Jump to content


Koji kineski dac izabrati


jager

Recommended Posts

Riješio sam da se bacim u trošak i da izaberem neki od ova tri  dac-a različitih čipova kojeg bi spojio na rotel ra 1070 ...(u predpojačanju je bb , ako je od pomoći ) . Usb, opt, koax ulazi se podrazumjevaju kao obavezni ... Imam 2 twikovana cd-playera od kojih jedan ima samo coax a drugi samo opt . izlaz . Prednost će biti usb veza jer je u  planu nabavka nekog od strimera pa da pripremim teren . Dakle koji bi od ova tri po vašem mišljenju-iskustvu dobro legao uz rotela ?

1. Chip PCM1794A ,AK4113 reception, VT1729USB receiver chip,conversion  LME49720NA, LPF classic OPA2604

http://www.aliexpress.com/item/NEW-FEIXIANG-FX-AUDIO-DAC-SQ5-HIFI-2-0-audio-decoding-amplifiers-USB-DAC-fiber-coax/32488150273.html

 

2. 192K 24BIT  AK4118+AK4490+XMOS+OPA2134 USB Decoder DAC

http://www.aliexpress.com/item/192K-24BIT-AK4118-AK4490-XMOS-OPA2134-USB-Decoder-DAC-coaxial-fibers/32461295013.html

 

3. HIFI SA9023 USB DAC + PCM5102 , Portable Battery , 384 KHz 32Bit (XMOS sub-card)

http://www.aliexpress.com/item/HIFI-SA9023-USB-DAC-PCM5102-Portable-Battery-DAC-Decoder-Support-Fiber-Coaxial-192KHz-24Bit-Free-shipping/32414138446.html

Edited by jagermeister
Link to comment
Share on other sites

uplati 5E  na

Sion - Basel ki 2  2.20
Olympique Marseille - Lorient ki 1 1.55
Club Brugge - Oostende ki 1 1.58
Heerenveen - Feyenoord ki 2  1.95
Frosinone - Sampdoria ki 2  2.45
Ukupna kvota 25.74
pa onda biraj DAC komotno
:-D

Da je dosla Roma iz 1-1 bilo bi za sva tri ... ' bem ti mortadelu :)

Link to comment
Share on other sites

Зато и јесам застарео.

Iskreno za ovu lovu ne očekujem ništa spektakularno ,bitno mi je da u dogledno vrijeme kad budem u mogućnosti bude partner nekom media playeru i sl , ako zvučno podigne nivo jednom od transporta tim bolje ;)

Edited by jagermeister
Link to comment
Share on other sites

^ Šta misliš da smiruješ na Rotelu novim DACom od 80 ojra? :)

Prije svega sam mislio na marantz player koji ima malko nervozan visoki ( ponekad ) , a ima coax izlaz za koji kažu da se u većini slučajeva bolje pokazao od optičkog .Ako ga uspije dac s nekom dozom analogije dovest u red ... super ;) Na ovaj rotel nemam neke zamjerke , dobro je to pojačalo .

Link to comment
Share on other sites

Sad sam ponovo procitao uvodni komentar, kako mislis da koristis usb ulaz na dacu preko streamer-a? Audio streameri/network plejeri imaju usb ulaze a ne izlaze. Usb ulaz na dacu je za vezu sa pc/laptopom.

I bice pipo x 8 . neka varijanta slicna . Mozda . :)

Edited by jagermeister
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...