Jump to content


Spikes ili šiljci za zvučne kutije


gvlada

Recommended Posts

  • 1 year later...

Kao i sve ostalo i šiljak i podloška mogu i da pokvare i da poprave. Bitni su i materijal i oblik i dimenzije i podloga i zvučnik, a najvažniji je odnos svega toga. Generalno, šiljak u parketu nije najbolje rešenje. Paušalna podloška će lako biti gora, odgovarajuća lako bolja.

Opcija jedan je da se plati za akustički provereno. Opcija dva su eksperimenti s neodređenom verovatnoćom na uspeh. Verovatnoća nije 1 ni u prvom slučaju.

Nažalost, situacija nije ni jednostavna ni jednoznačna. Istina, može da bude jednostavna, ako se ima jako mnogo sreće.

Link to comment
Share on other sites

8 minuta ranije, TurboMaximus said:

Ne znam da se guma igde dobro pokazala. Moje iskustvo je da podloške treba da su prilično male i moguća je potreba za nekim materijalom između njih i poda. Kod mene je teflonsko platno, ali ne bih to gurao kao univerzalnu preporuku niti kao preporuku uopšte.

Hvala kolega...

Link to comment
Share on other sites

Kao i sve mora se eksperimentisati i probati za svaki sistem.Meni su Kempove podloske strasno prijale u predhodnom sistemu(zapravo istom sa drugim preampom) kome je falilo visokih i gornjih srednjih tonova i bas je bio poprilično razliven.To se sve podloskama strašno uteglo u basu i dobio atak u visokim koji je falio.Naravno, nije se do kraja resio balans zvuka već samo je pomoglo.Nabavkom drugog preampa koji je uneo dosta više visokih i čak izvetan peak na visim srednjim,i unosenjem naknadno dodatno Teddy pardo napajanja koje je potpuno ubilo naimovu midbass koloraciju sve sto sam trebao da uradim je zabodem ponovo spajkove u parket, da se ubije malo prenapaljenosti u gornjem delu spektra i opusti malo prenapet bass.

Ko ima problema sa nepreciznosti basa,mislim da te podloske dosta pomažu.Pročisćenje čitavog gornjeg dela spektra samo je pozitivna nusposledica.

Tako da,kao i kod svega,nema univerzalnog resenja.Već samo eksperiment i proba uz malo(više)igre sa pozicijom zvucnika donosi poboljsanje.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...