Jump to content


Opera Seconda i Simaudio


freak

Recommended Posts

Ja spomenuh kablove .... jer prosto nemogu da vjerujem da jedan simaudio i dynaudio u bilo kakvoj kombinaciji mogu sebi da dozvole da proizvedu zvuÄno iritaciju bilo kakve vrste s obzirom u kojem cjenovnom rangu se nalaze. Ostaje jedino sinergija il kablovi ...

Рпре Ñвега тога Ñнимак..
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Spendor nije kompresiona kutija, već ima takozvani "Linear Flow Reflex" port sa zadnje strane:

 

ReÄ je o A5R

 

 

A5R
A5_bb_LO.jpgspacer42x230.jpg
•
Sealed enclosure system gives improved timing and bass dynamics
•
New Spendor 15cm drive units with the latest cone materials
•
Spendor fluid cooled 22mm tweeter for extended response
•
High grade crossover network with gold conductors
•
Silver plated pure copper internal cables throughout
•
High copper alloy binding posts on the rear
•
Spendor 'dynamic damping' to minimise cabinet resonances
•
High rigidity stabiliser plate system for solid floor mounting
•
Improved driver integration for linear off-axis response
Link to comment
Share on other sites

 

ReÄ je o A5R

Jes' majku mu, ne videh da si ogradio slovo "R", mea culpa. :blush: 

 

Edit: sad sam ukapirao i zaÅ¡to, originalni post je izgledao drugaÄije, i umesto slova "r" u zagradi, stajao je znak za "registered trademark". Ono kad MS Word preuzme kontrolu... ;-)

Link to comment
Share on other sites

Iskreno, malo mi se smuÄio Dynaudio 110 koji imam,

Da nije simaudio koji ti smucio? iritirajuci visoki ??

Nije ti mozda naslov teme kako treba,probaj -''Dynaudio focus110 + ????????'' :D

Taj malisan je prava bonbona  u tom prostoru,cemu muke sa znatno vecim zvucnicima koje nisu klase bolji?,mozda ljepsi..

Link to comment
Share on other sites

Å to se mene tiÄe (za admina ili moderatora) tema može da se zakljuÄa ! Hvala svima na odgovorima (savetima)....U principu, gledaću prvo da experimentiÅ¡em sa izvorom (CD plejer), pa ako to, baÅ¡ ni malo ne upali, možda probam i neke druge zvuÄnike (ne nužno podnostojeće) i to je to otprilike.....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
On 9/7/2015 at 0:33 PM, freak said:

Iskreno, malo mi se smuÄio Dynaudio 110 koji imam, pa bi da probam neke manje podnostojeće zvuÄnike. Pao mi za oko ovaj Opera Seconda, pa ako neko ima iskustva ne bi bilo loÅ¡e da napiÅ¡e koju. Sistem je Simaudio Moon 340i, Simaudio CD 1, Technics 1200.....Soba je nekih 14 kvadrata otprilike, pa razmiÅ¡ljam da nije prekrupan zalogaj, inaÄe bi prodo ove moje odmah i pazario Operu !!

Nije tebi dosadio zvuk zvucnika nego Simaudio pojacalo, ali ti to jos uvek ne znas.

Zameni pojacalo i zavoleces Dynaudio ponovo.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

EPILOG (Mozda ce nekog zanimati): 1) Prvi potez koji sam uradio je kupovina novog cd plejera - Unico primo. Racuno sam cevi ce malo da oplemene zvuk.....Malo poboljsanje, ali cd je ipak jos uvek nov, pa je zvuk variro od slusanja do slusanja. 2) Kupovina nove police - Hi Fi Racks. Polica je izradjena od punog drveta. Do tada sam imao policu - (ram od celika i materijal nivoa: staklo).... E sad dolazi do ozbiljnog poboljsanja. Zvuk je daleko prirodniji i neumarajuci, ali i dalje na nekim cd - ima, neke frekvencije prave manji problem. 3) Punjenje stalkova kvarcnim peskom, otprilike do pola.....Nisam primecivo neku bitnu razliku 4) Igranje sa pozicioniranjem zvucnika....Moze se reci da sam pronasao dosta dobru poziciju. (Naravno sve vreme je probni disk - onaj gde su problemi najveci - ostri visoki, neprijatne rezonancije na tacno odredjenim delovima pesme, itd). 5) Cd plejer se izgleda usviro....skoro da su svi navedeni problemi nestali......E sad je pitanje samo da li ce tako biti u kontinuitetu ?!

Link to comment
Share on other sites

Neznam odakle su se uopste i pojavili ostri visoki. Ja sam tri dyno imao ali me je usmrtio a ne umorio ali od tamnijeg i neinteresantnog zvuka. Uvek mi je falila otvorenost i zivost a namenjao sam se ampova i kablova.mozes jos i lampe promenuti u cd playeru. Simens Ili slicno.

Link to comment
Share on other sites

Možda ne bi bilo loše da se malo poigraš sa akustikom sobe. Ima tema koja je okačena iznad ove.

Niko od proizvođača ne pravi uređaje da im budu neprijatni za slušanje. Oni su pravljeni i testirani u akustički tretiranim uslovima. Svako njihovo unošenje u prostoriije sa krupnim akustičkim manama može da dovede do velikog debalansa. Prvo treba rešiti sobne debalanse pa onda znati kako uređaj zapravi svira. Sve do tada je lutanje u prazno i trošenje para u menjanju uređaja tražeći grešku gde ona nije.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...