Jump to content


Dilema Yamaha RX-V779 , Pioneer SC-LX56 ili nešto treće


night rider

Recommended Posts

Poštovano društvo , posle dužeg vremena evo me opet sa molbom za mišljenje i pomoć . Posle prodaje AVR-a Denon 3310 , razmišljam o njegovom " nasledniku " u mom Hi-Fi / surround sistemu.

Sistem se  inače sastoji od :

SPENDOR A5,

KEF CODA 2x70,centralni 80,

SW KEF 1000.2,

CREEK EVO2,

DENON 2500,

EXPOSURE 3010S,

Da budem iskren već duže vreme ne pratim dešavanja oko ove problematike , tako da sam ovaj izbor napravio na osnovu letimičnog pregleda po internetu.

Vidim da je Pioneerov AVR 9-to kanalni , ali model iz 2013.god. Cena mu je oko 1000 EUR , dok je npr. na Nemačkom Amazonu oko 700 !?

Yamaha je 7-mo kanalni AVR, ali sa cenom je tu negde i kod nas i na Amazonu.

Posebno mi je " zanimljiva " pojava , da velika većina naših prodavaca ima znatno više cene nego na zapadu ( čak i do 50% ) i ta praksa ih nikako ne popušta !? Naravno , to maksimalno pokušavam da izbegnem.

Eto mojih dilema , pa ako ima raspoložnih , pomozite.

Link to comment
Share on other sites

Imao sam slicnu dilemu skoro. Ovde sam postavio pitanje za Yamahu rx-v677 i Marantz sr5009, a onda sam slusao Rx-a740 i poredio sa Marantzom sr5009. Mnogo bolje mi je zvucao Marantz te sam na kraju to i kupio. Pioneer mislim da je igracka za Yamahu, te ako nisu drugi uredjaji u igri Yamaha ali pre njega Marantz. U svakom slucaju poslusas pa sta ti se vise dopadne.

Link to comment
Share on other sites

On 11/7/2015, 12:39:31, night rider said:

Poštovano društvo , posle dužeg vremena evo me opet sa molbom za mišljenje i pomoć . Posle prodaje AVR-a Denon 3310 , razmišljam o njegovom " nasledniku " u mom Hi-Fi / surround sistemu.

Sistem se  inače sastoji od :

SPENDOR A5,

KEF CODA 2x70,centralni 80,

SW KEF 1000.2,

CREEK EVO2,

DENON 2500,

EXPOSURE 3010S,

Da budem iskren već duže vreme ne pratim dešavanja oko ove problematike , tako da sam ovaj izbor napravio na osnovu letimičnog pregleda po internetu.

Vidim da je Pioneerov AVR 9-to kanalni , ali model iz 2013.god. Cena mu je oko 1000 EUR , dok je npr. na Nemačkom Amazonu oko 700 !?

Yamaha je 7-mo kanalni AVR, ali sa cenom je tu negde i kod nas i na Amazonu.

Posebno mi je " zanimljiva " pojava , da velika većina naših prodavaca ima znatno više cene nego na zapadu ( čak i do 50% ) i ta praksa ih nikako ne popušta !? Naravno , to maksimalno pokušavam da izbegnem.

Eto mojih dilema , pa ako ima raspoložnih , pomozite.

Sto se cena tice Pioneer SC-LX56 u Srbiji nisam video u ponudi ali model iznad SC-LX57 je trenutno na popustu sa 170000 din na 136000 din sto je mnogo skuplje nego na Amazonu dok Yamaha RX-V779 kosta 93000 din. Dakle sa cenom bez popusta Pioneer je skoro duplo skuplji. I jedan i drugi su ocenjeni odlicno ali kao sto rekose pre mene najbolje je da poslusas pre probe i ne zuris sa kupovinom jer nije mali novac u pitanju.

Pioneer je digitalac radjen u D klasi i to je malo drugaciji zvuk od Yamahe, ja koristim nesto veoma slicno po konstrukciji i iskren da budem prezadovoljan sam. D klasa ima mana ali ima i mnogo prednosti u odnosu na klasicnu konstrukciju uredjaja kao sto su mnogo manja potrosnja, grejanja skoro i da nema, white noise ne postoji makar pojacao i do kraja koristeci neki kineski kabl itd itd. Ako ti budzet dozvoljava ja bih vrebao Pioneer.

Link to comment
Share on other sites

Uhhh , borba mišljenja i ukusa . Poštujem . Evo cene za Pioneer http://www.eponuda.com/risiveri-tjuneri/pioneer-sc-lx56-av-risiver-risiver-tjuner-cena-236873 ,

a Yamaha http://www.amazon.de/Yamaha-RX-V779-AV-Receiver-schwarz/dp/B00Y0Q520S/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1447194265&sr=8-1&keywords=Yamaha+RX-V779  ili http://www.amazon.de/Yamaha-RX-A1050-AV-Receiver-schwarz/dp/B014FGEQZY/ref=sr_1_6?ie=UTF8&qid=1447194023&sr=8-6&keywords=Yamaha+RX-A1050

Yamahe se jedine kod nas izgleda prodaju po realnim cenama !? Sve ostale marke su poprilično precenjene u odnosu na npr. Nemačku.

Ja lično nemam favorita ( u smislu brenda ) , iako sam do sada imao dva Denonova AVR-a , ali mi prilično ide na živce cenovna politika naših trgovaca. Kao da misle da živimo u doba švercovanja farmerki iz Trsta , a ne u doba interneta , kad za minut vidite koja je realna cena bilo koje robe.

Čudna zemlja u kojoj žive čudni ljudi.

Link to comment
Share on other sites

Pa to ti je trgovina kod nas. I kad se ne proda neko vreme obore cenu za 40% i svi se pitaju zasto ovoliko pojeftinilo. Zato sto izlaze novi modeli, a oni stariji iako su relativno novi idu u zaborav. U Americi je npr drugacije i cene su mnogo mnogo manje nego ovde ali je mnogo veca kolicina uredjaja u pitanju pa je samim tim i veci obrt. Ali nasi iskusni prodavci to nadoknadjuju na drugi nacin i na jednom uredjaju zarade ono sto ameri zarade na pet uredjaja:)

Sto se tice ovog sto si predlozio mnogi ti preporucuju Yamahu zbog tog odnosa ulozeno-dobijeno jer vidis i sam koliko je jeftijija u odnosu na Pioneer. E sad pitanje je da li zelis bolji uredjaj (Pioneer) ili onaj koji ima bolji odnos ulozeno dobijeno (Yamaha). Bez uvrede ali mislim da vecina ovde kada kupuje ili bira uredjaj odlucuje na osnovu imena brenda tako da je za mnoge Yamaha bolji izbor jer je Yamaha, a u stvari ne znaju sta se krije u Pioneer-u ispod poklopca...

Da si naveo neki Pioneer iz VSX serije koji je cenovno slican Yamahi i ja bih glasao za nju ali od ova dva ponudjena po meni Pioneer je bolji uredjaj. Inace zasto nisi bio zadovoljan Denon-om?

Link to comment
Share on other sites

Ma nije da nisam bio zadovoljan Denonom , imao sam AVR 3310 bio je to jedan od boljih Denona u to vreme. Čini mi se da sam ga platio oko 1300 EUR !? U jednom trenutku sam odlučio da ga prodam. Bio je to uređaj kao iz fabrike , smešno malo korišćen. Prodao sam ga 500 EUR , kad bih našao sada aktuelan uređaj   u takvom stanju, nikada ne bi kupio nov . Mnogo se gubi .

Oko godinu dana sam bez AVR-a , nešto kao razmišljam o TV-u Sony KD 55 S 8505 C , pa rekoh trebalo bi ponovo kompletirati sistem.

I sada imam BR player Denon 2500 BTCI , doneo mi ga je prijatelj iz USA , koštao me je sa carinom 250 EUR. Tada je kod nas koštao okruglo 1000 EUR !! Eeeej , 1000 EUR !?

To je ono o čemu si gore govorio , razlika između USA i npr. Srbije , mada su oni znatno jeftiniji i od Evrope.

Link to comment
Share on other sites

19 sati ranije, Technicssss said:

Pa to ti je trgovina kod nas. I kad se ne proda neko vreme obore cenu za 40% i svi se pitaju zasto ovoliko pojeftinilo. Zato sto izlaze novi modeli, a oni stariji iako su relativno novi idu u zaborav. U Americi je npr drugacije i cene su mnogo mnogo manje nego ovde ali je mnogo veca kolicina uredjaja u pitanju pa je samim tim i veci obrt. Ali nasi iskusni prodavci to nadoknadjuju na drugi nacin i na jednom uredjaju zarade ono sto ameri zarade na pet uredjaja:)

Sto se tice ovog sto si predlozio mnogi ti preporucuju Yamahu zbog tog odnosa ulozeno-dobijeno jer vidis i sam koliko je jeftijija u odnosu na Pioneer. E sad pitanje je da li zelis bolji uredjaj (Pioneer) ili onaj koji ima bolji odnos ulozeno dobijeno (Yamaha). Bez uvrede ali mislim da vecina ovde kada kupuje ili bira uredjaj odlucuje na osnovu imena brenda tako da je za mnoge Yamaha bolji izbor jer je Yamaha, a u stvari ne znaju sta se krije u Pioneer-u ispod poklopca...

Da si naveo neki Pioneer iz VSX serije koji je cenovno slican Yamahi i ja bih glasao za nju ali od ova dva ponudjena po meni Pioneer je bolji uredjaj. Inace zasto nisi bio zadovoljan Denon-om?

Ja kada sam kupovao uredjaje nije ime brenda nista odlucivalo-Pioner, Yamaha,Marantz,Denon  su otprilike u istoj ligi,medjutim Pioneer SC-LX56 je  klasa iznad 779 (zato je i skuplji)pandan njoj cenovno  su  VSX -930 I VSX -1130 ali ni jedan ni drugi nemaju pre-out i phono out tako da za barem za mene nisu bili u igri jer ne mogu na normalan nacin da nakacim pojacalo za stereo i gramofon.Maranz -serije 5009 i 6009 mi nisu legle zbog dizajna i onog brodskog prozora iako za ljude koji nemaju dodatno pojacalo su mozda najbolji izbor -slusao NR 1504 iz nize klase i to svira super,tako da svi imamo neke licne afinitete i potrebe(potrebni priključci, dizajn,uklapanje sa kutijama i drugim komponentama i raspoloziv budžet) ne treba žuriti, nego polako za sebe odabrati najbolje.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...