Jump to content


Restauracija Sansui Dynamic Oval Capacitor - Part Two


kale021

Recommended Posts

Сад погледах оглаÑ, лепо пише да је температура Ñкупљања 80° што значи да би могао и обичан фен за коÑу да Ñе кориÑти.

Link to comment
Share on other sites

Сад погледах оглаÑ, лепо пише да је температура Ñкупљања 80° што значи да би могао и обичан фен за коÑу да Ñе кориÑти.

Pa obicni sam fen i koristio, ne onaj za skidanje boje.

Link to comment
Share on other sites

Ljubitelju maÄaka,to Äemo saznati ako nam barba Kale otkrije taj podatak,u Å¡ta sumljam,izgleda da je to poslovna tajna!Jednom poznaniku je Kale  refreÅ¡ao Sansui BA5000,al me mrzi da ga o tom ispitujem!

 

Ма имам Ја времена, Ñачекаћу.

Link to comment
Share on other sites

Pa uz najbolju volju, ne mogu odgovoriti na ovako postavljeno pitanje, jer ja kada uzimam uredjaj raditi, nikad vlasniku ne govorim cijenu unaprijed, jer nisam baba Vanga.

Da bih dao okvirnu cijenu osvjezavanja, uredjaj moram pregledati, ispitati u vecini slucajeva i pocetno rastaviti, i tek onda izlazim pred vlasnika sa prijedlozima sto uciniti i cijenom. Nadalje elektroliti koje ja koristim su samo Elna Silmic, Nichicon ES, KZ, FG, koji su dosta skuplji i nabavljam ih samo iz inozemstva… a moglo bi se to raditi i sa Panasonic FM, ili jos jeftinije Jamicon. Ovdje nista ne tvrdim sto je kvalitetno a sto nije, ali ja od pocetka radim sa Elnama i Nichicon elektrolitima jer je i Sansui u kasnijim serijama njih isto koristio. Da, u ovim ovalnim kondezatorima je ipak Panasonic (a ne neka Elna) jer sam tu bio vrlo ogranicen izborom.

Poluvodica imam brdo iz tog vremena, i njima je u zadnjih par godina cijena otisla vrlo visoko. Opet, nista ne tvrdim sto je kvalitetno a sto nije, vec dok imam NOS small signal tranzistor, staviti cu njega… A necu niti tvrditi koliko imam potenciometara, preklopnika, selektora pa i cijelih plocica NOS koje sam strpljivo sakupljao ove puste godine po netu. Eno na ebayu prodajem lijepu kolicinu viskova Sansui dijelova ( kale1_1) jer sam se i zagusio malo s time…

 

Dakle… nakon sto se odredila cijena, krecem sa poslom, svaka faza se slikaje i uz objasnjenje salje vlasniku na email. Ako se naleti na nepredvidjeni trosak, opet se kontaktira vlasnik i trazi odobrenje… na kraju sve sto se zamjeni salje se vlasniku nazad skupa sa uredjajem…

 

Evo jedan od zadnjih mojih uradaka

http://sound-news.net/forum/44-sansui-70-a--80/3660-au-d9

 

i sad kada bi se obracunavalo sate utrosene u to, plus dijelovi…. No ne ide tako, i neka mi se kaze jel bolje biti zidar ili pitur (za farbanje zidova) nego se baviti ovim….

 

Dakle da zavrsim, da… ne mogu kazati cijenu, jer npr. u razmaku od pola godine radio sam dva AUX1, i razlika u finalnoj cijeni je bila vise od 30% izmedju njih dva, jer jedan je bio u top stanju a drugi u "majko – mila“ stanju…. i sad kada mi neko pita koliko kosta osvjezavanje AUX1....

Kad smo vec kod njega, evo jedna slikica

 

PICT0881.jpg

 

ovo je bio moj, i na kraju sam ga prodao za 11.300kn (priblizno 1500 EUR), jel puno - malo.... prosudite sami....

Link to comment
Share on other sites

Pa uz najbolju volju, ne mogu odgovoriti na ovako postavljeno pitanje, jer ja kada uzimam uredjaj raditi, nikad vlasniku ne govorim cijenu unaprijed, jer nisam baba Vanga.

 

Шуца је поÑтавио погрешно питање. 

 

Колико је коштала комлетна реÑтаурација?

Link to comment
Share on other sites

Evo ovako… niti je rad placen u zlatnim polugama, niti je placen cevapima… a o cijenama ne lupam ovako javno, pogotovo ne ovako pausalno.

Do sada niko nikada mi nije prigovorio na cijenu. Dao sam vam gornji primjer AUX1 kojeg sam prodao ovdje u HR, vidite sto je sve zamjenjeno (Black-flag kondenzatori su redom mijenjani sa Silver-Mica, poznavateljima –dovoljno). Eto, sa moje strane toliko o tome...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...