Jump to content


Ei hzk 12031


Ljuba Grozni

Recommended Posts

   U nastupu nervnog rastrojstva .narucih sebi ove poznate Niske zvucnike sa visokotoncem u sredini .Visokotanac je definitivno peerless , ali mi je bas 12 incha , navodno isto peerless ,nepoznat , s tim sto me neodoljivo podseca na stare Rizove  basice od 5 w , ugradjivane u mnoge njihove kutije koje su isle sa gramofonima tipa Tosca  i bla bla , Posto se spremam na ozbiljnu restauraciju , svi saveti u vezi ozicenja koje je prihvatljive cene , skretnica itd su dobro dosli , a za uzvrat cu napraviti foto strip sa detaljnim postupcima restauracije .Srdacan pozdrav svim zvukoljubcima :wave2

Link to comment
Share on other sites

Koliko se ja secam visokotonac treba da je revox, bas peerless, a samo je srednji ei. Obavezna je zamena elektrolita koji su sigurno propali. Kutija je ispunjena sundjerom, za razliku od verzije gde idu bas srednji i visoki (svi drajveri su ei), u ovim kutijama je srednji odvojen u posebnu komoru i nema onu plasticnu korpu. Preporucno je da rade na stalcima.

Link to comment
Share on other sites

  Ja bih vise voleo potpuno novu skretnicu ,kako ,bih iskoristio puni potencijal ovih zvucnika ,svakako cu probati i sa ovom fabrickom skretnicom   , medjutim signal za visoke prolazi  2 puta kroz kondenzator . kao kvazi 24 db , ali je zapravo filter drugog reda 12 db oct,.Dakle namera mi je da probam sa originalnom skretnicom koja ce biti namerno sa obicnim bipolarcima ,jedna ce biti sa obicnim elektrolitima , polarnim , ali 350 v DC , kao u prvim niskim kutijama  za HSR 40 , a ona prava ce biti od probranog materijala , ne preskupog , a o ozicenju mi trenutno u glavi stoji standardan Dietz 2 x 1,5 mm

Link to comment
Share on other sites

Ima ovde na forumu lepa tema, o tim kutijama. Ne radi search kolega krvimozak, ima verziju sa niskim zvucnicima i menjao je skretnicu vise puta i kaze da se namucio dosta i u principu nije dobio mnogo. Medjutim to je verzija sa ei drajverima, mada je skretnica identicna. U kakvom ti je stanju vesanje na basovima, moje je podosta meko.

Link to comment
Share on other sites

Bas vesanja su fantasticna , kao nova , visokoki isto dobro rade i izgledaju , samo je jedan srednji iscepan , ali ce biti zakrplen i ostavljen namerno , jer se ovaj srednjetonac puno razlikuje od onog blesavog sa loncetom koji se ne da umiriti .Postoje tri verzije kutija , a na svim forumima je odradjena Ei varijanta ,a ovi zvucnici su zapravo originalan dizajn za HSR 140 i hocu da ih odradim onako za sebe 

Link to comment
Share on other sites

Slika je prevelika za upload , kako je smanjiti :roll:

 

ЗавиÑи шта кориÑтиш од програма, Ја кориÑтим ОфиÑ. Лак за употребу а и брзо Ñе заврши започет поÑ'о.

Link to comment
Share on other sites

  U medjuvremenu , dust capovi na basovima izvuceni usisivacem uz kvasenje tuferima za skidanje sminke , a jedna skretnica je pretrpela modifikaciju , inace skretnica je nedirnuta i sa unutrasnje strane sve izgleda kao novo , a moj mali ESR metar kaze da su svi kondenzatori ispravni , a tako i izgledaju,inace godiste kondenzatora  je 1979 , a kutije nose datum 23.01.1981. Elem u radionici su se nasli dva NOS wego bipolarca od 10 mirofarada i 2 ROE od 3,3 mikrofarada .Posto je originalni kondenzator 4,7  ,novom od 3,3 sam paralelno dodao MKS 2 od 1 mikro farad. Takodje kondenzatoru od 47 mikrofarada koji propusta signal za srednji i visokotonski zvucnik sam dodao paralelno MKS 4 od 2,2 mikro farada i sada kutija koja nije dirana zvuci kao da ima atenuaciju na srednjim i visokima .Zvucnik je bukvalno progledao .Krecem na drugu kutiju .Pozdrav svima

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...