Jump to content


Koji kineski dac izabrati


jager

Recommended Posts

Tek sam ga priključio i na prvu ruku je zvuk ... pa skoro identičan mojoj twikovanoj postavci . ( preko optičkog sa  sony-a ) što me u neku ruku i raduje jer sam se potrudio da upeglam sistem po mom ukusu i ne zaostaje skoro pa nimalo za ovom spravicom ;) Pustit ću da to malo radi i da se usvira . provat ću i marantza sa coax-om i preko compa usb pa javljam .

Link to comment
Share on other sites

E što se tiče zvuka ne znam šta bih rekao ... osim da meni ovaj dac zvučno ne unosi ama baš nikakvu promjenu kad je u pitanju izvor cd . Probao ga preko optike sa sony-a ( grundig optički ) sa marantza ista stvar ... jednostavno karakter zvuka ostaje kao sa analogije :) Dal mu je  potrebno da se usvirava ... ma nevjerujem ... Ono što me jedino raduje a zbog čega sam ga i poručio je usb ulaz i to sa kompa funkcioniše al o tome nekom drugom prilikom . Dakle kolko para tolko muzike kad je u pitanju dac ;).

Link to comment
Share on other sites

6 minuta ranije, jagermeister said:

E što se tiče zvuka ne znam šta bih rekao ... osim da meni ovaj dac zvučno ne unosi ama baš nikakvu promjenu kad je u pitanju izvor cd . ... jednostavno karakter zvuka ostaje kao sa analogije

Ne razumem baš, da li se žališ ili hvališ, odnosno kakvu bi promenu trebalo da DAC unese, kad kažeš da je karakter zvuka kao sa analogije (da li je to dobro - ili loše?)

Link to comment
Share on other sites

9 minuta ranije, zek said:

Ne razumem baš, da li se žališ ili hvališ, odnosno kakvu bi promenu trebalo da DAC unese, kad kažeš da je karakter zvuka kao sa analogije (da li je to dobro - ili loše?)

Nit se žalim nit se hvalim   ;) .. nit sam očekivao neku drastičnu promjenu za uloženo , kupljen je prvenstveno radi usb-a i strimovanja a za ostalo bem li ga. Ja u svom setapu i ne bih nešto da mjenjam, namučio sam se dok nisam prilagodio sve po svom ukusu , kao što sam i komentarisao prije porudžbe ako donese kakvu pozitivnu promjenu ok ako ne nikom ništa :D

Link to comment
Share on other sites

6 minuta ranije, jagermeister said:

Misliš da ih okrenem da nije pogrešno stavljeno ...Da ne spržim šta !!! :)

Ma ni slučajno, ne okreći ništa - izaći će beli dim.

siroma je mislio da se tu mogu zameniti neki drugi OP, a ne da okrećeš istii.

Link to comment
Share on other sites

7 minuta ranije, siroma said:

Ako ti dac zvuci isto kao i cd onda : "dzaba ste krecili".

Sdruge strane ako ima usb na dacu, imaces zvuk sa PCa kao i sa CDa.  Izripas medijume, ratosiljas se CD playera i medijuma i picis sa PCa.

Na tu varijantu i idem .. laganice ;) Provao sam sa lap topa,  radi sve kako treba .

Link to comment
Share on other sites

6 minuta ranije, siroma said:

Zamena opa moze da prouzrokuje neverovatne promene u zvuku. I+ i - .

Vrlo interesantno za igranje. Uz jos neke izmene, napajanja, dekuplinga, i vrlo zanimljiva igranka.

Zezao sam se operacionim u cd playeru i tu sam čuo razliku pa znam ;)  ( zato je i završio kod majstora na upgrade po ps-u ) A za dac će vidimo .

Link to comment
Share on other sites

Mene samo jedna stvar zanima a to bi volio da mi neko objasni u vezi dac-ova uopšte . Ako recimo zvuk pojačala zavisi u mnogome od predpojačanja i sl., zvuk cd-a od čipa i djelimično od operacionih koji su u mom cd-u lm 4562  dok kod ovog dac-a lme 49720 koji su kako kažu po forumima jako slični po karakteru i ovaj dac recimo uopšte nosi taj karakter zvuka . Ono što me buni je kada ga spojim na marantz cd taj karakter zvuka je marantzov ... ostaje ona masnoća u basu i uopšte ne zvuči kao sa sony-a  .. pa se bavim mišlju da li to u principu treba da bude tako i da li zavisi zvuk od digitalije samog cd playera ili bi tu dac trebao da kaže ovo sam ja ;) .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
10 minuta ranije, Nikolasi said:

Lepo izgleda... 

Ako je u pitanju 650$ (nema oznake za valutu), onda je to (pre)ozbiljna lova za DAC (i pored svih fancy stvari koje poseduje). 

Meni je, nekako, suludo davati toliko love pre nego sto se cuje kako svira... Zamisli da istreses te novce, i nisi zadovoljan. Sta raditi - prodati masinu za 300$? 

Draze mi je uloziti 50$ za DAC na stampi, pa onda sam budziti i dobudzavati. 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...