Jump to content


NAD3020 i zvucnike za njega


nikola_bb

Recommended Posts

Dosao sam do odlican primerok pojacalo NAD 3020. Gledao sam i neke zvucnike pred da nabavim pojacalo tako da nisam ih slusao na njega kako sviraju. Tako da trazim predlog sa koi zvucnika da uparim ovo cudo, do sad kod nas u Makedonija sam gledao i mogu da nabavim sledece:

Wharfedale diamond 10.1 i 220 (u sta je uopste razlika izmegju ovi osim sta je 220 novi model)

Monitor Audio MR2, BR2 i MX2 (sta je izmegju ovi razlika, prvi put cujem za monitor audio i neznam kako idu oznake)

Uglavnom to je to sto moze kod nas da se nabavi u cenovni rang 200-260eur. Svaki predlog cu da uzmem u razmisljanje.

Link to comment
Share on other sites

Бар ће имати релативно приÑтојне звучнике..

Срећом па и нова буџет појачала кориÑте конÑтрукцијÑка решења из времена тог ÐÐД-а..

Link to comment
Share on other sites

Super pojacalce, secam ga se sa pocetka hifitisa.juÄe bas svratih do jednog audio dilera da kupim neku ploÄu kad ono neki superprijatan zvuk, nema nesto previse visokih kao uobicajene terapije za gluvaće, nema doduse ni previse basa, svira neka bossa,milina od srednjih.prisetih se kako smo nekada uzivali u budzet klasi i muzici.pridjem i vidim radi neki nad sa wharfedale.i nad se i danas zove 3020,a i wharfedale.mi smo to ko klinci slusali sa diamondima, mk1 i mk2 secam se milozvucnog audax visokotonca i srednjih, bas kao i juce- slicna magija.Eto ti ujedno predloga za zvucnike.

Link to comment
Share on other sites

Eventualno mogu da idem i da poslusam ovo http://www.reklama5.mk/AdDetails?ad=1280909. Naravno na moi NAD.

to sam imao pre 25g, doduse obicne a ne mk2, ali su identicni. Rotel od 2x60w ih je jedva terao, a pri jacem, ti midbasici hoce da iskoce...To je bilo jeftino, a ovaj trazi para koliko su i kostali...Bezi od toga sa tim pojacalom

Link to comment
Share on other sites

Moj odlican drug i jedan od poznatijih ljudi u beogradskom krugu audiofila je imao mislim bas ove Diamond-e. Gurao ih je bas sa nekim malim Rotel-om. Izvor je bio Sansui gram 222 ili tako nesto... To je u sobi od 10m2 tuklo kao blesavo.  Za ono vreme to je bio izvikan zvucnik ali ne bez razloga.

 

@edit

takodje, secam se lika iz Njegoseve ulice koji je te Diamonde gurao sa nekim NAD mono blokovima.... Izvor je bio Technics SL110 ako se dobro secam. Soba cca 20m2

Link to comment
Share on other sites

Može i Energy esm 4 ako je soba malo veća, ali oni zasluzuju i bolji amp, stari zvucnici kojima su vesanja najcešći problem ali ima refoam kompleta za njih na ebay.dobar zvuk za male pare.Diamondi trebaju malu sobu i blizinu zida bez nekog preterivanja sa ampom, jednom smo ih iz zezanja prikljuÄili na moj amp, bilo je komiÄno sve poÄelo da se trese od baseva i zavrsili na sred sobe...mislim da bi crkli da smo nastavili.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...