Jump to content


Digitalni fotoaparat do 200e?


Chakija

Recommended Posts

  • Replies 130
  • Created
  • Last Reply

Fuji Finepix F30 je proglasena za najbolju kompakt-kameru u Evropi, ISO3200, nenadmasna za indoor-fotorafisanje. Imam je licno - sve slike do jedne sam uradio bez blica (a to mi je extra vazno je slikam stalno sina koji sada im 7 meseci pa ne zelim blic ni da koristim). Ako trazis mali aparat i ako ti nije extra-zum potreban boljeg nema (F11 i F20 su takodje odlicne, pogotovo F20). Ako pak hoces veliki zum onda Finepix S5600 na koji sam se i ja lozio ali ga zbog dimenzuja nisam uzeo. F30 doduse ide sad svakako zeni ja sam se odlucio za FinePix S6500fd

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

http://www.dpreview.com/ pa izaberi.

Ovaj ti je povoljan http://pcfoto.biz/.

Ja iz svog iskustva mogu da kazem sledece: Nikoni prave odlicne fotke ali su modeli iz nize klase uzasno spori, znaci samo sa ekstra strpljive. Canoni prave solidne fotke i nesto su brzi. Fuji su brzi ali su fotke osrednjeg kvaliteta. Sony nisu preterano sjani ali su dobri all around. Olympus, Kodak, Samsung su po kvalitetu iza ovih firmi, pogotovu Samsung koji pravi bas ruzne fotke.

Ovo pricam na osnovu isprobanih po par modela od svake firme, sto znaci da uopste ne mora da vazi da recimo Samsung nema dobar aparat za 200 eura.

Precesljaj sajt pa izaberi po afinitetu. Znaci odredi sta ti je najbitnija stavka (brzina, kvalitet fotografije, velicina, tip kartice, WiFi...) i trazi najbolji uredjaj po tome.

OFF: Maxtori i Seagate-ovi kod mene u firmi su se na klijentskim masinama pokazali kao totalno nepouzdani. Prosecna temperatura Maxtor hard diska je oko 50% (!) veca nego kod konkurentnog modela od WD-a, a ekstremno koriscenje i veliko zagrevanje lako dovode do otkazivanja. Isto tako, dobili smo 4 nova Seagate-a koji su vec iz fabrike stigli sa SMART greskama! S druge strane, u serveru imam 4 Maxtor diska koji su stari vec 4 godine i rade besprekorno. I ovde ne moze globalno da se kaze da je jedna firma dobra a druga losa. Sve zavisi od serije, modela, itd...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 months later...

Ja imam Fuji F40 nakon Canon-a (placen u Nemackoj oko 180 EUR-a). Canon je Canon, kakvi HP foto aparati. Bio sam skeptican prema Fuji-ju ali kad sam uporedio slike sa ekvivalentima u ceni, video zapis i sl, nisam mogao da odolim i Dao sam umu prednost u odnosu na Canon IXUS 70 koji je cak bio jeftiniji nekih dvadesetak evrica.

Fuji je ovde oko 230 EUR-a. Ovaj model inace koristi i SD kartici pored standardno XD kartice

Link to comment
Share on other sites

Fuji i HP su nevidjeno smece (u svim cenovnim kategorijama) i ko tvrdi drugacije pojma nema o foto aparatima.

Od Nikona i Canona nema bolje, to je vrh vrhova. Sledecih pet mesta je prazno, a onda ide Pentax, Minolta, Olympus, Kodak, Sony. Na samom dnu su, pored pomenutih Fujia i HPa, Samsung, BenQ, Panasonic i sl.

PS

Imao: Canon EOS 350D, Canon PowerShot Pro1, Nikon D50, a sad Nikon Coolpix3700 :listen( ebga, necega se moramo odreci) mada tvrdim da je to najbolji mali aparat na svetu.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...