Jump to content


DSD DAC u Beogradu


Pirke

Recommended Posts

  Da, poznati su mi svi ti USB/I2S konverteri-prijemnici. Tu je i M2Tech i jos par njih malo redje dostupnih. U mom D/A konvertoru se koristi Rigisystems USBPAL ali kao znatno modifikovan i sto je najbitnije, drajver za njega je nanovo pisan, iz korena.

Svaki filter unosi neki problem sa sobom, to i jeste osnovna 'boljka'. Pre- & Post-ringing npr. Makar kod klasicnih D/A konvertora.

  Kako to resiti? Pa 'relativno lako' - ides bez filtera na izlazu DAC-a. Ali pre toga dignes signal u frekvencije veoma veoma daleko od cujnog (pa i spektra rada pojacala) i tamo negde na 705600 / 768000 Hz filtriras - kompujterom :) Ovo je odgovor na tvoje pitanje "zasto i7 i puno memorije". Treba ti procesorska snaga jer ces inace na pocetak muzike cekati i da ti se kafa o'ladi. Memorija pak, preko 16GB nije neophodna. Duplo vise preporucuje (trazi) jedino autor sjajnog a besplatnog plejera - Bughead / InfinityBlade. Usput, i on pusta DSD bez problema.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 136
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

9 sati ranije, ciki said:

Došli smo do poente. Slanje, kako ga vi nazivate stringa, na USB port nije banalan zadatak ako se žele vrhunski rezultati. Mislim da nema potrebe za TB RAM-a. Potreban je vrhunski plejer, potrebna je optimizacija računara, potrebno je unaprediti pristup rešavanju zadatka.

Zar Daphile ili AP Linux nisu optimizovani racunari bas za muziku?

9 sati ranije, ciki said:

Test PC-a me ne interesuje, sa tim testovima sam odavno završio. Postigao sam željene rezultate. Interesuje me test DSD DAC-a od oko 2k e i poređenje istog sa drugim DAC-om.

Ako hoces da otkrijes kako optimizacija racunara i kolicina RAMa utice onda bi neki test bio neophodan.

Najveca greska je rangirati uredjaje a pogotovo DACove po ceni. Treba pogledati princip rada, inzenjering, inplementaciju,...

Moze se desiti da visestruko jeftiniji nadsvira skupog.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, siroma said:

Zar Daphile ili AP Linux nisu optimizovani racunari bas za muziku?

Ako hoces da otkrijes kako optimizacija racunara i kolicina RAMa utice onda bi neki test bio neophodan.

Najveca greska je rangirati uredjaje a pogotovo DACove po ceni. Treba pogledati princip rada, inzenjering, inplementaciju,...

Moze se desiti da visestruko jeftiniji nadsvira skupog.

 Daph i AP su optimizovani, i ne zvuče dovoljno dobro.

Odavno sam otkrio kako optimizacija i količina rama utiču. Mislim da je sada red na druge da dođu do svojih otkrića.

Svi uređaji se rangiraju. To nije greška, dokazano je da je to zakonitost.  Naravno da treba obratiti pažnju na princip rada, inžinjering, implementaciju. To uvek radim, to mi je struka.

Vaša konstatacija da jeftin uređaj nadsvira višestruko skupljeg je romantičarska zabluda. Tako nešto poštovani gospodine postoji samo kod braće Grim. Imao sam i slušao mnogo uređaja od jeftinijih ka skupljim. Skupi sviraju bolje, nema izuzetaka.

Link to comment
Share on other sites

24 minuta ranije, ciki said:

 

Vaša konstatacija da jeftin uređaj nadsvira višestruko skupljeg je romantičarska zabluda. Tako nešto poštovani gospodine postoji samo kod braće Grim. Imao sam i slušao mnogo uređaja od jeftinijih ka skupljim. Skupi sviraju bolje, nema izuzetaka.

Da li je uređajima na popustu samim tim degradiran zvuk za onoliko procenata za koliko je spuštena cena?

Link to comment
Share on other sites

Ipak je navedeno nekoliko značajnih stavki:

- drajveri su jako bitni

- i moje iskustvo je da se čak i prostim ctrl+C fajlova koji se puštaju podiže kvalitet

- takođe HiFace po meni bolje radi od Amanera

 

Ne treba zaboraviti galvansku izolaciju i true clock-ove.

 

Sve vezano za reprodukciju PCM.

 

Složio bih se sa DJNickom vezano za JRiver.

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Posle godinu dana stigao i drugi Lampizator u Beograd - Atlantic!

Lukasz ga je razvijao tokom 2015 i 2016 i od jesenas je u prodaji!

 

28.1.2017 tokom celog dana pustićemo Atlantic Plus da svira i peva.

 

Šta još napisati sem: Sve što treba da se kaže Lukasz je napisao na http://www.lampizator.eu/Fikus/DAC_ATLANTIC.html 

 

Atlantic Plus - 6.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Srbija je galaksija zaostala u vremenu - čim predješ granicu osetiš to! Npr. po ceni kapućina u Amsterdamu ili Varšavi, po ceni voza u Engleskoj, košulje u Beču ... tako da bih pitanje šta je skupo a šta jeftino ostavio po strani! 

Kad je cena visoka - aaa, znam ga, voli da vozi jahtu preko Okeana! Kad je skupo, zašto je skupo? Kad je jeftino, zašto je jeftino? 

Ko želi da bez zazora upozna poljsku hi-fi industriju može da kupi avio kartu, rezerviše B&B u Minhenu u maju i da vidi šta taj narod u usponu proizvodi!! Tamo će biti Lukasz Fikus lično i proizvodjači gramofona, zvučnika, pojačala, konvertera - Made in Poland!

Naravno i da poseti štandove poznatih proizvodjača - Sony, Bose, McIntosh, Audio Note (to u hotelu pored sajma), Arcam, Naim, itd ... http://www.highendsociety.de/index.php/en/brands_2016.html

Ovde je o drugom reč - besplatna prezentacija uredjaja koji ima svoju cenu i svoju publiku!

Subota, 28.1. u Envoy Conference Centru, Gospodar Jevremova 47, od 10 do 17 sati.

Kafa i čaj se služi u pola dva.

Pozdrawlenia!

Link to comment
Share on other sites

Pre par godina odem sa ženom na sirotinjsku varijantu putovanja u Veneciju.Pogledamo u jednom izlogu neki Diorov odevni predmet u izlogu,kao neki ženski sako kako se već kaze,nebitno...cena 6900€.Pripadne me muka,ajd' rekoh bar da se provozamo gondolom kad ne mogu da ti kupim ovako nešto.Pitam gondolijera

-"pošto vožnja?"

-"150€ (oko 10-15min)"

Kaže žena:

-"Da ti nije palo napamet".

Sednemo malo,da odmorimo kad naiđe jedan Francuz sa nekom cicom i odoše da se provozaju.Vratise se za 10min ,plati mu 150€ i dodade još 100€ za bakšiš.

Espresso na trgu u onom poznatom kafeu sa živom klasičnom muzikom na trgu 25€.

Siritinjo i bogu si teška.

Edited by sondek
Link to comment
Share on other sites

@sondekKafic na trgu Svetog Marka se zove Florian (osnovan 1720.) http://www.caffeflorian.com/en/ i espreso je 9 Eur, a Engleski popodnevni caj je 26,5 Eur, btw na racunu se posebno navede koliko ide za muziku koja svira, koliko za konobara i koliko kosta to sto ste narucili. Jos jedna stvar - pribor je od srebra.

E da, i jos jedna stvar, ako se Venecijanac, potpuno su druge cene (mnooogo nize)

Link to comment
Share on other sites

36 minuta ranije, sondek said:

Pre par godina odem sa ženom na sirotinjsku varijantu putovanja u Veneciju.Pogledamo u jednom izlogu neki Diorov odevni predmet u izlogu,kao neki ženski sako kako se već kaze,nebitno...cena 6900€.Pripadne me muka,ajd' rekoh bar da se provozamo gondolom kad ne mogu da ti kupim ovako nešto.Pitam gondolijera

-"pošto vožnja?"

-"150€ (oko 10-15min)"

Kaže žena:

-"Da ti nije palo napamet".

Sednemo malo,da odmorimo kad naiđe jedan Francuz sa nekom cicom i odoše da se provozaju.Vratise se za 10min ,plati mu 150€ i dodade još 100€ za bakšiš.

Espresso na trgu u onom poznatom kafeu sa živom klasičnom muzikom na trgu 25€.

Siritinjo i bogu si teška.

Nije meni krivo što je espreso 25€ nego što je moja plata 10 puta manja od plate kolege koji radi isti posao u toj Jevropi. Službeni auto,  svi mogući alati i oprema, link na technical support kad zaglaviš,...

Kad smo se nešto sastali i ja lamentirao o tome on me uteši:

A zamisli da isti posao radiš u Indiji. Kiša pada svaki dan, osciloskop uviješ u kesu i vežeš da ne kisne, zajašeš moped i ajd na teren. Za 50$ mesečno. I to pevaš za tu platu.

Sve je stvar referentnog sistema

Link to comment
Share on other sites

Naravno,preko pola planete nema tekuću vodu u kući.Ne žalim ja za za espresom,nit' luksuzom.Možda samo koji vinil više nebi loše došao od sveg luksuza ;)Da sam znao da je tako povoljan esspreso u Florianu ne bih propustio,ako se sećam dobro rekli su da je najstariji kafić na svetu,dezinformisao nas vodič,hoće nekad da preteraju.U Rimu su nam recimo ispričali da kafa ima tri cene,jednu za šankom druga na suncu,treća u hladu.Mora uz sve pametno što čuješ na putovanju i nečim manje bitnim da se začini tura.Eto ostala mi priča 20g u sećanju,a zaboravih mnogo toga važnijeg.

Edited by sondek
Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, sondek said:

Pre par godina odem sa ženom na sirotinjsku varijantu putovanja u Veneciju.Pogledamo u jednom izlogu neki Diorov odevni predmet u izlogu,kao neki ženski sako kako se već kaze,nebitno...cena 6900€.Pripadne me muka,ajd' rekoh bar da se provozamo gondolom kad ne mogu da ti kupim ovako nešto.Pitam gondolijera

-"pošto vožnja?"

-"150€ (oko 10-15min)"

Kaže žena:

-"Da ti nije palo napamet".

Sednemo malo,da odmorimo kad naiđe jedan Francuz sa nekom cicom i odoše da se provozaju.Vratise se za 10min ,plati mu 150€ i dodade još 100€ za bakšiš.

Espresso na trgu u onom poznatom kafeu sa živom klasičnom muzikom na trgu 25€.

Siritinjo i bogu si teška.

Sve si uvećao za koji procenat. Gondola je 50+, kako se pogodiš. Espreso na Trgu Svetog Marka je15€, al' ceo dan ti pizduliže onaj gudački kvartet. Mrdneš dupe 200m odatle i piješ vrhunski za 1.5€. A Diora, ako ti je baš stalo, kupiš u povratku u dizajnerskom outlet parku Noventa di Piave za 5x manju cenu. 

Cene u Veneciji nisu ništa veće nego u drugim evropskim gradovima, sem na Trgu Svetog Marka i u par ekskluzivnih radnji okolo (a oni čekaju Japance). Ostalo je sve normalno. A još ako ubodeš sezonska sniženja koja idu i do pravih 75% krajem jula i posle Božića, eto meraka za shopoholičare.

Nemoj da plašiš ljude, pa da ne obiđu jedan od najlepših gradova na planeti. :)

Link to comment
Share on other sites

jbg ovih 250 sam video svojim očima,ima tome sad će 7g,prisetio sam se povoda...Sledećeg leta idem ponovo s decom ako bog da,već jurimo aranžman.Gledamo da zbrišemo svake godine negde napolje bar dva puta.Nego kom da verujem vodicu za 25,tebi za 15€ ili Vladovid-u za 9...sve iz proverenih izvora :lol: Vodič jest bila neka tetka nadrndana,vrbov klin u otkaznom roku, s tim Jolly tursem nikad više...

ajd da ne offtopičimo više

Link to comment
Share on other sites

12 sati ranije, sondek said:

jbg ovih 250 sam video svojim očima,ima tome sad će 7g,prisetio sam se povoda...Sledećeg leta idem ponovo s decom ako bog da,već jurimo aranžman.Gledamo da zbrišemo svake godine negde napolje bar dva puta.Nego kom da verujem vodicu za 25,tebi za 15€ ili Vladovid-u za 9...sve iz proverenih izvora :lol: Vodič jest bila neka tetka nadrndana,vrbov klin u otkaznom roku, s tim Jolly tursem nikad više...

ajd da ne offtopičimo više

Jolly Tours je apsorbovan! Kupili ga neki nadobudni hrvati, hteli da naprave ovde biznis i zarade pare!! Znači nije čudo kako si se proveo!!

Link to comment
Share on other sites

Ma dobar provod na putovanju ni 100 džoli tursa ne može da pokvari.A ovu što joj hohštapleri ostali dužni platu donekle i razumem.Uspeli smo da je malo odobrovoljimo žena ja i par zainteresovanih da obiđemo s njom Duždevu palatu,Santa Marija crkvu i još štošta,međuostalom i jedan lepi muzej starih instrumenata,zao mi na pr.sto nisam postigao jedan besplatan koncert u njemu...Lepa reč i gvozdena vrata otvara,mada je bila baš raspoložena da nas hejtuje kao svoju zadnju nenaplaćenu turu...

Koristim priliku da preporučim Dvorce Bavarske u organizaciji Fantast tursa,vodi vas vlasnica i moze da vam prica i 10 dana na zadatu temu bez greske.Nesvakidasnje poznavanje materije i predanost poslu.Volim ta jeftina putovanja na par dana,guzvanje u autobusu, skromni hoteli, brzinska usput hrana,stednja na shopingu i luksuzu- da ostane za ulaznice i dodatne izlete da nesto vidiš i naučiš...

Lepa su putovanja al' ajd da se vratimo Dac-ovima.Ako je tema ometena nemam protiv da se splituje u neku temu o vikend putovanjima ili obriše

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...