Jump to content


Стерео екстерна звучна карта. Која?


SIROGOJNO

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
On 19.11.2015. at 11:03, parabolis said:

Nemojte da bunite coveka...natural sound....i slicno....taj Focusrite je extra.kartica,kupuj sto pre i uzivaj u zvuku, tu nema puno mudrosti...koliko para toliko muzike,a za taj novac je odlican izbor.

Хвала на одговору. Као и свима оталима, наравно. У међувремену сам купио M-Audio Fast Track PRO. Одрадила ми је посао ОДЛИЧНО. Динамика која ми је фалила до сада је изузетна. Наравно и сама звучна слика. Пуцао сам на овакав тип картице да бих могао каткад и несто снимити. Још једном хвала свима.

FTP_front%2Bback.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

ja sam imao sve moguce creative kartice,od audigy 2zs, preko xfi xtreme music,gamer,platinum varijanti, sound blaster xfi hd, sve su to bile kante od kartica,dok nisam nabavio Prodigy 7,1 hifi 3827.jpg 

Kartica me je zaista odusevila,pregrst ulaza,izlaza,i cista reprodukcija bez gresaka,suma ili bilo cega slicnog,medjutim,izuzetno ravan frekventni opseg. I posle nje sam kupio Xonar STX, i tu sam dobio jednu novu dimenziju zvuka,prelepi bas koji do tada nisam imao,separacija instrumenata je bila izuzetna,scena je dobila i na sirini,neke detalje i finese koje ranije nisam imao,ma,cisto savrsenstvo za mene tada... Ne mogu da zamislim kako bi zvucao neki bas dobar dac...

Tako da , iz mog iskustva, te studijske kartice su odlicne, ali verujem da sve kao i ova moja imaju uzasno ravan fr. odziv, i zvuce sterilno .... Jer to je zadatak studijske opreme,da sto vernije prikaze ono sto je snimljeno.

kasnije sam imao i xonar dx, i sada imam xonar u7. Xonar u7 bi bila nesto kao dx,ali van kucista,sa izdvojenim pojacalom za sluske,front rca izlazima,kao i potenciometrom za pojacavanje i selektovanje izlaza.

mali offtopic --> planiram u skorijoj buducnosti da pazarim dac i  da ga povezem na spdif/out na xonar u7... Sta mislite o toj ideji ? 

Link to comment
Share on other sites

A koji DAC si planirao da kupis?

Mozes da kupis SMSL SD-793II ima cak i pojacalo za slusalice na sebi.

Inace ovo sve sto si napisao je tacno,ja cu kupiti u skorije vreme monitore,ali kupicu bas neke koje su za studio tj. sto imaju sto ravniji frekfencijski odziv.

Ja sam koristio Sound Blaster Z zvucnu kartu i bas je naporan zvuk i na slusalicama i na zvucnicima...i evo sad sam prebacio na interisanu Realtek 1150 preko optickog kabla povazao sa logitech zvucnicima i zvuk daleko bolji za muziku nije uopste naporan,ali ipak nekako "plastican" kao i na svim Realtek.

 

Kada kupim monitore ,povazacu ih  na SMSL SD-793II a kasnije cu da kupim neku bas dobru balanced eksternu zvucnu kartu i naravno povezacu monitore...

Jedno pitanje da li monitorski zvuk ima u sebi Big SoundStage i dobru separaciju levog i desnog kanala?

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, Nikolasi said:

A koji DAC si planirao da kupis?

povazao sa logitech zvucnicima i zvuk daleko bolji za muziku nije uopste naporan,ali ipak nekako "plastican" kao i na svim Realtek.

Pa znam da maks za sta bih dao pare je onaj dac magic,a gledao sam i ove jeftinije varijante koje bih probao,cisto da vidim na sta to lici ali sam skeptican,tipa FiiO D03K...sistem mi je dobar za sada,iako kef kit 100 kutijice i nisu namenjene za hifi,vec za surround, u kombinaciji sa sony 8" subwooferom koji imam,to zvuci jako lepo,ali prvom prilikom bih promenio zvucnike,iz prostog razloga sto su pravljeni za surround,i pocinju da sviraju tek od 100hz... al polako sklapam sistem i uzivam u onome sto imam. 

e sad,sto se tice tvog komentara,nista licno,imao sam logitech z2300,slusao dosta puta z5500,jednostavno,to su surround,iliti gejmerski zvucnici za racunar, i to je napravljeno da gruva, tresu ti se vrata,prozori,soba,drma ti se stolica sa sve guzicom... Ali zato usi,nikako... ja recimo,volim glasno ponekad da odvrnem,volim da cujem mocan zvuk,ali logitech je jak u gornjem i donjem basu,srednji onako,cujni,a visoki su iseceni,jednostavno ih nema... Moj ti je savet da ako imas uslova nabavis odvojen sistem za uzivanje u muzici,a te logitech pustis da gruvaju kad ti treba. Ili prodas logitech - uvek ces ih lako prodati za dobru lovu jer su toliko izvikani kod PC entuzijasta :-D

Imao sam recimo microlab H500,divan sistem,mozda i najbolji surround kompjuterski sistem za te pare,novi su bili tek nesto preko 300 evra, ali recimo,po kvalitetu zvuka oni ne mogu prici microlab solo 6c.

inace i ja na ploci imam realtek 1150,i ne svira to uopste lose. za 5.1 kompjuterske zvucnike ja ne bih ni uzimao nista vise od xonar dx kartice,ili ove koje sada imam... Ne znam kakve su te nove creative kartice sa snr-om vecim od 110db,ali toliko su me razocarale ranije,da mi se gade :-D 

Sto se tice monitorskih zvucnika koji imaju taj siroki sweet spot koji trazis :) Jbl lsr nova serija,lsr 305 i lsr 308 izgleda pruzaju upravo to, tj to isticu od review-ova po netu,do testova koje sam citao. Naravno,moj savet ti je prvo da odes negde da ih poslusas...

Takodje kef sa uni-q i tannoj sa svojim dual concentrik drajverima,prave taj sirok sweet spot. Za ostale stvarno ne znam,ja recimo volim to, zato i imam sada kef kutijice. Kod ostalih zvucnika uglavnom moram sesti po 2-3 metra od njih tacno u sredinu kako ne bih gubio na detaljima,dok kod kefa mogu sedeti i na manje od metar i cuti sve savrseno,a mogu da mrdam glavom levo desno +/- 10 cm,nije strasno. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...