Jump to content


Digitalni fotoaparat do 200e?


Chakija

Recommended Posts

Ne lozim se na gomilu mega pixela-a :D, sto nikako ne znaci da je los aparat... :lol:

Davaj model... :lol:

Iskreno, meni je i 4MP sasvim dovoljno - to je rezolucija od 2272x1704 pixela, tj. sasvim dovoljno za poster od pola metra...

p.s. A i vise cenim Carl Zeiss optiku... :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 130
  • Created
  • Last Reply

Iz prve ruke: Canon PowerShot A430, topla preporuka.

Taj aparat sam dobio od kolega kad sam odlazio iz Pexim-a (bivse firme). Dakle, ima aparata i sa boljom optikom, vecom rezolucijom, mocnijim software-om itd. itd. Pa zasto ga onda preporucujem? Jednostavno zato sto je idealan za pocetnike; NEPOGRESIV je. Sta god njime slikao, u bilo kojim uslovima, slike su izvanredne. Svega 4.1 MPxls, ali slike mu tako uspevaju da ne mozete pogled da skinete sa detalja. Ocigledno dobra sprega optike i software-a; kraj.

Rajko

Link to comment
Share on other sites

@rrapaic

Pri dobrom svetlu i pri slikanju statickih scena, svaka "igracka" od aparata ce dati relativno dobru fotku...

Slikaj sa njim nesto u sumrak ili pri slabom svetlu (ili nocu sa nesto vecom ekspozicijom i ISO vrednoscu), pogotovo ako se krece, bez blica i dobices mucak! :lol: To se i ne ocekuje od jeftinih aparata, al' ima onih koji u tom segmentu razbijaju konkurenciju.

Malo je bolja situacija sa Canon-om A80, kojeg imam, posto on ima osetno veci senzor, al' i dalje je daleko ispod pomenutih Fuji-ja koji se izvanredno snalaze sa velikim ISO vrednostima.

p.s. Da ste me samo videli u Monte Karlu kako sam jurio svaki moguci stub, zidic i kantu i koristio ga kao stativ... :D:bounce

Eve pogleda na pistu za Formulu 1 :lol:

post-127-128510469077_thumb.jpg

post-127-128510469077_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Jes, Delphi i dalje. A uzeleo sam se CBuilder-a... bice i to jednom.

Sad radim kod kuce na ugovor za stranu firmu (Bosna).

Delija, olako potcenjujes aparat koji nisi probao. Opet kazem, ja sam DUDUK za digitalne aparate, a nemam ni jednu losu sliku dosad s ovim Canon-om; sve sam slikao iz ruke, bez ijedne MRLJE na fotkama. Comprende?

Rajko

Link to comment
Share on other sites

Nekome je dovoljno dobar i taj Canon iz najnize klase, dok nekome treba mocnija sprava. Ja sam se dovoljno igrao sa analognim aparatima i treba mi mnogo veca sloboda pri podesavanju od klasicnog "idiota"...

Ja tvrdim da je to igrackica za Fuji S5600, a razlika u ceni je mnogo veca od razlike u kvalitetu... Pazi kad sam curu nagovorio da pazari S5600, a ne neki "zenski" aparat... :lol:

p.s. Ko je rekao da ga nisam probao... :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Pogledalte malo sta vam nudi PANASONIC i OLYMPUS pogledajte testove mislim da cete se iznenaditi !!! Ja ne posedujem aparate od navedenih firmi ali mislim da za neki srednji budzet ove firme opravdavaju svoje cene koje su od 200-300 eura ! Moze se naci kod nekih prodavaca ovde i sa kartom od 1GB za te pare!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Na kraju pazarih canon A530.Prvi uticsci su dobri,aparat je izuzetno brz ,ergonomija solidna,slike su pristojne ,mada bi mogle biti malko oshtrije :) .Pazario sam i Triax punjac sa 4 baterije od 2800 mAh i sa njim sam izuzetno zadovoljan.Archio sam fotoaparat danima i ispucao oko 100 slika i 20 klipova i jos uvek drze baterije!Sve u svemu mislim da sam mogao i bolje proci da sam pazario SONY W30 koji je neuporedivo lepshi :) aparat i koji ima punjivu bateriju u kompletu sa aparatom ,a i kontam da pravi za nijansu lepshe fotke od canona :)

Link to comment
Share on other sites

Chakija neuporedivo bi bolje prošao da si pazario Fuji s5600. Ima ga na sniženju svuda jer se više ne proizvodi (nasledio ga je s6500, a taj će tek da bude hit). S5600 ima da se nađe za 17000, go bez dodatne memorije i ostalih džidža bidža.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Zorane, taj aparat je dosta slabiji od pomenutog Fuji-ja, koji je samo malcice skuplji.

@stefaca

Pretpostavljam da nemas iskustva sa ovim Fuji-jem... :roll:

Covek kaze za konkretnu sliku da nije nesto, a ako je, inace je aparat za svoju cenu (a i za dosta vecu!) fantastican. Po meni mu jedino fali opticka stabilizacija.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...