Jump to content


Farbanje ili tibojanje 1210 gramofona


erich

Recommended Posts

Dobro veče svima.

Evo mene nakon dugo vremena da se javim sa svojim (glupim) pitanjima.

 

Vjerujem da ima neko na forumu da je majstor od farbe. Raspitivao sam se na drugim forumima koji nisu vezani za hi-fi več konkretno za samo farbanje ali ini pak ne kuže što je 1210 pa mi se i neda tamo pisati objašnjavati svoje razloge i hirove oko ove teme.

Dakle pitanje glasi: kako obojati tanjur na 1210 tj one točkice u neku drugu boju a da oni što je između točkica, tj onaj ceni dio ostane crn. Imam iakustva sa farbanjem (samouk) tako da taj dio nije nije problem. Razmišljao sam na nekoliko načina kako bi zaštitio taj crni dio i pofarbao točkice ali ni jedan mi nije baš 100% pouzdan da če uspijeti. Pa bi vas molio ako neko nešto zna ili možda več ima iakustva sa tim da podijeli to samnom.

Link to comment
Share on other sites

Ма може да се одради као што је сирома написао а након тога да се међупростор офарба и одмах обрише јер су тачке вишље.

Једино је питање елоксаже јер мислим да тај тип алуминијума због примеса није баш за елоксирање.

Link to comment
Share on other sites

Razmišljao sam o tom načinu, ali mislim da bilo musavo, da nebi to ispalo naš najbolje.

Moglo bi i ovako, da navučem po rubu recimo dječiji plastelin ili onaj kit što se nekad davno koristio po rubovima stakla na prozorima ili vratima, tako da točkice ostanu vidljive. Pofarbam, kad se boja osiši skinem plastelin ili taj kit iiiiii volaaa (zajebem si tanjur ili uspijem)

Link to comment
Share on other sites

14 sati ranije, erich said:

hahahah, čekao sam i ovakav komentar.

Frbam ga zato jer radim custom 1210 tj želim sebi naprviti 1200 GLD verziju

a jel si razmisljao sta ces sa ostalim "gold" delovima a ima ih dosta... pa cak i rucka...

ako nemas 100% resenje za sve delove nemoj ni pocinjati jer ces naparaviti sra..e od 1210.

Link to comment
Share on other sites

Što se tice tanjira moj predlog ti je..

Fino peskiranje, poliranje, eloksaza u zlatno ako moze da se izvuce bas prava zlatna,farbanje pozadine u crno izvacenje tackica poliranjem tj finim smirglanjem do eloksaze....

Sve ovo ima da te izadje oko 80Eurica sto znaci pravac e-bay...

-Ako ne moze eloksaza a mislim da ne moze da se izvuce boja cistog zlata vec samo neka bleda kopija onda tanak sloj farbe pa preko toga crna podloga i opet fino smirglanje do predhodnog sloja pa na kraju bezbojan lak. Ako ti to bude radio bilo koji klasican farbar , bice to cisto ***** jer tri sloja ne smeju puno da se nalivaju zbog detalja... 

-Štampari nanose boju na valjak pa onda stavljaju predmet koji stampaju....

-Mozes probati i dig.stampu oni stampaju po svemu zivom npr. :beer

 

holsten.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ne mozes nicim ofarbati tanjir a da dobijes isti efekat kao kod te gold serije, jer je to nekakva pozlata, kao i niklovanje, takav efekat nece dati ni anodiziranje, a pri tom moras rasturiti ceo tanjir, skinuti onaj damping i magnet, ako se bas i odlucis da to radis onda je bolje izabrati neku boju po zeli a ne teziti da postignes izgled tog zlatnog.

Evo ovde sam bas hteo da vidim kako su sredili te tanjire, kad ono ispade da su nabavljeni novi a ostalo ocisceno: http://forum.djtechtools.com/showthread.php?t=56505

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...