta da očekujem, ali sam pokušao da ne budem prelako impresioniran i da probam da racionalno prepoznam koliko je to bolje od onoga što sam ranije slušao. Prvo, treštalo je prejako za moje uši, toliko da su na momente visoki tonovi poprimali neprijatnu oštrinu. Drugo, da li zbog prepunjenosti prostorije uređajima ili mnogih koji su tu sjedili, stajali, šetali da fotografišu ili pogledaju izbliza, tek - OK, vrlo jako i jasno, ali ne baš i nezaboravno. Bila je jedna dinamična rok tema u kojoj je gitara zvučala odlično.

actaudio.jpg.7017bc60cdc9ea832317395113d

Ulaznicu sa rasporedom dešavanja sam zaturio odmah po ulasku, pa sam nasumično odmah krenuo na sprat. Tamo je u tom trenutku radila samo Act Audio soba i tu je već bila druga priča, mirnija atmosfera i prva potpuna uživancija. Strpljivo sam odslušao par numera stojeći, onda još nekoliko sjedeći. Topao, transparentan zvuk, dubok i jasan, a ne ujeda za uši. Ako je to rezultat lampaške baze, onda je to definitivno "moj ukus". Plus, uređaji i zvučnici izgledaju opčinjavajuće u onoj manoj sali, pa sve to može da se zamisli u nekoj kućnoj varijanti. Pogledam zbirnu cijenu kompleta i tu prvi put doživim mali vrtoglav.

Gallus je u tom trenutku bio zaključan, pa sam sišao dole i pravo u Dynaudio. Uf, ponovo uživancija i to dimenzijski još upečatljivija zbog veličine prostorije. Svirao je sistem broj 1 (Dynaudio/Moon), a domaćin je u pauzama par puta napomenuo da je ova kombinacija predviđena za manje prostorije i da u njima zvuči mnogo bolje. Na repertoaru Dire Straits, Mocart.. šareniš neki. Glasno i uvjerljivo, ali nenapadno za sluh i još sa cijenom od 8.000 EUR nešto "povoljnije" od Act Audija (ako sam dobro sabrao). Sve u svemu - čista petica. Žao mi je što nisam čuo one velike zvučnike.

Onda uđem kod Raidhoa i tu jedno 15-20 minuta slušam klasiku, klasiku i klasiku, tako da nisam mogao da steknem konkretniji utisak. Dotle sam se već uvježbao da ne padam u nesvijest pred cijenama sistema, ali nisam mogao da zaključim da li je ovaj bio dvostruko bolji od prethodnih, koliko je skuplji, jer nisam čuo ništa žanrovski blisko svom uhu da bih mogao da  poredim.

korona.jpg.f69843f643e96d836e4ec06a73bb5

Pravac MBL i Corona Line. Prvo sam slušao pa onda pogledao cijenu. Jeste bio bogovski zvuk, ali da li 4-5 puta bolji od prethodnih - ne znam, jer tu se ne plaća samo zvuk nego i dizajn, ekskluzivnost, prestiž... Tu sam proveo najviše vremena, u dvije runde po 15-20 minuta i u početku pokušavao da formulišem odgovor, ubrzo odustao i do kraja samo uživao. Dopala mi se dinamična prezentacija, sa kraćim segmentima žanrovski različite muzike. Sve je bilo fino i krasno na džezu, popu, klasici, regeu, vokalnoj muzici.. dok nije tresnuo Yello sa izdanja Yello by Yello.

Tu je sistem bio brutalno dobar i konačno je (na čitavom sajmu) mogla da se čuje malo i savremena elektronska produkcija, da se čuje Moć Sterea na samoj ivici, ali strogo kontrolisano i bez izobličenja i neprijatnih posljedica po uši. Gospodin prezenter nije kratio ovu numeru, sigurno svjestan utiska koji ostavlja, a poslije nje je prokomentarisao je da je ovakav zvuk na ovoj jačini veoma teško postići, odnosno da je jako teško uskladiti pojačalo i zvučnike da se čuje ovako glasno, a da se zvuk ne raspadne. Pa da mu vjerujem, šta ću drugo. I još je preporučio da kupimo novi Yello box set. 
(:

Onda sam se popeo do Gallusa, koji je sad radio, pa sam tu proveo desetak minuta. Jednostavno nije išlo poslije MBL-a, tojest, niđe basa nisam čuo. Istina, svirao je neki esid džez, akustika, ali opet, nije me dotaklo.

Da skratim, prezadovoljan sam utiscima, iako je sve ovo cjenovno daleko izvan mog domašaja (maštam jedino kako da dovučem svoj momački sistemić na sadašnju adresu). Dogodine sigurno ne propuštam sajam i već smišljam koga da povedem da se impresionira sa mnom.

Hvala svima koji su ovo organizovali!

Jedina moja zamjerka je što među onolikim čudesima niko nije omogućio da se posluša i neki fini setap sa slušalicama, makar u nekom ćošetu, iza kartonskih paravana ili zavjesa. Opreme je bilo kod 4Audija i Playera (Sennheiser, FiiO, Denon), ali fino spakovano u kutije, tako da je moglo da se uživa jedino u izgledu ambalaže. I još je možda mogla muzika da se pušta za nijansu manje glasno.

 

Link to comment
Share on other sites

Gospodin Nemac sa mbl štanda izjavi ,  u toku neke diskusije što je mbl-ov USB ograničen i ne reprodukuje High  Res fajlove, da  rezolucija nije važna  ako je muzikalna reprodukcija i da će i MP3 zvučati  dobro. :klanjanje

U isto  vreme je koristio vrlo skupu kablažu a i  USB mu je bio konvertovan u optiku, prebačen, ponovo vraćen na USB, iako nije bila neka velika daljina, pa onda isporučen CD plyeru koji je glumio DAC.

Link to comment
Share on other sites

Bio sam na sajmu i to cetvrti put. Svake godine je sve losije a ako se ovako nastavi naredne godine nece biti sajma u Beogradu - to potpisujem.

 Ajde malo da uporedimo kako je u okruzenju :

Prosle godine sam bio i na Hi FI sajmovima u Ljubljani i Sofiji, ove godine ponovo sam bio u Ljubljani a ici cu i u Sofiju (27-29.11.). Dakle, to ne moze da se uporedi, nebo i zemlja sa HiFiles sajmom.

Ljubljana je grad od oko 150.000 stanovnika a sajam je ove i prosle godine imao preko 20 soba, Beograd ima 2 miliona stanovnika i reci cete u Srbiji nema para ali ja mogu da potpisem da 5% Beogradjana (100.000 stanovnika) ima puno vise love nego 70% Ljubljancana (100.000 stanovnika). U svakoj sobi naravno mozes da pustis svoju muziku bez ikakvog problema, svi usluzni, poseta odlicna, zvuk na mnogo mesta odlican, sistemi uopste nisu jeftini. Npr prosle godine je bio SF Lilium (56.000eur) + McIntosh elektronika, TAD sistem od 150.000Eur,....I ove i prosle godine bila je direktno iz fabrike Opera premijera novih zvucnika, koji nigde nisu prikazani pre Ljubljane , prezentacije sistema sa slusalicama u posebnim prostorijama, ....Sajam traje 3 dana. Cena ulaznice 5 Eur=600din, a ako se uzima za vise dana cena je niza

Sofija je grad sa 1.200.000 stanovnika, prosecne plate su puno nize nego u BGD, a sajam - prosle godine -  24 sobe izlagaca u hotelu (5 zvezdica) koji je 16 puta bolji od Holiday Inn-a , sistemi od 250.000 Eura pa nanize(MBL najskuplji sistem, Burmaister, Cabasse, SF, DCS, Dolby Atmos premijera (7.2.4) ,odlicna poseta, puno audiofilskih diskova, ploca, ...Naravno izlagaci predusretljivi, svoju muziku mozes da pustis i u najskupljim sistemima, ima dosta dodatne opreme, cene su naravno nize od 30-40% u odnosu na redovne. Sajam traje 3 dana , cena ulaznice je 5Lv=300din. 

 

I onda dodjes u Beograd - sajam sa 8 (osam) soba, od koji je u jednoj soundbar, znaci 7 soba za muziku, poneki sistem i zanimljiv, svi prezenteri nesto namrgodjeni (takva je situacija bila u nedelju). Osim kod Gallus-a nigde nismo mogli da cujemo svoju muziku, a Gallus je avaj iz Ljubljane !!!

Kolega je pre sajma zvao nekoliko izlagaca da pita da li ce na sajmu biti sistema sa slusalicama i dobio je odgovor od svih - to je sajam, za slusanje sistema sa slusalicama sluze prodajni saloni! - Naravno da nije dosao na sajam. 

Da ne pricam kako sistem sa Raidho zvucnicima ima i kablazu koja kosta kao par zvucnika (20.000Eur zvucnici +20.000Eur kablovi) a nisu se pustali snimci koji imaju vise od 3 instrumenta, a i to je bilo problematicno. Ima toga jos puno ali da ne duzim vise 

 

Dakle, da zakljucim, sajam u Beogradu mora nesto radikalno da promeni da bi uopste opstao, jer neko ne radi svoj posao dovoljno dobro. Zasto se HiFiles ne ugleda i potrazi savete i ideje od HiFi News, oni bi trebali da imaju iskustvo u organizaciji. 

Ili da se promeni organizator sajma ?

 

Link to comment
Share on other sites

Tačno je da su u pitanju prioriteti, pitanje je samo da li, kao društvo, treba da budemo zadovoljni time što su nam prioriteti drugačiji. Barem, ja naslućujem u kom pravcu oni idu.

Simptomatično je da i na izložbe mačaka (pišem ono što znam iz iskustva) u okolnim zemljama dolazi i desetak puta više ljudi nego kod nas.

Neka oni koji gledaju televiziju kažu koliko imamo edukativnog programa za mlade, emisija o nauci, tehnici, umetnosti (muzici)? Koliko ima časopisa tipa "Uradi sam" sa uputstvima za izradu uređeja (ili bilo čega)?

OK - sada sve ima na internetu, ali nešto treba da te zainteresuje za bilo šta. Pritom Hi-fi ili mačke sigurno nisu najbitnije stvari na svetu, ali su stvar nekog normalnog interesovanja. Verujem da samo jednocifreni procenat naše populacije zna da, uopšte, postoje neki ljudi koji vole i imaju neke naročite uređaje za reprodukciju muzike.

 

Link to comment
Share on other sites

32 minuta ranije, beatgoeson said:

OK - sada sve ima na internetu, ali nešto treba da te zainteresuje za bilo šta.

Da, zainteresovanost i radoznalost za bilo šta!

Narod je na neki način "slupan" totalno, samo blaga ili jača depresija oko nas! Masovno pražnjenje preko "društvenih mreža" a nema direktnog kontakta sa drugim ljudima ili spravama ili životinjama.

Nema napretka dok mladji naraštaj ne shvati značaj hobija! Moj zet gledao u gramofon - to je bilo nekad popularno! A evo, posle dve godine kupio Garrard SP25 od 50evra!  Uredjaj dugo stajao pa koči, sad to traži čišćenje, podmazivanje, što znači interes kako je to napravljeno, itd ...

Link do pesme TEACH YOUR CHILDREN WELL! https://www.youtube.com/watch?v=2vnYKRacKQc

 

Edited by Pirke
Pogrešno postavljen link
Link to comment
Share on other sites

12 sati ranije, siroma said:

 U isto  vreme je koristio vrlo skupu kablažu a i  USB mu je bio konvertovan u optiku, prebačen, ponovo vraćen na USB, iako nije bila neka velika daljina, i, pa onda isporučen CD plyeru koji je glumio DAC.

Ista prica kao i 2014,

Nema 5V i *prljave*mase iz izvora

Link to comment
Share on other sites

14 sati ranije, vladovid said:

Bio sam na sajmu i to cetvrti put. Svake godine je sve losije a ako se ovako nastavi naredne godine nece biti sajma u Beogradu - to potpisujem.

 Ajde malo da uporedimo kako je u okruzenju :

Prosle godine sam bio i na Hi FI sajmovima u Ljubljani i Sofiji, ove godine ponovo sam bio u Ljubljani a ici cu i u Sofiju (27-29.11.). Dakle, to ne moze da se uporedi, nebo i zemlja sa HiFiles sajmom.

Ljubljana je grad od oko 150.000 stanovnika a sajam je ove i prosle godine imao preko 20 soba, Beograd ima 2 miliona stanovnika i reci cete u Srbiji nema para ali ja mogu da potpisem da 5% Beogradjana (100.000 stanovnika) ima puno vise love nego 70% Ljubljancana (100.000 stanovnika). U svakoj sobi naravno mozes da pustis svoju muziku bez ikakvog problema, svi usluzni, poseta odlicna, zvuk na mnogo mesta odlican, sistemi uopste nisu jeftini. Npr prosle godine je bio SF Lilium (56.000eur) + McIntosh elektronika, TAD sistem od 150.000Eur,....I ove i prosle godine bila je direktno iz fabrike Opera premijera novih zvucnika, koji nigde nisu prikazani pre Ljubljane , prezentacije sistema sa slusalicama u posebnim prostorijama, ....Sajam traje 3 dana. Cena ulaznice 5 Eur=600din, a ako se uzima za vise dana cena je niza

Sofija je grad sa 1.200.000 stanovnika, prosecne plate su puno nize nego u BGD, a sajam - prosle godine -  24 sobe izlagaca u hotelu (5 zvezdica) koji je 16 puta bolji od Holiday Inn-a , sistemi od 250.000 Eura pa nanize(MBL najskuplji sistem, Burmaister, Cabasse, SF, DCS, Dolby Atmos premijera (7.2.4) ,odlicna poseta, puno audiofilskih diskova, ploca, ...Naravno izlagaci predusretljivi, svoju muziku mozes da pustis i u najskupljim sistemima, ima dosta dodatne opreme, cene su naravno nize od 30-40% u odnosu na redovne. Sajam traje 3 dana , cena ulaznice je 5Lv=300din. 

 

I onda dodjes u Beograd - sajam sa 8 (osam) soba, od koji je u jednoj soundbar, znaci 7 soba za muziku, poneki sistem i zanimljiv, svi prezenteri nesto namrgodjeni (takva je situacija bila u nedelju). Osim kod Gallus-a nigde nismo mogli da cujemo svoju muziku, a Gallus je avaj iz Ljubljane !!!

Kolega je pre sajma zvao nekoliko izlagaca da pita da li ce na sajmu biti sistema sa slusalicama i dobio je odgovor od svih - to je sajam, za slusanje sistema sa slusalicama sluze prodajni saloni! - Naravno da nije dosao na sajam. 

Da ne pricam kako sistem sa Raidho zvucnicima ima i kablazu koja kosta kao par zvucnika (20.000Eur zvucnici +20.000Eur kablovi) a nisu se pustali snimci koji imaju vise od 3 instrumenta, a i to je bilo problematicno. Ima toga jos puno ali da ne duzim vise 

 

Dakle, da zakljucim, sajam u Beogradu mora nesto radikalno da promeni da bi uopste opstao, jer neko ne radi svoj posao dovoljno dobro. Zasto se HiFiles ne ugleda i potrazi savete i ideje od HiFi News, oni bi trebali da imaju iskustvo u organizaciji. 

Ili da se promeni organizator sajma ?

 

Kao da sam znao, zato nisam ni pokušao da odem.

Link to comment
Share on other sites

Staccato je bio izlozen pre dve godine, prosle nije. Tada je lepo receno da su sve izrazene cene bile velikoprodajne, direktno od proizvodjaca, sa ukljucenom dostavom u Srbiji. I cena je bila 4800E (u Srbiji opet), ne 3800E, za taj model. 

 

P.S. Ispravka: Nadjoh info da je cena ipak bila 3800E. U glavi mi je i dalje cena od 4800, mozda carina i porez? Skoro da sam siguran da su mi tako odgovorili na pitanje za cenu u Srbiji. Uglavnom, tada se kupovao od Gallus-a direktno? Bilo bi stvarno lepo da se takav zvucnik moze kupiti za 1900E. :) Ali i na to treba dodati eventualne dadzbine..

Prosle godine je svirao ( po meni losije) neki "veci" model i kostao ~16000e? 

Ove godine sam, na zalost, bio sprecen da prisustvujem sajmu. Al' opet, bookshelf model sa cenom od 8000E iz iste serije iz koje je prosle godine top model kostao ~16000, kolika je navodno "maloprodajna" cena ovogodisnjeg... :)

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Alexandar said:

P.S. Ispravka: Nadjoh info da je cena ipak bila 3800E. U glavi mi je i dalje cena od 4800, mozda carina i porez? Skoro da sam siguran da su mi tako odgovorili na pitanje za cenu u Srbiji. Uglavnom, tada se kupovao od Gallus-a direktno? Bilo bi stvarno lepo da se takav zvucnik moze kupiti za 1900E. :) Ali i na to treba dodati eventualne dadzbine..

 

Maloprodajna cena u HR je 3.800,00 evra (tamo je PDV 25%).

Ako Šćepan izdejstvuje cenu od 1.900 evra, prijavi se za grupnu kupovinu, cenim da bismo, ako nas bude više, mogli da dobijemo cenu od 1.500,00 evra.

Link to comment
Share on other sites

22 sati ranije, vladovid said:

Bio sam na sajmu i to cetvrti put. Svake godine je sve losije a ako se ovako nastavi naredne godine nece biti sajma u Beogradu - to potpisujem.

 Ajde malo da uporedimo kako je u okruzenju :

Prosle godine sam bio i na Hi FI sajmovima u Ljubljani i Sofiji, ove godine ponovo sam bio u Ljubljani a ici cu i u Sofiju (27-29.11.). Dakle, to ne moze da se uporedi, nebo i zemlja sa HiFiles sajmom.

Ljubljana je grad od oko 150.000 stanovnika a sajam je ove i prosle godine imao preko 20 soba, Beograd ima 2 miliona stanovnika i reci cete u Srbiji nema para ali ja mogu da potpisem da 5% Beogradjana (100.000 stanovnika) ima puno vise love nego 70% Ljubljancana (100.000 stanovnika). U svakoj sobi naravno mozes da pustis svoju muziku bez ikakvog problema, svi usluzni, poseta odlicna, zvuk na mnogo mesta odlican, sistemi uopste nisu jeftini. Npr prosle godine je bio SF Lilium (56.000eur) + McIntosh elektronika, TAD sistem od 150.000Eur,....I ove i prosle godine bila je direktno iz fabrike Opera premijera novih zvucnika, koji nigde nisu prikazani pre Ljubljane , prezentacije sistema sa slusalicama u posebnim prostorijama, ....Sajam traje 3 dana. Cena ulaznice 5 Eur=600din, a ako se uzima za vise dana cena je niza

Sofija je grad sa 1.200.000 stanovnika, prosecne plate su puno nize nego u BGD, a sajam - prosle godine -  24 sobe izlagaca u hotelu (5 zvezdica) koji je 16 puta bolji od Holiday Inn-a , sistemi od 250.000 Eura pa nanize(MBL najskuplji sistem, Burmaister, Cabasse, SF, DCS, Dolby Atmos premijera (7.2.4) ,odlicna poseta, puno audiofilskih diskova, ploca, ...Naravno izlagaci predusretljivi, svoju muziku mozes da pustis i u najskupljim sistemima, ima dosta dodatne opreme, cene su naravno nize od 30-40% u odnosu na redovne. Sajam traje 3 dana , cena ulaznice je 5Lv=300din. 

 

I onda dodjes u Beograd - sajam sa 8 (osam) soba, od koji je u jednoj soundbar, znaci 7 soba za muziku, poneki sistem i zanimljiv, svi prezenteri nesto namrgodjeni (takva je situacija bila u nedelju). Osim kod Gallus-a nigde nismo mogli da cujemo svoju muziku, a Gallus je avaj iz Ljubljane !!!

Kolega je pre sajma zvao nekoliko izlagaca da pita da li ce na sajmu biti sistema sa slusalicama i dobio je odgovor od svih - to je sajam, za slusanje sistema sa slusalicama sluze prodajni saloni! - Naravno da nije dosao na sajam. 

Da ne pricam kako sistem sa Raidho zvucnicima ima i kablazu koja kosta kao par zvucnika (20.000Eur zvucnici +20.000Eur kablovi) a nisu se pustali snimci koji imaju vise od 3 instrumenta, a i to je bilo problematicno. Ima toga jos puno ali da ne duzim vise 

 

Dakle, da zakljucim, sajam u Beogradu mora nesto radikalno da promeni da bi uopste opstao, jer neko ne radi svoj posao dovoljno dobro. Zasto se HiFiles ne ugleda i potrazi savete i ideje od HiFi News, oni bi trebali da imaju iskustvo u organizaciji. 

Ili da se promeni organizator sajma ?

 

Ljubljana ima oko 300.000 stanovnika. Po zadnjem popisu iz 2011. Beograd ima oko 1.200.000 stanovnika (sa ''širom okolinom'' oko 1.600.000 stanovnika, bolje da ne objašnjavam šta podrazumeva ''šira okolina'').

Slovenija i Bugarska su u EU, što znači da distributeri iz tih zemalja ne moraju da vrše uvoz opreme da bi je izlagali na sajmu. Osim toga njihovi distributeri mogu online trgovinom da prodaju širom Evrope i tu im je mnogo veća zarada nego u domicilnoj prodaji (to mi je rekao jedan HR distributer na pitanje kako mu se isplati da ima lager veći od tražnje HR tržišta).

Kome ovde da neko proda HiFi???

Složio bih se jedino sa konstatacijom da većina onih koji imaju lovu nisu zainteresovani za HiFi. Za mene je to očekivano, jer znam ''strukturu'' ekipe... U pravu je i Beat kada kaže da ljudi ni ne znaju za ovaj hobi. Međutim, koja su interesovanja onih kojima je to hobi? Na žalost, na forumu u 90% slučajeva tema je ''šta kupiti na KP za 100 evra''... Kako onda očekivati da neki strani proizvođač ili distributer ima motiv (čitaj interes) da izlaže uređaje od više desetina hiljada evra?

Spominješ neke ''sajamske popuste'' od 30-40%. Da li si spreman ti da kupiš nešto u nekom salonu sa tim popustom ili ćeš radije da juriš na KP nešto polovno? Pa One HiFi je mesecima prodavao ProAc Responce D1 sa 50% popusta... Govorimo o ceni cca 1000 evra! Šta onda u Srbiji znači popust od 30-40%? AV impuls je prošle godine davao ''sajamski popust'' za Hegel H80, cena je bila jednaka najpovoljnijoj ceni u Norveškoj koju je kolega Impuls video kada je tamo bio i pisao o tome na forumu. I?

Što teba da nas čudi što 4audio izlaže soundbarove? Pretpostavljam da su prošle godine prodali toliko robe na sajmu da nisu mogli da pokriju cenu učešća....

Ne vidim kako misliš da promeniš organizatora sajma pošto je to HiFiles sajam.

Predlažem da ti organizuješ sajam u Nišu. Po meni ne treba sve manifestacije da budu u Beogradu. Uostalom, Niš je sa okolinom veći od Ljubljane.

Ja ću biti prvi posetilac.

Link to comment
Share on other sites

36 minuta ranije, ScepanBG said:

Dok ne stigne odgovor.Ako je veleprodajna cena direktno od proizvodjaca tad bila 3800,onda je verovatno i sad ta cena jer je direktno od proizvodjaca.Napisao sam razlog zasto.Ali sacekacemo odgovor.

Maloprodajna cena je 3.800 evra.

http://www.audiopuls.hr/testovi/2014/gallus-staccato/review.html

Link to comment
Share on other sites

On 11/16/2015, 10:09:32, siroma said:

Gospodin Nemac sa mbl štanda izjavi ,  u toku neke diskusije što je mbl-ov USB ograničen i ne reprodukuje High  Res fajlove, da  rezolucija nije važna  ako je muzikalna reprodukcija i da će i MP3 zvučati  dobro. :klanjanje

U isto  vreme je koristio vrlo skupu kablažu a i  USB mu je bio konvertovan u optiku, prebačen, ponovo vraćen na USB, iako nije bila neka velika daljina, pa onda isporučen CD plyeru koji je glumio DAC.

Da, to sam i ja cuo :-) rekao je da izlazi "samo" 96khz...taj samo je vise nego dovoljan

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...