Jump to content


Bluesound NODE 2


jocky

Recommended Posts

Pogledaj slike iznutrica bilo kog iz X serije.

.

Видео Ñам за 30-40..

Ðашао Ñам податке који конвертер је у ком, 40-ка очекивано најбољи..

Ðе видим нигде који чип је коришћен за амп D клаÑе..

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nisam platio reklamu te ne bih dalje o koktelima / iznutricama. Revije postoje i negde medju njima ima i tog podatka.

 

Ne vidim problem mreze za RPi familiju. BananaPi M1 recimo ima G-bit LAN, 4 USB prikljucka i jos najlepse, SATA konektor (do 2TB HDD).

Za malo para eto NAS servera uz OMV (nije pumpa nego OpenMediaVault) + Samba. Naravno free. Ali glavni nedostatak RPi familije nije u tome.

 

Visa frekvencija procesora stvara vise elektronske smetnje po strujnim/signalnim vodovima. veca gustina pakovanja komponenti (citaj lap-top racunar) takodje

proizvodi vise smetnji, bez mogucnosti da se pojedine komponente iskljuce i odstrane. Racunar u sustini nije nula i jedinica vec - struja.

 

Nadam se da je dosta od mene.

Link to comment
Share on other sites

Visa frekvencija procesora stvara vise elektronske smetnje po strujnim/signalnim vodovima. veca gustina pakovanja komponenti (citaj lap-top racunar) takodje

proizvodi vise smetnji, bez mogucnosti da se pojedine komponente iskljuce i odstrane. Racunar u sustini nije nula i jedinica vec - struja.

 

ÐиÑу процеÑори Ñтаре лампе или транзиÑтори, па да Ñвако ко је некада прошао поред ТеÑле направи појачало од њих..

Зна Ñе шта Ñе где и како кориÑти, како Ñе конÑтруишу плоче за рачунаре, када би имали проблеме Ñа Ñметњама по водовима рачунари не би радили.. иÑпада да за аудио репродукцију треба узети муње од процеÑора и кориÑтити их на фреквенцији пентијума.. да на напајање таквог рачунара треба потрошити пар Ñтотина еура.. онда у Ñледећем поÑту причамо о уређајима који имају обично чоперÑко напајање и Ñпор процеÑор као добром решењу..

Одлучите Ñе где је иÑтина, моје иÑкуÑтво говори ми да је то у коктелчићима више него довољно..

Link to comment
Share on other sites

ÐиÑу процеÑори Ñтаре лампе или транзиÑтори, па да Ñвако ко је некада прошао поред ТеÑле направи појачало од њих..

Зна Ñе шта Ñе где и како кориÑти, како Ñе конÑтруишу плоче за рачунаре, када би имали проблеме Ñа Ñметњама по водовима рачунари не би радили.. иÑпада да за аудио репродукцију треба узети муње од процеÑора и кориÑтити их на фреквенцији пентијума.. да на напајање таквог рачунара треба потрошити пар Ñтотина еура.. онда у Ñледећем поÑту причамо о уређајима који имају обично чоперÑко напајање и Ñпор процеÑор као добром решењу..

Одлучите Ñе где је иÑтина, моје иÑкуÑтво говори ми да је то у коктелчићима више него довољно..

 

Sve se okrecem oko sebe i ne vidim dvojicu - trojicu nas. Ja sam (ne znam kako ubaciti potreban diakritik kratko uzlazno kratko silazno na a). I sve mi smeta Vi-janje a stisli ruku jedan drugom.

Sa druge strane zaista Vas, vidim levo Vukasina, desno Urosa, mozda jos nekog kog nisam upoznao / sreo u sredini? Elem, kompujter je cudna biljka i nije bas pravljena namenski za muziku,

niti se tvorci operativnih sistema koje najcesce koristimo utrkuju sa namenskim OS-om. Razliciti audio sistemi imaju razlicite prohteve. Ovo 'zna se kako se...' je vrlo neodredjeno, ja sebe ne bih

upisao u knjigu znalaca 'kako se' sem kad mi neku stvar audio-vizuelno docaraju na 'Discovery' TV programu i ja to shvatim kao Crkveno slovo. Koliko je Njinjdows bagovit i svojeglav, toliko je OS-X

jos gori a neka sredina jeste LIN bazirani i prilagodjeni OS. I dalje je glavni Win8, sa svim svojim manama.

 

Da se odlucim sta je bolje ili 'gde je istina'? Vrlo tesko. "The Truth Is Out There" 

A veoma zavisno od audio sistema koji koristim. Kada slusam 'A' sistem treba mi mrga od procesora jer je na njemu sve: citanje digi zapisa, konverzija u PCM format, (ap)semplovanje i algoritmovanje

na 705.6 ili 768 KHz pa dalje strimovanje u parcicima od 0.2MB ili 4MB ili 14MB ili 60MB itd, zavisno kako ga podesim i sta je autor trenutne verzije softvera predvideo. I pored tolike brzine / snage

sa ovim sistemom ne mogu da pustim niti jedan jedini DSD fajl. Cvrc milojka, rekli bi. Pa ne sekiram se, DSD ima svega saka naslova (pravog DSD zapisa!) Al' imam i koktel - ako bas zatreba DSD :)

 

Ja pomenuh da racunar nisu jedinice i nule vec struja. Sto cistija struja, bolji sistem. Vase iskustvo je i ovde vrlo ograniceno, dozvoljavam sebi da kazem. Vecina procesa u racunaru se odvija po odredjenim

protokolima i svi procesi odreda imaju nekakve svoje kontrolne mehanizme te se prenos informacije u takvom, dogitalnom obliku ne dovodi u pitanje. Zasto? Jednostavno iz razloga utvrdjenih kontrolnih

mehanizama te se prenos informacije ponavlja iznova i iznova dok neki tamo kontrolor (kontroler) ne kaze da se izvor i primljena informacija potpuno podudaraju. Kod audio prenosa, takvog kontrolnog

mehanizma nema jer je to proces u realnom vremenu. Nema zadrzavanja, baferisanja itd. Ako je signal zagadjen, prijemnik nece biti siguran dal' da taj nivo struje smatra jedinicom ili nulom. Eto greske.

 

Gde smo stali, Choperska napajanja. Nije samo napajanje chopersko, choperi postoje svuda po matericnoj ploci i to se ne da izbeci. Jedan od nacina da se smanji necistoca jeste DC-DC napajanje,

dakle prvo choper a zatim DC-to-DC pretvarac. Google PicoPSU, napajanja za medicinske potrebe itd. Hocete besumno tj. pasivno napajanje bez ventilatora 400-500W? Pitajte za SeaSonic, oko 200e. 

Drugo resenje jeste Linearno napajanje. Treba da ima i kola koja pobudjuju i proveravaju maticnu plocu i celi racunar pa tek onda da isporucuju vecu snagu potrosacima itd. Od 450-600e pa navise.

 

Da se odlucim bese pitanje. Svakako moj A sistem. Jos da nabavim Strujitis Linearis...

 

Sta ce biti sledece pitanje? Koji chip kako radi, zasto je bas on ugradjen, koji je OP-amp na ulaznom izlazu i jel' bolje svira, sta imam od zvucnika, DD drajvere ili nesto jos bolje od toga, Vladin ili ciji amp...

Link to comment
Share on other sites

Sta ce biti sledece pitanje?

 

Ðеће бити Ñледећег питања, јер ни на пар крајње једноÑтавних ниÑам добио одговор, већ уопштену причу без иједног правог аргумента..

Link to comment
Share on other sites

Vase iskustvo je i ovde vrlo ograniceno, dozvoljavam sebi da kazem..

 

 

Одлучите Ñе где је иÑтина, моје иÑкуÑтво говори ми да је то у коктелчићима више него довољно..

 

Зашто онда препоручујете коктелчиће?!

Link to comment
Share on other sites

Ja pomenuh da racunar nisu jedinice i nule vec struja. Sto cistija struja, bolji sistem..

 

Е када би то било тако једноÑтавно..

Сви би купили по један Дезорел и решили Ñве Ñвоје проблеме..

Link to comment
Share on other sites

Gde smo stali, Choperska napajanja. Nije samo napajanje chopersko, choperi postoje svuda po matericnoj ploci i to se ne da izbeci. Jedan od nacina da se smanji necistoca jeste DC-DC napajanje,

dakle prvo choper a zatim DC-to-DC pretvarac. Google PicoPSU, napajanja za medicinske potrebe itd. Hocete besumno tj. pasivno napajanje bez ventilatora 400-500W? Pitajte za SeaSonic, oko 200e. 

Drugo resenje jeste Linearno napajanje. Treba da ima i kola koja pobudjuju i proveravaju maticnu plocu i celi racunar pa tek onda da isporucuju vecu snagu potrosacima itd. Od 450-600e pa navise..

 

Ðеке Ñтвари морате прво објаÑнити Ñеби, да би пробали другима..

Link to comment
Share on other sites

Ako je signal zagadjen, prijemnik nece biti siguran dal' da taj nivo struje smatra jedinicom ili nulom. Eto greske.

 

Да ли можда знате о ком нивоу загађења причамо, да ли Ñте радили неке теÑтове, који је ниво брума/шума који почиње да прави проблеме..

Да ли то можда завиÑи од дигиталног излаза, или је иÑто за Ñваки протокол..

Link to comment
Share on other sites

Recept za dobar music server , procesor sa sto vise l3 cache po mogucstvu preko 10mb,os koji nije win ( mada ja licno koristim win 2008 server r2) ili posebno optimizovan za konkretan procesor/software, pasivno napajanje, ssd ili druga vrsta diska sa kontinuiranim upisom,I naravno izbegavanje usb-a ( latency-ja, parity....)

Link to comment
Share on other sites

Recept za dobar music server , procesor sa sto vise l3 cache po mogucstvu preko 10mb,os koji nije win ( mada ja licno koristim win 2008 server r2) ili posebno optimizovan za konkretan procesor/software, pasivno napajanje, ssd ili druga vrsta diska sa kontinuiranim upisom,I naravno izbegavanje usb-a ( latency-ja, parity....)

 

КориÑтио Ñам Daphile на три различита рачунара.. прво Ñам пробао i5 Ñа 4GB, поÑле на Atom N280 и 2GB, и на крају га за Ñтално вртим на нејаком AMD од 1GHz иÑто Ñа 2GB RAM-a.. не поÑтоји апÑолутно никаква звучна нити функционална разлика.. колико Ñе Ñећам и аутор Ñамог програма Ñе Ñа подÑмехом оÑвртао на тврдње по форумима како поÑтоји разлика у звуку између разних конфигурација рачунара и верзија програма..

Ðије ми такође баш јаÑна ова тврдња за USB, како рецимо добити native DSD на неком другом дигиталном излазу..

Link to comment
Share on other sites

Daphile je pravi primer optizovanog linuxa za audiophilske svrhe.koji ne zahteva jak procesor. Nazalost ne postoje driveri za veliki broj highend audio kartica. Tvoje pitanje je verovatno kako do DoP -a. Dsd je ionako rogobatno definisan u usb audio standardu pa je bolje koristiti druge protokole (pretpostavljam da si mislio kako povezati externi dac) npr firewire...

Link to comment
Share on other sites

Daphile je pravi primer optizovanog linuxa za audiophilske svrhe.koji ne zahteva jak procesor. Nazalost ne postoje driveri za veliki broj highend audio kartica.

 

Tvoje pitanje je verovatno kako do DoP -a. Dsd je ionako rogobatno definisan u usb audio standardu pa je bolje koristiti druge protokole (pretpostavljam da si mislio kako povezati externi dac) npr firewire...

 

Колико капирам аутор увек гледа да буде на Ñвежем кернелу, шта је од драјвера у њему то и ради, не знам да је неко имао проблем Ñа препознавањем уређаја, додуше углавном екÑтерних конвертера..

Моје питање је управо било како повезати екÑтерни конвертер, и на њему добити DSD, native или преко DoP, Ñвеједно..  колико знам то једино ради преко USB, firewire Ñе баш и није нешто примио као Ñтандард, нажалоÑÑ‚..

Link to comment
Share on other sites

Колико капирам аутор увек гледа да буде на Ñвежем кернелу, шта је од драјвера у њему то и ради, не знам да је неко имао проблем Ñа препознавањем уређаја, додуше углавном екÑтерних конвертера..

Моје питање је управо било како повезати екÑтерни конвертер, и на њему добити DSD, native или преко DoP, Ñвеједно..  колико знам то једино ради преко USB, firewire Ñе баш и није нешто примио као Ñтандард, нажалоÑÑ‚..

Vecina hi-end kartica ima svoje optimizovano okruzenje i dedicated procesor (najesce neki stariji model RISC) i nema drivere za Linux osim kad ih radi third party i koji se ne pokazuju dobro u velikom broju slucajeva ne prepoznaju interne Dacove a jos cesce clockove (imao licno probleme sa svim Antex karticama preko 1,500 USD, imas o ovome na forumima americkih audiofilskih radio stanica).

 

Tu ti ne mogu pomoci jer sam uvek u sirokom luku izbegavao eksterne konvertere bas zbog manjkavosti protokola (pre svega USB), ali koliko znam DSD je drasticno bolje implementiran u Firewire cak i u uzasnom HDMI.

Link to comment
Share on other sites

Na koji monitor se baca slika blu ray materijala ?

 

Na Samsung  led tv  ue55b7000   preko hdmi sa grafike a od kad mi je nadavno crko hdmi port na grafickoj   sad vucem sa dvi  na hdmi do tv - a . Slika cak' mozda i malo ostrija preko dvi porta sa grafike

 

Ja sam  vec 4 god... prezadovoljan svojom  pc konfiguracijom  i kompom kao transportom za Burmesterov dac. Maticnu hladim pasivno  , imam jedan  ventilator 15 cm sirine sa malim brojem obrtaja na ledjima kucista koji je malte ne necujan a izvlaci dosta tolote  , na grafickoj se retko kad upali da se cuje jer ne igram igrice , 

 

Generalno komp je veoma tih  a obzirom da se nalazi u delu prostorije koja je dampirana azmafonima to ga jos vise utisa pa ga skoro i ne cujem. Sve je optimizovano (bit prfect )  i foo bar sljaka savrseno. . Kad ovaj komp bude dotrajao najverovatnije cu uzeti neku  Apple Mac kockicu i5 i to staviti za transport , vec sam probao  i super  je radilo  preko optike i  Itunes  kao player - a

Link to comment
Share on other sites

Ma da to je prava stvar :thumbsup2  , u mdjvrm ce i cena malo da padne , taman dok moj komp ne cijukne . Sigurno  ga necu popravljati i, upgrade - ovati  sa  hi - end :cry: @ djnick .. Hocete besumno tj. pasivno napajanje bez ventilatora 400-500W? Pitajte za SeaSonic, oko 200e.    i procesorom i xxxx y eura 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...