Jump to content


Digitalni fotoaparat do 200e?


Chakija

Recommended Posts

  • Replies 130
  • Created
  • Last Reply

Ja imam Cannon PowerShot A520 i kad je kupljen (prije pola godine otprilike) kostao je oko 200+€

Ja sam potpuno zadovoljan...4MP i slike uz manualno podesavanje ispadaju bas solidno a postavic par da vidis kakve su mada nisam neki fotograf....

Ima i jacih modela A530 5MP... i sad je cijena vjerovatno manja nego tada!

Link to comment
Share on other sites

Neki ljudi ne preporucuju canon ni u kojoj varijanti. Konkretno sam pricao sa covekom koji drzi fotografsku radnju u Mirijevu i prodavao je Canon digitalce. Imao je previse reklamacija, da je na kraju bio u minusu i prestao da ih prodaje. Kaze Fuji i HP su veoma pouzdani. Kod njega sam kupio HP 735 za ~170 EUR i zadovoljan sam.

Link to comment
Share on other sites

Neki ljudi ne preporucuju canon ni u kojoj varijanti. Konkretno sam pricao sa covekom koji drzi fotografsku radnju u Mirijevu i prodavao je Canon digitalce. Imao je previse reklamacija, da je na kraju bio u minusu i prestao da ih prodaje. Kaze Fuji i HP su veoma pouzdani. Kod njega sam kupio HP 735 za ~170 EUR i zadovoljan sam.
Link to comment
Share on other sites

Fuji koji sam pomenuo je za za klasu iznad...

10X opticki zum, vrlo upotrebljiv pri visim ISO vrednostima (Canon moze da sanja ISO upotrebljivost pri ISO400, a Fuji ima max 1600, pri cemu na 400 daje VRLO pristojne rezultate)...

Zaboravio sam medju manama da pomenem nedostatak opticke stabilizacije, koju imaju Canon-i iz Sx serije...

Link to comment
Share on other sites

I ja imam Maxtora dva po jedno min. 5god. stara i rade ka sat...

A sto se tice aparata...Ako ti ne treba nesto posebno dakle samo bzv. slikanje onda uzmi bilo sta moze i jeftinije....radice posao...Ja nikad ne bi dao vise od 100-150€ za digitalac nego dobih ovaj na poklon... :roll:

Link to comment
Share on other sites

Do 200 evra u obzir dolazi Canon A530 cena 155evra i nesto skuplji A610 cena 220 evra .

Canon A530 je kvalitetom slike i onime sto pruza (posebno kompletne manuelne funkcije) je po meni najbolja kupovina do 200 evra a za 20 evra vise se dobija vec sjajan aparat sa vecim CCD senzorom, pokretnim displejom,kvalitetnijim objektivom ,jacim blicem,kvalitetnijom izradom (deo delova je izradjen od metala ) i naravno kao i cela A serija kompletne manuelne funkcije.

Sto se tice fuji aparata jedina konkurencija u klasi kompaktnih aparata ( klasa IXUS-a ) je F30 neverovatan aparat sa fuji-jevim super CCD senzorom koji u uslovima slabog osvetljenja daje ciste slike na osetljivosti ISO 400 i jako nizak sum na ISO 800 (nizi nego kod recimo Nikon-a D50 DSLR aparata )kao i neverovatnu ostrinu slike .Jedina mana su hromatske aberacije.Baterija ima kapacitet od 500 fotografija uz malo umerenije koriscenje blica ! Inace ga zovu ubicom IXUS-a ,cena mu je 300 evra.Sto se tice vecih aparata novi model Fuji-a 6500 bi mogao da bude opasna konkurencija Canon-u u klasi ultra zoom aparata.

Ja bi na tvom mestu uzeo A610 ali to bi malo premasilo budjet jer moras na tu cenu da dodas cenu SD kartice (512MB oko 20 evra) i cenu punjaca od 25 evra (recimo varta sa 4 baterije od 2000mAh).Naravno racunaj da tih 50-tak evra moras da dodas u skoro svakoj drugoj varijanti sto se uklapa u cenu Canon-a A530!!

post-1064-128510468624_thumb.jpg

post-1064-128510468624_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Delijo F10 je imao prvu generaciju super CCD cipova i u poredjenju sa F30 malo losiji ali i dalje jakoo dobar. Izasao je F31 sa 6-tom generacijom CCD-a pa cemo videti da li je resio jednu veliku manu iz prethodnih serija hromatske aberacije. Pojavio se i Ixus 900TI pa cemo videti koji je bolji.

Kada bi se ja pitao ja bi iskoristio Fuji-jev cip, Canon-ovu optiku i procesor,povecao zoom na 4X (voleo bih i 12 ali u toj klasi tehnicki ne moguce),dodao opticku stabilizaciju i pokretni ekran .EEEE to bi bio UBICAAAA!!

Link to comment
Share on other sites

F11 je dostupan od Septembra prosle godine (25.9.2005 se pojavio u UK) u Evropi ali ga je bilo malo kod nas. F31 je dostupan u Evropi od Novembra ove godine .

U pravu si sto se tice manualnih funkcija to su ispravili na modelu F30 (F30 je zamena za F10/11 ) mada nisu kompletne funkcije ali dovoljne da posluze kada zatreba a uvek zatreba !!!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...