Jump to content


Preporuka za Monitor Audio Silver 5i


Mashinac

Recommended Posts

Pozdrav

 

Od skoro sam vlasnim pomenutih zvucnika relativno sam nov u HiFi pa sam za kratko vreme izmenjao par kompomenti tako i zvucnika, i planiram da se zadrzim na trenutnom setup-u.

Medjutim nedostaje mi daljinac za moje trenutno pojacalo Sony TA-F630ESD, koje mi svira sa pomenutim zvucnicima mnogo bolje, u odnosu na ono sto sam pre imao kao kombinaciju neki jeftini Pioneerovi trosistemci itd

E sad po meni bi bilo logicno juriti sony cisto zbog ostatka sistema,koji je takodje sony - tjuner,dek,cd, jedino mi je gramofon Technicsov, ili da ne razmisljam o tome vec da uzmem neko odgovarajuce tj bolje pojacalo sa daljincem koje ce lepo da se slaze sa zvucnicima a verovatno i sa ostatkom sistema?

 

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav

 

Od skoro sam vlasnim pomenutih zvucnika relativno sam nov u HiFi pa sam za kratko vreme izmenjao par kompomenti tako i zvucnika, i planiram da se zadrzim na trenutnom setup-u.

Medjutim nedostaje mi daljinac za moje trenutno pojacalo Sony TA-F630ESD, koje mi svira sa pomenutim zvucnicima mnogo bolje, u odnosu na ono sto sam pre imao kao kombinaciju neki jeftini Pioneerovi trosistemci itd

E sad po meni bi bilo logicno juriti sony cisto zbog ostatka sistema,koji je takodje sony - tjuner,dek,cd, jedino mi je gramofon Technicsov, ili da ne razmisljam o tome vec da uzmem neko odgovarajuce tj bolje pojacalo sa daljincem koje ce lepo da se slaze sa zvucnicima a verovatno i sa ostatkom sistema?

ÄŒekaj ne razumem te,spominjeÅ¡ da imaÅ¡ Sony pojaÄalo,a na kraju piÅ¡eÅ¡ da nemaÅ¡.I Å¡to ti je daljinac bitan?NiÅ¡ta bez ruÄnog rada!

Link to comment
Share on other sites

Ne znam gde to pise, mislim da sam lepo napisao sta imam to je pomenuti sony TA-F630ESD, ali zbog nedostatka daljinca bih ga menjao, a mozda i zbog toga jer postoji nesto bolje za pomenute zvucnike, pa kad vec menjam da uzmem sto bolju kombinaciju, sto je i glavno pitanje koje je u naslovu.

Link to comment
Share on other sites

taj sony sam imao pre mnogo godina to je loÅ¡e sony pojaÄalo bez obzira Å¡to je kvalitetno proizvedeno zvuk je najvažniji i to svira suvo sterilno oÅ¡tro i tako dalje.

 

uzmi neki NAD sa daljincem naprimer model 350 tek onda ćeÅ¡ Äuti kako stvarno sviraju ti zvuÄnici koji su priliÄno dobri. pusti te fore imam tjuner sony i cd pa kao da ukomponujem to je glupo.ako baÅ¡ hoćeÅ¡ sony onda traži taf 690ES on ima daljinac i daleko je bolji od tog tvog.

Link to comment
Share on other sites

Ovo ti je jako dobro pojaÄalo https://server7.kproxy.com/servlet/redirect.srv/sruj/svoumqcgfdwcokqh/svwx/p1/Harman-Kardon-HK-680-25580371-oglas.htm?filter_id=108samo Å¡to ga ovaj pretera sa cenom, uostalom kao i većina na KP. ''Ti živiÅ¡ u oblacima malaaa..'' :listen
Imao ga ja do skoro, u peper-mint stanju prodao sam ga za 170 evra sa originalnim daljincem i manualom.
 
Ako baš hoćeš Sondžu, ima i jedan solidan crni TA-FA 3 ES sa daljincem https://server7.kproxy.com/servlet/redirect.srv/sruj/svoumqcgfdwcokqh/svwx/p1/Sony-TA-FA3ES-25534066-oglas.htm?filter_id=31387387ali je ipak ispod harmana.
 
:wave2
Link to comment
Share on other sites

Ne rade, ali protumacio sam sta je hteo da kaze, ovo su linkovi.

https://www.kupujemprodajem.com/Harman-Kardon-HK-680-25580371-oglas.htm?filter_id=108

https://www.kupujemprodajem.com/Sony-TA-FA3ES-25534066-oglas.htm

Mislim da sam odustao od Sony, sve vise naginjem necem drugom. Sada sam gledao onaj gore linkovani NAD, nema PHONO, samim tim ne bih mogao da povezem gramofon, ili bih ipak mogao? ili mi treba i neki preamp sto mi samo komplikuje izbor :)

Link to comment
Share on other sites

U svemu ovom je najgore Å¡to su cene naduvane,Å¡to i rekoÅ¡e pre mene,pa vidi gde možeÅ¡ najviÅ¡e da spustiÅ¡.Taj Harman je dobro pojaÄalo ali ga je bilo i za 150,mislim da je realno oko 180 Evra.Mada za te pare imaÅ¡ dosta izbora.Ne gledajući cene na KP.

 

Na prvu ruku imaš Onkyo kod Mirka,tu možeš da spustiš cenu.Ili pitaj Milana za Marantz 8000,a imaš i tog harmana.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...