Jump to content


DSD DAC u Beogradu


Pirke

Recommended Posts

Bio sam skeptik prema novim standardima digitalnih zapisa, puno je pitanja bilo koje je trebalo rešiti - standardi zapisa, konverteri, usb karte, sam računar ... veoma složeno!

Tako nakon preslušavanja raznih flakova, hd formata 24/96, 24/192 konvertera  na red stiže i DSD.

Preko leta sam slušao tri konvertera, jedan američki i dva domaće proizvodnje Miraudio. Tek u jednom od dva Miraudio konvertera sam pronašao nešto od šarma DSD zapisa. Nastavio sam sakupljanje zapisa sa raznih strana i slušanje, slušanje ...

Dalje sam stigao do Lampizatora, slušao sam letos njegove uredjaje i koncepciju rada.

I na kraju mogu da najavim prezentaciju LampizatOr DSD konvertera za 12. decembar ove godine u Beogradu. Detalji se utanačuju, prezentacija će biti "DSD ONLY", doći će g. Fikus lično i neposredno pokazati šta i kako radi!  

Vebsajt je poznat ali nije na odmet još jednom napisati www.lampizator.eu

EUPHORIA AMBER BLACK.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 136
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 3 weeks later...

Ako je ovo http://www.lampizator.eu/Fikus/NEW%21_DSD-Euforia_DAC.html slušao i oduševio se. Prvo nisam znao da je samo DSD i pokušavao flac, wav, dsd... dok mi vlasnik nije otvorio oči. Posle sve proradilo. Foobar, JRiver, HQPlayer. Bilo koji format radi. Hvala vlasniku i osobi gde sam slušao. Odličan zvuk.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 6.11.2015. 11.37.18, Pirke said:

I na kraju mogu da najavim prezentaciju LampizatOr DSD konvertera za 12. decembar ove godine u Beogradu. Detalji se utanačuju, prezentacija će biti "DSD ONLY", doći će g. Fikus lično i neposredno pokazati šta i kako radi!  

 

Da li možete da potvrdite prezentaciju koju ste najavili za 12. decembar?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Tek sad stižem, mala bolest i dvonedeljna slabost.

Hvala svima koji su došli da vide i čuju Lukasza Fikusa i njegovu priču od jednog sata o budućnosti digitalije i mestu DSD-a! Mislim da je uspeo da obuhvati i prošlost i sadašnjost ali i da skoči u budućnost audiofilije!!

Možda je ovde kriza i besparica jača i obim prodaje manji ali ovakvi ljudi vraćaju veru da cela priča HiFi/HiEnd nije nestala! Uostalom Minhen je "živ" i nije tako daleko - već početkom maja 2016! http://www.highendsociety.de/index.php/events

Jedan sat vremena teško može da pokaže sve dimenzije uredjaja u javnom prostoru!

Najvažnija stvar po meni je kombinacija kapaciteta hardvera + softvera koji i PCM signale čita preko DSD konvertera! To dramatično menja ceo pogled na postojeće digitalne zapise i teško je predvideti u kom pravcu će to dalje ići?

Uredjaj je tu, javite se da ga čujete ili isprobate u svom sistemu - za to je upravo i namenjen!

Link to comment
Share on other sites

I hoce li neko vec da napise neku rec kako je protekla prezentacija?

Meni su preneli da Lukas dobro pricao, teorijski objasnio i da se to kao i culo sto je rekao(velika dinamika i detaljnost). Ako je sta moglo da se cuje od onih koji su dosli da se dzvere, pricaju medju sobom i ometaju druge koji su dosli ozbiljno da slusaju. Pa onda nekih koji dosli kao da slikaju a poveli malo dete koje naravno smetalo,...

Mislim sta je stvarno bilo, sta se pustalo i sta se culo?

Link to comment
Share on other sites

On 12/29/2015 at 17:49, siroma said:

Mislim sta je stvarno bilo, sta se pustalo i sta se culo?

Javno i otvoreno (svima dostupno) izlaganje je takvo kakvo je!

Prošetali smo kroz standarde DSD-a tj. 64x, 128x i 256x.

64x je naravno bio ripovan SACD, bio je jedan snimak ripovan vinil i tri ili četiri nova snimka u visokim rezolucijama od 256x., što znači klasiččna muzika sa sajta 2L.

Ako ima još neki južnjak zainteresovan, uredjaj može da krene na jug i sas' i bez ladu!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Lampizator stig'o sas Askonu. Ziv i zdrav. Danas i  proban. Uprilicen session za uze drustvo(ozbiljnije slusanje) samo tri para usesa.

Vrlo zadovoljni onime sto smo culi.

Dinamika je upecatljiva (doduse nivo je malo visi pa i to doprinosi  utisku vece dinamike), prisutnost izrazena, autoritativan narocito u rocku i klasici (izuzetan timbar). Ima tu jos razmatranja dubine prostora, vazdusnosti,... ali  sve u svemu vrlo zadovoljni.

Svirao Jriver dsd fajlove. Non dsd fajlove nismo uspeli da pustimo kao ni cd. Verovatno  nismo sve dobro podesili ili je comp slab (mada 8GB rama i SS hdd  ne bi trebalo da budu usko grlo.) Probali i daphile ali nije se desilo nista . (prepoznao amanero ali nije svirao kroz njega) Onda digli ruke od setovanja i samo uzivali u slusanju.

Ima vremena za eksperimente.

 

PS Setup  Octave V40 Proac response  ic Audio Note

DSC00927.JPG

Link to comment
Share on other sites

15 minuta ranije, stoN_Cold said:

Ево и слика са све појединим форумским колегама.

 

https://lampizatorusrbiji.wordpress.com/2015/12/29/lukasz-fikus-u-beogradu/

Ko je ko na slikama ? Ja trojicu prepoznao.

 

 

 

BTW  Najzad uspeo da Lampizator pustim i kod mene. ( Driveri za Amanero me zezali).

Proradilo na AP Linuxu.

 

 

Svira to opako dobro.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...