Jump to content


DSD DAC u Beogradu


Pirke

Recommended Posts

 

14 minuta ranije, trotter said:

Brate Milosave, lep tekst. Tebe treba razljutiti da bi napisao nesto po forumi emoji5.png.
 

Pa stvarno mi bilo krivo.  Kako da se ne razljutim, sve nam serviraju, sve nam donesu na noge, cak kafu i  sok daju za djaba, a mi u cutnju i lelemudanje. A sprava ko bog. 

Sondek, ta dva DAC-a su totalno razlicita. Jedan je samo DSD, drugi, ajd recimo konvencionalan. RAzlicite koncepcije, al oba sviraju ko gramofon. To je po meni najveci kompliment koji mogu dati jednom DAC-u.

Gidjgin Invejder je takodje opaka sprava, sad sta bi bilo u direktnom dvoboju nemam pojma, Invejder sam slusao dva puta ozbiljnijie, nikada na zalost u svom sistemu, ne zelim da dajem pausalne ocene.   Ima ta sprava itekako svoje mesto. Mnogo bre dobra.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 136
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

27 minuta ranije, Milosav Grozni said:

Gidjgin Invejder je takodje opaka sprava, sad sta bi bilo u direktnom dvoboju nemam pojma, Invejder sam slusao dva puta ozbiljnijie, nikada na zalost u svom sistemu, ne zelim da dajem pausalne ocene.   Ima ta sprava itekako svoje mesto. Mnogo bre dobra.

Dakle, bolja. :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Nema boljeg komplimenta za digitalni izvor od toga da zvuči kao gramofon.To uopste nije lako.

Ne bih sebe ni druge van Beograda da pravdam ali ni meni opšta apatija beogradskih audiofila nije jasna ako je poseta tako mala.Možda malo bolji marketing.Onehifi je svojevremeno uvek slao mailom pozivnice za svaki događaj.Malo se sta desava pa tim pre čudi loša poseta.

Link to comment
Share on other sites

14 sati ranije, sondek said:

Nema boljeg komplimenta za digitalni izvor od toga da zvuči kao gramofon.To uopste nije lako.

Ne bih sebe ni druge van Beograda da pravdam ali ni meni opšta apatija beogradskih audiofila nije jasna ako je poseta tako mala.Možda malo bolji marketing.Onehifi je svojevremeno uvek slao mailom pozivnice za svaki događaj.Malo se sta desava pa tim pre čudi loša poseta.

Marketing? Hm ...

 

1. Udje jedan gospodin srednjih godina, sede na krajnju desno stolicu u sobi od 43,8 m2, ćuti ... Izvolite, jeste za kafu, samo odmahuje glavom levo-desno ... pomislim šta ako je bugarin pa to znači DA? Nije, lepo sam ga pitao na srpskom jeziku! Da li želite nešto da čujete? Opet odmahuje glavom levo - desno ... posle 20 minuta ustade, otvori vrata i izadje!

2. Hvala svima koji su došli, hvala Milisavu što je rizikovao da njegov DIY premestim iz njegove male u tu veliku sobu ...

3. Ako sledeći put najavim sličan dogadjaj dva meseca unapred, da li bi se ponovilo isto?

 

4. Predlog za razmišljanje - SAJAM DOMAĆIH PROIZVODJAČA pojačala, dakova, predpojačala ... Hm ...

Link to comment
Share on other sites

Pirke, kad si pomenuo marketing - ti si prezentaciju novog DAC-a najavio tako da sam pomislio da reklamiraš celu Poljsku audio industriju (ja je pomalo pratim) te nisam pročitao tvoj post do kraja, niti shvatio datum dešavanja. A svakako bih došao da čujem i taj, novi D/A konvertor - umesto da na obali Dunava režem drva, na ovu 'ladnoću. Eto, nhf. :)

 

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, Pirke said:

4. Predlog za razmišljanje - SAJAM DOMAĆIH PROIZVODJAČA pojačala, dakova, predpojačala ... Hm ...

Meni se ova ideja dopada, ali nisam siguran koliko bi bila isplativa.

Danas se jako teško prodaje bilo šta, radim taj posao, nikad gore nije bilo. Ali opet, mora neka akcija da se preduzme, od kukanja nema ništa. Možda kad bi se pametno organizovao događaj, skromno, a opet efikasno...ne znam, nisam pametan, znam samo da bih došao ako mi ne bi iskrslo nešto nepredviđeno, dosta toga kvalitetnog se kod nas pravi i može da se čuje. 

Pitanje svih pitanja je da li su naši proizvođači zainteresovani da zajedno naprave ovako nešto?

Link to comment
Share on other sites

Domaći proizvodjaci, oni zvanicni i etablirani, ne verujem da ovde imaju trziste, zna se zbog cega.
Oni manje poznati su interesantniji za siri krug ljudi. Ti bi mozda trebalo da razmisle o poslovnom modelu FTA, sto se tice kontakta sa potencijalnim kupcima i recimo politike davanja proizvoda na kucnu probu. Takodje, za razliku od nasih poznatih brendova koji su vecim delom u hi end segmentu, ovde fali ponuda na srednjem i nizem delu spektra sto sevtice cena. Ako imate da kupite nov MF dac za 200 evra kao sto sam ja kupio (a voleo bih da sam kupio neki domaci iste cene) zasto niko ne nudi tako nesto nego mora da bude 1000 evra pa na vise? Isto za pojacala i zvucnike, nevezano za gore navedene cene nego princip. Recimo, manje manufakture u USA kao Schiit ili Emotiva imaju odlicne cene i kompetativne proizvode sa uvoznim i naravno ameri kupuju to u dobrim kolicinama.
Poenta je da mi se cini da ovde ima potencijala cak i za ovakvo jadno platezno trziste ali treba sagledati strukturu traznje i adekvatno tome napraviti odgovarajucu ponudu. Pa, ako vredi onda ce se isplatiti i proizvodjacu i kupcu. Ovako, sve sami hi end orijentisani proizvodjaci i low end potencijalni kupci i tu nema nista ni za koga.

Link to comment
Share on other sites

On 30.1.2017. at 11:59, Pirke said:

4. Predlog za razmišljanje - SAJAM DOMAĆIH PROIZVODJAČA pojačala, dakova, predpojačala ... Hm ...

Vrlo, vrlo zanimljiva ideja. Uključiti treba i one proizvodjače koji bi izašli na tržište, ali nemaju hrabrosti.

20 sati ranije, RingeRaja said:

Pitanje svih pitanja je da li su naši proizvođači zainteresovani da zajedno naprave ovako nešto?

Mislim da je ovo problem. Sujeta je čudo.

Link to comment
Share on other sites

Nije sujeta u pitanju već motivacija. Svi proizvodjači unapred znaju da je trošak izlaganja ovde čisti gubitak i novca i vremena. A kad bi se našao neki vid stimulansa, verovatno bi se pojavili.

Na primer ovako: glasovima posetilaca, najbolji izlagač dobija nagradu, avio kartu i plaćene troškove učešća na nekom poznatom inostranom festivalu. Recimo, priliku da učestvuje na poznatom Američkom RMAF - Rocky Mountain Audio Fest.

Za ovako nešto, i sam bih sklepao neki audio uredjaj :)

 

Link to comment
Share on other sites

Sad mi još više žao što nisam bio. Predhodni sam slušao i to je zvučalo kao dobar gramofon. Da razjasnim ne kao gramofon nego kao dobar gramofon. Imam neku verziju AK4495 DACa koga je taj lampizatorov oduvao.

Mogućnost upoređivanja dva uređaja je za svaku pohvalu. Svaka čast prezenteru.

Link to comment
Share on other sites

@trotter nekako ne mogu da se ne slozim sa time sto si napisao ali sa druge strane kapiram i nase proizvodjace/manufakture. Oni zbog kolicina nikada nece moci da dobace do nabavnih cena komponenti po kojima ih uzimaju "veliki" pa samim tim cena od 200 npr je za njih misaona imenica, a da to lici i svira na nesto. Ako se pak fokusiraju na skuplji segment gde veliki uredjaje prodaju po par tisuca tu vec mogu biti konkurentni jer ne ubacuju u cenu troskove razvoja, marketinga, etc.,etc., a zvukom mogu biti i te kako konkurentni ako ne cak i bolji. Just my 2 cents...

Link to comment
Share on other sites

E tu si u pravu. Kad god se premišljam da li nešto da švajsujem ja odustanem. Nabavka i cena delova me odbiju od projekta. A onda vidim da kod Kineza ima to za gotovo za 3 put manje pare nego što treba samo za delove da dam. Nisu mi  jasni, od vazduha da ga prave pa bi bilo skuplje.

Kad razmislim da treba da projektujem, razvijem, pravim, pa onda testiram , menjam ,podešavam. Pa dve tri varijante(što multiplicira troškove) dok ne dođem do zadovoljavajuće varijante,...

Link to comment
Share on other sites

@Golum

Pa, sta znam, svako ima svoju poslovnu logiku i cilj. Ono sto sam mislio je da pretpostavljam da bi moglo da se radi kad bi se htelo. Naravno da je tesko za novog igraca da pocne sa proizvodnjom i prodajom recimo 30 komada pojacala ili dacova budzet klase, moze da ne proda ni jedno i da rikne poslovno. Ali neko ko vec ima proizvodnju i prodaju, pogotovo orijentisanu na vise cenovne klase, moze da napravi i distribuira na probu tih 30 komada cak i ovde na forumu. Ako ima volje da prihvati poslovni rizik koji nije veliki i prihod sa ovdasnjeg trzista koji isto ne bi bio znacajan sa finansijske strane ali bi znacio nesto sa poslovne, ako u danasnje vreme uopste postoji mogucnost da neka firma ima takva romanticna poslovna shvatanja . Sasvim uprosceno, a mozda i gresim, sta bi falilo npr. tom nekom brandu da napravi budzet dac od 200-300 evra (i da ga tako reklamira i predstavlja) ako vec kupci u inostranstvu kupuju njegove uredjaje za 8000 evra i redovno ih slusaju na sajmovima i citaju recenzije u audio magazinima? Ljudi se i ovde i napolju vezuju za ime i to bi moglo da se prodaje i napolju, s tim sto bi napolju prodaja moguce isla sasvim dobro znajuci da audio trziste generalno raste iz godine u godinu.

Link to comment
Share on other sites

Stvar je prosta, što rekao Siroma, ne isplati se praviti jeftin uređaj na kome može samo da se izgubi, a da se ne ostvari nikakva dobit. Morala bi biti veoma velika serija da bi se isplatilo, a to nije moguće ovde plasirati. Moralo bi da se pravi u Kini a ovde recimo da se samo sklapa ili samo testira, pa i onda je pitanje koliko bi se komada ovde prodalo.

Link to comment
Share on other sites

realno, saberi kutiju,solidne konektore i trafo...koliko preostaje do 200€.Jednostavno proizvodnja u malim serijama nema "matematiku" sa tom cenom.Da si rekao 400-500 već ima neke logike,da se stavi i neki kvalitetan deo,da ne bude neka konzerva od kućišta.Jesnostavno ne može da se poredi serijska proizvodnja sa manufakturom, zbog nabavke,kineske radne cene rada....Ovde čovek prodaje kabl za 10€ pa ga proziva neko za "pijačne" činčeve...velika očekivanja za mali novac.Kad se već dođe do neke cene tu su brendovi...vrzino kolo.

Mada uvek može da se prištedi,na kućištu :-)

C__Data_Users_DefApps_AppData_INTERNETEXPLORER_Temp_Saved Images_29704793576_ca13e22b1b_c.jpg

Link to comment
Share on other sites

Tja. Ocigledno nemam predstave o biznisu. Gledam sa tacke korisnika, i to onog koga zanima tematika ali nije audiofil. Mislio sam da procenat takvih nije zanemarljiv ali mozda sam u krivu.
Nikad nisam razumeo tu tvrdnju da onaj koga zanima zvuk mora teziti savrsenstvu (u audiofilskom tumacenju) vec dobrom zvuku.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...