Jump to content


Digitalni fotoaparat do 200e?


Chakija

Recommended Posts

  • Replies 130
  • Created
  • Last Reply

Opet se zahuktava prica. Ja bih savetovao da ne odbacujete potpuno odredjene proizvidjace zbog nekog jeftinog modela koji ste imali prilike da vidite kako radi i nije vam se svideo.

Reci na primer da Panasonic pravi lose aparate je smesno jer se velika vecina njhovih modela sasvim solidno pokazala u svetu.

Korisno 1.

Korisno 2.

Link to comment
Share on other sites

ajde objasni mi zashto.... molim te?

pod jedan.. 6500 nije dslr (da ... ima papuchicu za externi blic i da ima plug za studijsko osvetljenje i to je sve)... to je naj obicniji amaterski fotoaparat vishe klase koji ima JEDINU REALNU prednost nad pomenutim canonom ..sto ima manuelni zoom...

pod dva.. chip koji koristi apsolutno i dokazano ne mozhe da se meri sa canonovim produktom koji se ugradjuje u S3 IS....

pod tri ... nema stabilizaciju slike sto ako nisi profi i ako mislish da slikash samo kad sija sunce stvarno nije bitno :ruganje (daj, nemoj 'leba ti)

pod cetiri... canon pravi optiku MNOGO kvalitetnije od fuji-ja a samo telo je robustnije

pod pet... canon nudi dodatne converter objektive za aparat a pride mu je zoom 12x naspram 10x fuji-ja

shest... (ovo pochinje da me umara ali ajde sam si trazhio :thumbsup2 ) specifikacije su na papiru pa prochitaj

buducji da sam fotograf necju te smarati detaljnim specifikacijama colorita i image procesinga koji su opet na canonovoj strani....

problem je u tome sto kako god okrenesh canon ima konja za trku jer chim ti bude palo na pamet da pogledash bilo sta iznad 270 evra natrcacjesh na dSLR fotoaparate koji su vecj prica za sebe i nisu za pocetnike NIKAKO!!!

fudji je fin (6500) necju da sporim... ima puno opcija koje cje te chiniti da se osecjash kao pro fotograf... ljudi cje misliti da si pro fotograf.. i tu je tacka...

ako poredish fotografije pravljene pomenutim fotoaparatima canon pojede fujia sve s' zemlju na kojoj je fotograf stajao dok je slikao istu.

Ako ne verujesh meni... idi u fotografsku radnju u njegoshevoj... lik radi sa tim fotoaparatom prikachenim na extereno osvetljenje... NE MOZHE JEB$@% sliku za lichnu da ti napravi a da nije mutna... to kazhe on sam.. to kazhem ja i to kazhe josh 30 kolega koji su se zajebali kada su ga pazarili...

Jebote nas%$#ah se... ali bottomline je ovako... ako ti je fenseraj u glavi... ili imash neopisivu potrebu da sam drndash zoom objektiva a pritom si samo amater.. onda je SIGURNO 6500 bolji od s3 IS ako pak zhelish dobru fotografiju u SVMI uslovima zahvaljujucji IS (image stabilizacija za one koji ne znaju) i DIGIC2 procesoru (mozhes da slikash sliku na 1/25 kao da je 1/80 ili 1/125 sa tim fotoaparatom i to je chinjenica).. onda je definitivno moj pick s3 IS

eto tolko....

ZDRAVLJE VAM!!!

Link to comment
Share on other sites

Imao Fuji S-2600 i posle kupio Canon A-530. Kako je Fuji ostao u familiji, slikao sa oba aparata istovremeno isti motiv. Treba li reci koji je aparat bolji? Ono sto me nervira kod Canona je boja lica, tj, crvene tackice po kozi, kojih sa drugim aparatima nema.Kolege sa posla svi imaju Canon aparate, i kod svih je isto. Da kupujem DLSR, kupio bi ovaj novi Pentax.

Link to comment
Share on other sites

ajde objasni mi zashto.... molim te?

pod jedan.. 6500 nije dslr (da ... ima papuchicu za externi blic i da ima plug za studijsko osvetljenje i to je sve)... to je naj obicniji amaterski fotoaparat vishe klase koji ima JEDINU REALNU prednost nad pomenutim canonom ..sto ima manuelni zoom...

pod dva.. chip koji koristi apsolutno i dokazano ne mozhe da se meri sa canonovim produktom koji se ugradjuje u S3 IS....

pod tri ... nema stabilizaciju slike sto ako nisi profi i ako mislish da slikash samo kad sija sunce stvarno nije bitno :ruganje (daj, nemoj 'leba ti)

pod cetiri... canon pravi optiku MNOGO kvalitetnije od fuji-ja a samo telo je robustnije

pod pet... canon nudi dodatne converter objektive za aparat a pride mu je zoom 12x naspram 10x fuji-ja

shest... (ovo pochinje da me umara ali ajde sam si trazhio :thumbsup2 ) specifikacije su na papiru pa prochitaj

buducji da sam fotograf necju te smarati detaljnim specifikacijama colorita i image procesinga koji su opet na canonovoj strani....

problem je u tome sto kako god okrenesh canon ima konja za trku jer chim ti bude palo na pamet da pogledash bilo sta iznad 270 evra natrcacjesh na dSLR fotoaparate koji su vecj prica za sebe i nisu za pocetnike NIKAKO!!!

fudji je fin (6500) necju da sporim... ima puno opcija koje cje te chiniti da se osecjash kao pro fotograf... ljudi cje misliti da si pro fotograf.. i tu je tacka...

ako poredish fotografije pravljene pomenutim fotoaparatima canon pojede fujia sve s' zemlju na kojoj je fotograf stajao dok je slikao istu.

Ako ne verujesh meni... idi u fotografsku radnju u njegoshevoj... lik radi sa tim fotoaparatom prikachenim na extereno osvetljenje... NE MOZHE JEB$@% sliku za lichnu da ti napravi a da nije mutna... to kazhe on sam.. to kazhem ja i to kazhe josh 30 kolega koji su se zajebali kada su ga pazarili...

Jebote nas%$#ah se... ali bottomline je ovako... ako ti je fenseraj u glavi... ili imash neopisivu potrebu da sam drndash zoom objektiva a pritom si samo amater.. onda je SIGURNO 6500 bolji od s3 IS ako pak zhelish dobru fotografiju u SVMI uslovima zahvaljujucji IS (image stabilizacija za one koji ne znaju) i DIGIC2 procesoru (mozhes da slikash sliku na 1/25 kao da je 1/80 ili 1/125 sa tim fotoaparatom i to je chinjenica).. onda je definitivno moj pick s3 IS

eto tolko....

ZDRAVLJE VAM!!!

Link to comment
Share on other sites

U prilog kvalitetu Canon aparata ide i moj jucerasnji slucaj. U toku snimanja, aparat se ugasi, ja pogledam sta je, kad ono od pritiska opruga koje drze baterije, se polomili oni plasticni zubi za koje se poklopac drzi. Kvalitet do mo*ega! Aparat nikad nije pao, malo je koristen... Nikad vidse Canon!

Link to comment
Share on other sites

ja stojim iza toga...cela ta serija Axxx je djubre isto ko kod ostalih proizvodjacha korejske i druge manufakture.... tu je nikon mama....

ja imam a430 koji je za svojih 1g garancije bio 8!!!! DA DOBRO STE PROCHITALI OSAM PUTA na servisu....

to nikakve veze nema sa skupljim modelima (g serijom i onom s serijom) a o slr necju ni da pricham...

u krajnjem sluchaju za 200 evra neki cool pix ili eventualno polovan fujiiiiiii5600 (nisam siguran mozda mozhe i nov sada) ili fujiiiiiii5700 koji nije bash sjajan ali je ipak klasa za sve te male kliktavce.... s' druge strane to su poveliki foto aparati tako da OPET nikon pada u prvi plan.... i kvalitetom izrade a i slikom...

ZDRAVLJE VAM I SRECJA!!!

Link to comment
Share on other sites

BRAVO!!!! SAMO TI NJEGA UPOTREBI VALJANO!!! I DAJ SLIKE SISTEMA S' NOVIM FOTO APARATOM B)

ZDRAVLJE I SRECJA I NOVA GODINA VAM VESELA (PUNA LOVE ZDRAVLJA I SVEGA SHTO VAM TREBA..TO SE PODRAZUMEVA) BILA!!!!

PUNO ZVUKA!!!! ZVUKA!!!! ZVUKA!!!! SLIKE!!! ZVUKA!!!! I SVEGA SHTO VAM TREBA DA BI STE BILI ZADOVOLJNI!!! !(AL JE DOBRA OVA SHLJIVA!!!)

E da i da ne zaboravim .... ZVUKA!!!!

pride nisam upalio caps lok nego ko debil drzho shift :oops:

ZVUKAAAAAAA!!!!!! (onako.... nestaje u daljini dok se subjekat udaljava umerenom brzinom) :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Palamudine, sad cu da se svadjam sa tobom. S6500 je najbolji aparat u klasi ultrazoom aparata po kvalitetu slike. Fujijeva A serija ima problema sa fokusom. Izostravaju 20-tak santimetara ispred. Canoni svi imaju crvenu sliku (izuzev 40D) i kad pogledas belo u crvenim tackicama je sto je neko napisao. Ne znam za S5 ali S3 nemoze da pridje ni blizu mom Olimpusu SP320. 1.5cm cip, manualne funkcije. S5 ima 1cm cip. G7 i G9 imaju velicinu cipa kao S6500 i moj Olimpus. Ako mislis da nije vazna velicina cipa zasto onda D300 kosta 1700 evra a D3 5000 evra.

I na kraju. Mislis da neko ko je sebi kupio 2 L objektiva ne zna njihovu vrednost. prema tome pitanje je porekla robe koju si kupio.

Link to comment
Share on other sites

ja imam S5600

placen u Madjarskoj 220 kad je ovde bio 290

koristim ga - amaterski - nemilice i bas sam srecan kao malo majmunce

btw - pre toga sam od klasike koristio uglavnom Olympus OM1 i Zenita sa Ceiss optikom , cisto poredjenja radi.......

treba mi info - gde najjeftinije moze lokalno da se uzme S5600 ?

Link to comment
Share on other sites

Palamudine, sad cu da se svadjam sa tobom. S6500 je najbolji aparat u klasi ultrazoom aparata po kvalitetu slike. Fujijeva A serija ima problema sa fokusom. Izostravaju 20-tak santimetara ispred. Canoni svi imaju crvenu sliku (izuzev 40D) i kad pogledas belo u crvenim tackicama je sto je neko napisao. Ne znam za S5 ali S3 nemoze da pridje ni blizu mom Olimpusu SP320. 1.5cm cip, manualne funkcije. S5 ima 1cm cip. G7 i G9 imaju velicinu cipa kao S6500 i moj Olimpus. Ako mislis da nije vazna velicina cipa zasto onda D300 kosta 1700 evra a D3 5000 evra.

I na kraju. Mislis da neko ko je sebi kupio 2 L objektiva ne zna njihovu vrednost. prema tome pitanje je porekla robe koju si kupio.

Link to comment
Share on other sites

ja imam S5600

placen u Madjarskoj 220 kad je ovde bio 290

koristim ga - amaterski - nemilice i bas sam srecan kao malo majmunce

btw - pre toga sam od klasike koristio uglavnom Olympus OM1 i Zenita sa Ceiss optikom , cisto poredjenja radi.......

treba mi info - gde najjeftinije moze lokalno da se uzme S5600 ?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

,,,joj!! :lol: Nisam uopste obracao paznju na ovaj podforum..Ali, sad cu morati.. :lol:

..btw., ja imam s5700..Vec neko vreme..i umorio sam se objasnjavajuci po forumima da aparat nije los, koliko su ga ocrnili..sam sam sebi dosadan zbog toga.. :D jeste da nije blizu jednog s6500 u klasi UZ aparata, ali je i iznad Canonovih a5xx modela, koji su tu negde po ceni...Ima sve sto pocetniq treba, nije krajnje resenje kao ni jedan sto nije u ovom cenovnom rangu... Ima dobar manual mod, solidan kvalitet fotki, dobro `lezi` u ruci... Glavna mana jeste to sto nema Super CCD senzor, koj ji proslavio prethodne modele i zato sto je senzor manji od prethodnika...

..toliko! :lol: Nije flame, zaista! Pogledajte fotke koje sam uslikao ovim aparatom, uzmite u obzir da sam amater, nista spektaqlarno..Ali je korisno za one koji se mozda razmisljaju jos uvek sta uzeti za <200eura..Jos jedan model u izboru, cisto da glava zaboli malo jace.. :evil: Pozzz

http://www.flickr.com/photos/9147880@N02/

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...