Jump to content


Plastični omoti i papirne kese za ploče


Lemmy

Recommended Posts

  • 1 year later...

Jel' znate nekog kod nas da prodaje ovakve omote http://www.clearbags.com/12-11-16-x-12-3-8-flap-crystal-clear-album-cover-protective-closure-100-pieces-blp1.html ,ako se ne vidi to su oni tanki samolepljivi,providni da se lepo vidi naslov albuma i ne viri nista iz police.Mozda i ne mora da bude samolepljivog dela.

Link to comment
Share on other sites

  • Willi Studer changed the title to Plastični omoti i papirne kese za ploče

:D imam i ja par...jest glupost koja izluđuje.Nerviraju me prevelike najlončine koje vire sa police i ne vidi se sta je unuta.Zapravo nas pločare obzirom da smo neki ritualima smireni likovi mnogo sta nervira prasina,zene,deca,svetlo,mrak,carina,tv,vremenska prognoza,posao,...a inače baš smireni likovi...na 33.33 obrtaja

edit.uzeo bi par stotina,pa ako je neko za grupnu nabavku...nervira me shipping,carina...postari .i sopran saksofon tek sto ne volem

Link to comment
Share on other sites

haha lepo receno.Nevolja sto mi starimo brže.Ni ja nikad nisam kupio zastitni omot dosad niti sam previse osetljiv na stanje,većina ih je kao nova i bez zastite,nego sad uglavnom sve sto kupim dobijem sa omotom pa je cirkus gledati policu,pola sa pola bez "gaća",a i da ne skiljim kroz najlon biće il sve u celofan ili bacanje omota.Ti debeli omoti su po meni samo za tgovce dobri,da im se u par berzi ne uniste omoti.

Link to comment
Share on other sites

On 2/17/2017 at 1:05, zbrujic said:

Sorry, bez podrške s moje strane. Ja i dalje mislim da omoti treba da "stare" sa mnom :) 

Nisam znao da smo istomišljenici. Prijatno sam se iznenadio, ljudi obično vole da im je i omot zaštićen. Ja ih imam tek nekoliko, na pločama koje kupim od nekog ko ih je držao u podrumu ili nekom sličnom vlažnom mestu, uglavnom zbog neprijatnog mirisa, ne zbog istrošenosti omota...

Link to comment
Share on other sites

Meni su upravo zbog mirisa sve ploče u ormariću koji se zatvara, pošto supruga organski ne podnosi taj karakterističan miris, dok se meni čak i sviđa.

Ali zarad mira u kući, našao sam rešenje.

Jedini problem je što sam popunio kapacitete, pa je sad jedan deo ipak napolju, naslonjen na ormarić, ali to su ove nove, koje se ne osećaju.

Inače, što se tiče inner sleeve-a, ja sam svojevremeno kupovao u Pinballu, imali su super kvalitetne, fin papir, "postavljen" celofanom. Otišlo sve, moram da ih kontaktiram za nove količine, nadam se da još imaju, sada kada su online store.

Evo okay ponude na ebayu:

http://m.ebay.com/itm/100-DELUXE-ANTISTATIC-PAPER-LP-INNER-SLEEVES-/370797901898?_trkparms=aid%3D222007%26algo%3DSIC.MBE%26ao%3D1%26asc%3D20150519202348%26meid%3Df08d24e6965145f9ad62084fde424b0d%26pid%3D100408%26rk%3D1%26rkt%3D25%26mehot%3Dpp%26sd%3D141843186725&_trksid=p2056116.c100408.m2460

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 5 months later...
  • 7 months later...
On 5/10/2017 at 1:36 AM, zbrujic said:

Prijatelj je kupio unutrašnje omote. Hrapavi su (orebreni), grubi i "jeftini" pod prstima. 

Ništa nalik "silky" uobičajenim. 

Jeftini su pod prstima zato sto i jesu jeftini :D

Hrapavost (ustvari tačkasti reljef) je prednost zato sto se ne rizikuje zalepljenost od dužeg stajanja.

Ne bih se složio da su grubi. Istina, nisu orezani laserski precizno na japanski način, ali, za te pare su izvrsni. 

Ja lično volim kombinaciju beogradskih papirnih pelena (Joca) i zrenjaninskih šuškavih pelena (KupujemProdajem)

Zahtevnim korisnicima preporucujem Analogisove unutrašnje gaće kod Konrada    https://www.conrad.de/de/schallplatten-huellen-analogis-304870.html   Dosta su ''silky''.

Analogisovi spoljašnji omoti su za broj i po veći od ploča i ružno izgledaju u nizu. I, klizavi su ko da su nauljeni.

Fotografija-0004.jpg

Fotografija-0005.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...