Jump to content


DSD DAC u Beogradu


Pirke

Recommended Posts

Šta će vam agencije kada idete bilo gde, pored svih sajtova za bukiranje, mapa i svega što sada postoji :) 

Inače ja sam valjda prvi prokomentarisao cenu za onaj 'audiofilski' pc. OK je neka cena bude kakva god za neki sopstveni dizajn i proizvod, ali to konkretno su komponente koje svako može da ode i kupi, ali tada verovatno drugačije 'svira' kada to ne sklopi taj lik :) 

Kada smo kod drugih zemalja osim (ne)drage nam srbije, ovde kod mene u Bangkoku, ako je neko možda mislio da je to neka zemlja trećeg sveta, paa, evo šta u nekom sasvim običnom tržnom centru, onako pored H&M-a i starbaksa može da se čuje, plati, odmah  nosi kući.. 

P1150512.jpg

P1150514.jpg

P1150515.jpg

P1150522.jpg

 

A možete u jednom odrazu u izolgu videti i rolls royce, ima tu okolo i ferarija, meklarena, lambordžinija, ali to je za neki drugi forum :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 136
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Tema je vise za onaj drugi forum, nece ovde da se primi ta prica, Fikus VS brand name proizvodi u istom cenovnom rangu...bas me interesuje sta bi bila odluka vecine ovde.

Ja se licno ne bih slozio da je to jedna od najboljih digitalija na svetu

Link to comment
Share on other sites

48 minuta ranije, ab said:

I to nesto govori

meni govori da Raša AN nema razvijenu mrežu fanova koji padaju mrtvi na svaku varku tela samoproglašenih gurua - graditelja zvučnjaka

47 minuta ranije, trotter said:

Anubis Sivi je, cini mi se, pisao odavno (prosle godine?) nesto o tome.. ne mogu da se setim gde sam citao. Moguce na diy forumu.

ovo se desilo pre par dana, ne si pratio.. a i Anubis više nije Siv - sad je Beli :D

 

Link to comment
Share on other sites

Auuu, opala mi audiofilska koncetracija .

Pa, zar ne bese taj Fikus u poseti ovde prosle godine isto sa ovako nekim digitalnim remek delom koje kosta ko garsonjera u Majdanpeku? Ili je ovo nesto drugo? Bre, znam da sam citao negde kako su ljudi pisali kako je to super sviralo... nisam valjda toliko prolupao suncmupoljubim?

Link to comment
Share on other sites

Ma, sad sam pogledao temu od prvog posta, secam se ko kroz magle oko Pozege da sam citao i na drugim mestima..
Svejedno, ako se sme reci a da mi ne odseku ruku ili dredove, moze biti da to svira odlicno ali platiti jednom variocu samoproglasenom geniju audio diy mitologije ovakvu sumu meni je daleko od pameti. Moje misljenje, imam pravo na isto, cenim i drugacija i pravo na ista.
Msm, evo me 25 godina u podrumu lemim plejere od 30 evra i raskrinkavam globalne audio zavere tipa goldmund i onda se jedno jutro pojavim sa novim sajtom i pricom o razvoju nevidjene digitalije koju cenim evra kao ono sto sam do juce pljuckao iz garaze, mora se priznati da covek ima smisla za zajebanciju . Ponavljam, ne mislim nista lose o zvuku, verovatno to svira dobro, samo ne volem kad neko zaceslja razdeljak i stavi naocare i krene sa... znate kakvom pricom.


Link to comment
Share on other sites

29 minuta ranije, trotter said:

Ma, sad sam pogledao temu od prvog posta, secam se ko kroz magle oko Pozege da sam citao i na drugim mestima..
Svejedno, ako se sme reci a da mi ne odseku ruku ili dredove, moze biti da to svira odlicno ali platiti jednom variocu samoproglasenom geniju audio diy mitologije ovakvu sumu meni je daleko od pameti. Moje misljenje, imam pravo na isto, cenim i drugacija i pravo na ista.
Msm, evo me 25 godina u podrumu lemim plejere od 30 evra i raskrinkavam globalne audio zavere tipa goldmund i onda se jedno jutro pojavim sa novim sajtom i pricom o razvoju nevidjene digitalije koju cenim evra kao ono sto sam do juce pljuckao iz garaze, mora se priznati da covek ima smisla za zajebanciju emoji16.png. Ponavljam, ne mislim nista lose o zvuku, verovatno to svira dobro, samo ne volem kad neko zaceslja razdeljak i stavi naocare i krene sa... znate kakvom pricom.

 

Eve Trotter za tvoje zahrdjale ganglije...

http://www.diyaudio.rs/topic/7683-the-best-dac-is-no-dac-sa-big-diya/?page=9

Link to comment
Share on other sites

Nisi prolupao. Pozdrav brate Trotere. Zavera il ne, Fikus napravio opaku spravu. Bio prosle godine njegov DAC, al bio i juce. (pise Mile, al pise i Hund).  Proslogodisnja sprava bila i kod mene cak, S.Krstic, ja i jos neki kod mene sto bili, pali mrtvi kolko dobar bio.... slusali jos neki kod mene, svideo im se jako... opet neki drugi, mnogo pametniji i u sebe sigurni, vadili jajca na cenu, mogu oni bolje, jeftinije, to je tuki itd....elem od prosle godine Srpsko trziste ostade prezaguseno modelima sve do jednog boljim od Fikusuvog. Svi pretili napravice, popravice i posle izjave o sopstvenoj nicim potvrdjenoj  velicini vratise se u svoje nadrkane laboratorije.

Btw, taj proslogodisnji kostao nesto oko 2000 E, saberi Janga + napajanje eto nas odprlike na toj ceni pa se niko nije bunio ( Simo, molim te izvini, ovo nema nikakve veze sa tobom, na koncu i ja sam vlasnik Janga)... A u Majdanpeku za 10.000 kupujes levu stranu ulice maltene, na zalost.

Ove godine, mogu slobodno da kazem, Gospodo Beogradjani i gravitirajuci istom, SRAM NAS BILO!!!. Bilo po mojoj proceni sve zajedno petnaestak ljudi. Dosao drugi, novi DAC, skuplji, vec prodat (tako da je ovo bila cista Rasina dobra volja da ga prikaze), Rasa obezbedio odlican prostor, AN pojacalo, prethodni DAC da se uporedi, medjutim sem sto su mudroserali o kucistima, kaficama itd veliki magovi digitalije ne dodjose.  Cudi me da ni Hi Files nije poslao nikoga. Cekaju verovatno Minhen da ga cuju...Vidjeni clanovi digitalne prominijencije nista.  A Rasa nam dao sve pod noge. Jbg, blago nama svi imamo mnogo bolje stvari kuci, pa nas ne interesuje, a i znamo mi to bolje, a i.... e stvarno smo bre ....

Kako to radi, ocigledno vecini Bg foruma nije bilo bitno. Mi koji smo bili, uzivali smo ( barem ja, a verujem i ostatak), ostali dobro obavesteni, sve vec znaju, tako da je ovaj komentar i post verovatno nepotreban.

Rasa verovatno ima slike. Treba videti tu spravu, a i cuti!!!

Link to comment
Share on other sites

18 minuta ranije, Milosav Grozni said:

Proslogodisnja sprava bila i kod mene cak, S.Krstic, ja i jos neki kod mene sto bili, pali mrtvi kolko dobar bio.... slusali jos neki kod mene, svideo im se jako... opet neki drugi, mnogo pametniji i u sebe sigurni, vadili jajca na cenu, mogu oni bolje, jeftinije, to je tuki itd....elem od prosle godine Srpsko trziste ostade prezaguseno modelima sve do jednog boljim od Fikusuvog. Svi pretili napravice, popravice i posle izjave o sopstvenoj nicim potvrdjenoj  velicini vratise se u svoje nadrkane laboratorije.

Sta je sa Acoustic Invaderom od 1200evra?

Moze li neko poredjenje gore pomenutog sa Fikusima?

Link to comment
Share on other sites

bravo Grozni!

nisam Fikuszov advokat ali koliko sam upoznat, njegov rad i organizacija su prerasli gerilsko-podrumski okvir ludog naučnika sa lemilicom i transformisali su se u registrovano mini-preduzeće sa regularno zaposlenim ljudima koji hrane svoje porodice.

Kao što podržavam takav iskorak u Srbiji (Acoustic Invader) tako podržavam takav iskorak i u bratskoj Poljskoj.

Sad, ko ima i ko želi, taj može i da kupi, tako bilo oduvek :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...