Jump to content


Opera Seconda i Simaudio


freak

Recommended Posts

Iskreno, malo mi se smuÄio Dynaudio 110 koji imam, pa bi da probam neke manje podnostojeće zvuÄnike. Pao mi za oko ovaj Opera Seconda, pa ako neko ima iskustva ne bi bilo loÅ¡e da napiÅ¡e koju. Sistem je Simaudio Moon 340i, Simaudio CD 1, Technics 1200.....Soba je nekih 14 kvadrata otprilike, pa razmiÅ¡ljam da nije prekrupan zalogaj, inaÄe bi prodo ove moje odmah i pazario Operu !!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Мала Ñоба може бити јако незгодна за Опере..

Мала грба на баÑу може лако поÑтати велика, мали ФокуÑи то немају..

Шта вам је конкретно Ñметало, одноÑно доÑадило..

 

post-33117-0-44260700-1441650510_thumb.j

 

post-33117-0-03838900-1441650520_thumb.g

Link to comment
Share on other sites

Мала Ñоба може бити јако незгодна за Опере..

Мала грба на баÑу може лако поÑтати велика, мали ФокуÑи то немају..

Шта вам је конкретно Ñметало, одноÑно доÑадило..

 

attachicon.gifopera_seconda.jpg

 

attachicon.gifFocus 110.gif

PrenaglaÅ¡eni (iritirajući) visoki  tonovi pre svega (Ne uvek i ne na svim albumima koje sluÅ¡am).....Mislim nije to niÅ¡ta straÅ¡no, nego bi hteo malo da probam neke manje podnostojeće zbog Å¡ire zvuÄne slike, ali ne bih ujedno da se zeznem, zbog relativno male sobe (oko 14 kv).

Link to comment
Share on other sites

PrenaglaÅ¡eni (iritirajući) visoki tonovi pre svega (Ne uvek i ne na svim albumima koje sluÅ¡am).....Mislim nije to niÅ¡ta straÅ¡no, nego bi hteo malo da probam neke manje podnostojeće zbog Å¡ire zvuÄne slike, ali ne bih ujedno da se zeznem, zbog relativno male sobe (oko 14 kv).

Мало ме чуди то Ñа виÑокима, филозофија звука те фирме ми је увек била на Ñупротној Ñтрани..

Да ли Ñте Ñигурни да је то порекла звучника..

Свакако гледајте да пробате веће звучнике у малој Ñоби пре куповине..

Имам пар квадрата већу Ñобу, звучници Ñа 6.5 цола драјверима које Ñам Ñкоро правио Ñвуда Ñвирају Ð±Ð°Ñ Ð±Ð¾Ñ™Ðµ у одноÑу на то како раде код мене.. на крају Ñу завршили у оглаÑу а ја направио друге Ñа број мањим јединицама..

Такође, Опере ће Ñигурно Ñвирати још мало Ñветлије од ФокуÑа..

Link to comment
Share on other sites

Nema mogucnosti da se Opera uz razuman depozit dovuce na dva dana na probu?

Pravo da ti kažem, nemam viÅ¡e živaca da presluÅ¡avam ureÄ‘aje, uzeo bih onako na slepo (po instiktu). Jedino Å¡to mi je bitno je da me previÅ¡e ne iritira, i poÅ¡to pikiram na podnostojeće - razmiÅ¡ljam da ne bude kontraproduktivno zbog relativno male sobe gde će da ÄuÄe.

Link to comment
Share on other sites

Meni razumljivo, ja nikad nisam kupio nista a da sam prethodno slusao... Jesam jednom, lazem, ali sam otisao da kupim i slusao sam reda radi :)

Ipak, to sto ti merkas je u onoj kategoriji koja automatski povlaci komentar koji sam napisao, nije sad bitno zasto od mene ovakvog nikakvog, pojavio bi se pre ili kasnije, jer nije daleko od razuma ako postoji mogucnost.

Link to comment
Share on other sites

PrenaglaÅ¡eni (iritirajući) visoki  tonovi pre svega (Ne uvek i ne na svim albumima koje sluÅ¡am).....Mislim nije to niÅ¡ta straÅ¡no, nego bi hteo malo da probam neke manje podnostojeće zbog Å¡ire zvuÄne slike, ali ne bih ujedno da se zeznem, zbog relativno male sobe (oko 14 kv).

Link to comment
Share on other sites

Nikako Opere u 14 kvadrata, sluÅ¡ao ih nedavno kod prijatelja s Ayon Orion III i tim zvuÄnicima treba mjesta i iza i boÄno.

E jbg., a tako mi se vizuellno sviÄ‘aju.......A neki model PMC podnostojeći ili neÅ¡to drugo, imaÅ¡ neki predlog ?!,  s obzirom na sistem i sobu,  Å¡to sam naveo na poÄetku.

Link to comment
Share on other sites

PrenaglaÅ¡eni (iritirajući) visoki  tonovi pre svega (Ne uvek i ne na svim albumima koje sluÅ¡am).....Mislim nije to niÅ¡ta straÅ¡no, nego bi hteo malo da probam neke manje podnostojeće zbog Å¡ire zvuÄne slike, ali ne bih ujedno da se zeznem, zbog relativno male sobe (oko 14 kv).

Pa prosto neverovatno da imate preotvorene visoke, tj iritirajuce. Prvi put to cujem za dyno. A imao contour 1.1., 1.3 i sad focuse i brdo drugih. I dyno je na strani neutralnosti. A stavite sundjete u bas reflex otvore kod opera koji se verovatno dobijaju i nebi trebalo da bude problema sa basom. Ali i ja mislim da ce jos biti otvorenije od dyno. Mozda kablovi prave problem. To je najlalse menjati tj najbezbolnije

Link to comment
Share on other sites

Viene, opera grand mezza, spendor a5,proac,neznam sta ti zelis ali ja bih za sebe ovako birao. Preskocio bih bizuteriju tipa jamo, bw, MA Itd. Posto si ih vec sa elektronikom prevazisao.ako mozes poslusaj ako ne opet dobro. Slusanje u tudjem prostoru na par sati negarantuje da ces odabrati pravi par.

Link to comment
Share on other sites

Nemoj podnostojeći Pmc u malu sobu.Drugar mi je imao gb1i i nisam imao za njih nista lepo reci dok ih iz 20 nije prebacio u odprilike duplo veci prostor.Puno vise prostora sa strane i iza njih(barem metar) im izuzetno prija.Skoro da covek ne poveruje da je isti ostatak sistema u pitanju, samo promena prostora.Mali floarstanderi o kojima bih ja mislio bili bi rega ela, naim ibl, royd koji su ili predvidjeni za rad blizu zida ili im on nesmeta,neki manji neat bih takodje proverio.Visoki koje pomnjes mogu da budu i zbog ampa, mada ih ja nisam tako cuo kod kolege Hifi usera, doduse tamo se slusa iskljucivo gram, a izvor takodje moze biti izvor preterane ostrine.I moji umeju da polude od situacije do situacije,da ne poveruje covek da su isti zvucnici.

Link to comment
Share on other sites

Слажем Ñе Ñа Сондеком..

МиÑлим да Ñе мање више Ñви подноÑтојећи звучници праве Ñа надуваним баÑом, када Ñе Ñтаве у већу Ñобу она то поједе и буде таман.. у малој то буде траљаво до очајно..

Ја бих Ñе држао малих кутија, или јурио ретке подноÑтојеће које ниÑу напумпане..

Link to comment
Share on other sites

Viene, opera grand mezza, spendor a5,proac,neznam sta ti zelis ali ja bih za sebe ovako birao. Preskocio bih bizuteriju tipa jamo, bw, MA Itd..

Ðе бих баш отпиÑивао ÐœÐ.. Силвер 6 један од ретких подноÑтојећих звучника без надуваног баÑа..

Фреквентно много боље баланÑиран од Виене и Спендора.. фали најнижег баÑа али у 14 квадрата то може бити Ñамо предноÑÑ‚..

 

post-33117-0-58343700-1441694213_thumb.g

post-33117-0-57386400-1441694221_thumb.j

post-33117-0-37887300-1441694229_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Ove Opere su gotovo sigorno preveliki zvucnici za sobu od 14 kv.m. Tu ces morati da se zadovoljis sa nekim monitorima ili manjim podnostojecim.

Nesto najbolje sto sam cuo sa Simaudio elektronikom (a to je jedan od sounda koji su mi zbilja ostali u secanju) jeste Wilson Audio Duette. Sjajne male kutije sa prezentacijom koja daleko nadmasuje njihovu velicinu. Problem sa ovim Wilsonima je medjutim njihova cena. Ali ima dosta manjih kutija koje ce se verovatno odlicno uklopiti sa tvojom elektronikom - moras da otpocnes proces potrage ... Meni je licno Dynaudio Focus 110 ostao u dobrom secanju i cinile su mi se tada, kada sam ih slusao, da su to dobre kutije u svojoj klasi. AKo nisi zadovoljan sa njima, to znaci da ces morati da ides ka malo ozbiljnijim kutijama ...

Ono sto jos mozes da probas jeste da ubacis subwoofer u igru. Sub nece promeniti karakter Focus 110 ali hoce promeniti balans zvucne slike. Vidi sta ce onda da se desi ...

Link to comment
Share on other sites

Nesto najbolje sto sam cuo sa Simaudio elektronikom (a to je jedan od sounda koji su mi zbilja ostali u secanju) jeste Wilson Audio Duette. Sjajne male kutije sa prezentacijom koja daleko nadmasuje njihovu velicinu. Problem sa ovim Wilsonima je medjutim njihova cena..

Проблем Ñа Wilsonima оÑим цене је то што Ñу очајне..

post-33117-0-73500000-1441695121_thumb.g

 

http://techtalk.parts-express.com/showthread.php?229108-The-Worst-Speakers-Ever!-Shiny-Finishes-Good-Marketing-Terrible-Sound&s=878410c8ca00351ce776e6c7dcc46be4

Link to comment
Share on other sites

Из теме у тему Ñе понављам.. тренутно далеко најбољи Ð¾Ð´Ð½Ð¾Ñ ÐºÐ²Ð°Ð»Ð¸Ñ‚ÐµÑ‚ цена има Usher Be-718.. бар за клаÑу је бољи од Ñвега до Ñада поменутог у овој теми..

 

post-33117-0-59277000-1441696307_thumb.g

Link to comment
Share on other sites

Проблем Ñа Wilsonima оÑим цене је то што Ñу очајне..

attachicon.gifWilson Duette.gif

 

http://techtalk.parts-express.com/showthread.php?229108-The-Worst-Speakers-Ever!-Shiny-Finishes-Good-Marketing-Terrible-Sound&s=878410c8ca00351ce776e6c7dcc46be4

Idi negde pa ih poslusaj pa onda donesi sud. Pusti pisanija po internetu - to moras sve sa odredjenom dozom rezerve da uzmes. Merenja u audio tehnici jesu dosta slozena stvar i potrebno je dosta znati i dosta imati da bi se sprovela kako treba. Duette sam zeleo da kupim svojevremeno (dok su jos kostala 8K) - toliko su mi se bila dopala. Odustao sam na kraju i otisao po nesto sasvim drugo (i mnogo jeftinije) ali ne i po bolje ...

Meni je simpaticna tvoja odusevljenost merenjima i grafikonima. Kao neko ko je pisao disertaciju na tu temu, ja sam poslednji koji bi te obeshrabrivao da se time bavis. Moras samo malo realisticniji stav da zauzmes prema merenjima.

Link to comment
Share on other sites

Meni je simpaticna tvoja odusevljenost merenjima i grafikonima. Kao neko ko je pisao disertaciju na tu temu, ja sam poslednji koji bi te obeshrabrivao da se time bavis. Moras samo malo realisticniji stav da zauzmes prema merenjima.

ПиÑали Ñте диÑертацију на тему мерења у аудио техници?

Сва мерења која Ñам поÑтовао Ñу веома озбиљна, ниÑу рађена у кућној радиноÑти.. мада Ñе и она кућна у 99% Ñлучајева поклапају Ñа профеÑионалним..

Ð”Ð°Ð½Ð°Ñ Ñ˜Ðµ звучнике врло лако измерити, то што је више од пола комерцијалних производа ђубре, као и то што Ñе то увек некоме допада нема никакве везе Ñа тачношћу..

Link to comment
Share on other sites

ПиÑали Ñте диÑертацију на тему мерења у аудио техници?

Сва мерења која Ñам поÑтовао Ñу веома озбиљна, ниÑу рађена у кућној радиноÑти.. мада Ñе и она кућна у 99% Ñлучајева поклапају Ñа профеÑионалним..

Ð”Ð°Ð½Ð°Ñ Ñ˜Ðµ звучнике врло лако измерити, то што је више од пола комерцијалних производа ђубре, као и то што Ñе то увек некоме допада нема никакве везе Ñа тачношћу..

Ne u u audio tehnici vec na elektrotehnici na odseku kompjuterske kod Bore Lazica. Ali problemi testiranja su generalno slicni ...

Prvo ne postoji jedna standardizovana metoda za merenje niti postoje isti uslovi pod kojima se vrse merenja. To nije slucaj ni u audio tehnici - pogotovo tu ne. Zbog toga je moguce (a cesto i jeste tako) naici na merenja istog uredjaja koja se prilicno razlikuju. Evo ako uzmes ovaj Duette kao primer ... ti si poslao merenja nekoga sa foruma. Evo ovde merenja sa stranice Stereophile:

http://www.stereophile.com/content/wilson-audio-specialties-duette-loudspeaker-measurements#5YYyExqR1lmr0fKs.97

Vidi se prilicna razlika u krivama u visem frekventnom opsegu. To ne znaci da je merenje 1 ili merenje 2 pogresno. Pitanje je kako su merenja vrsena i koja metoda i koji uredjaji su pri tom korisceni. Iskustvo onoga koji meri je takodje vazno. A na kraju dolazi interpretacija merenih vrednosti. Vrlo je interesantan komentar na Stereophile merenjima. Tu dolazi do izrazaja iskustvo i znaje onoga ko vrsi merenje. U audio tehnici je nezamislivo izvuci neki zakljucak iz merenja a da se pri tom zvucnik ne podvrgne slusnim testovima - to je specificnost testiranja u audio tehnici. Tu se uvlaci odredjena neodredjenost u proces testiranja jer ne opazamo svi muziku na isti nacin. Dodatan problem jeste da kvalitet reprodukcije zavisi i od prostorije u kojoj se vrsi reprodukcija. Ako su zvucnici u pitanju onda rezultat zavisi i od elektronike koja se koristi. Znaci rezultati testa koji da neki casopis, laboratorija ili proizvodjac jesu odredjeni pokazatelj kvaliteta uredjaja/zvucnika ali ta sprava ce drugacije da svira u sobi kupca sa elektronikom koju poseduje i sa svim nesavrsenostima koje postoje u stvarnom zivotu.

Ja pokusaje tebe (a bilo je na ovom forumu jos ljudi sa slicnim stavom) da stvari redukujes na merenja (koje neko da) shvatam kao zelju da se ta neodredjenost koja postoji u procesu testiranja, izbaci i da se ona kvantifikuje na odredjeni nacin, cime bi se ucinila predvidljivom i nedvosmislenom. Medjutim stvari nisu tako jednostavne - nisu ni u kompjuterskoj tehnici takve a nisu recimo cak ni u farmaceutici (moja supruga se profesionalno bavi merenjima u jednom velikom farmaceutskom koncernu, radeci sa izuzetno retkim i skupim uredjajima). Jedan od razloga zasto stvari nisu jednostavne u audio tehnici jeste cinjenica da mi nemamo neku direktni tehnicki/fizicki/matematicki model reprodukcije zvuka, pa zbog toga nismo u stanju da nacin opazanja zvuka jednoznacno dodelimo odredjenim tehnickim parametrima. Mi nikada ne merimo opazanje zvuka - mi merimo pojedine parametre reprodukcije (frekventni opseg, stabilnost uredjaja, izoblicenja, itd) ali ima puno stvari koje ne merimo niti znamo kako da ih merimo. Recimo boju zvuka. Mi cak nismo sasvim sigurni ni sta bi to tacno bilo. Ako je to kombinacija odredjenih harmonika, da li smo u stanju da definisemo odredjene kombinacije harmonika, koje ce uvek da daju odredjenu boju zvuka i da ih onda jednoznacno merimo ? Koliko je meni poznato, mi govorimo o zvuku sa dominantnim trecim i dominantno drugim harmonikom ali to nije jednoznacna definicija.

Izvinjavam se na nesto duzem postu. Nije mi namera da zagadjujem temu i zbog toga se izvinjavam pokretacu teme. Osetio sam se prozvanim da iznesem misljenje na ovu temu i to sam pokusao ukratko da ucinim. Nije mi namera ni da nipodastavam trud destimulacije - ja volim grafikone i ceo zivot sam proveo sa njima. Jednostavno mislim da oni iznose samo deo istine ...

Link to comment
Share on other sites

Pravo da ti kažem, nemam viÅ¡e živaca da presluÅ¡avam ureÄ‘aje, uzeo bih onako na slepo (po instiktu). Jedino Å¡to mi je bitno je da me previÅ¡e ne iritira, i poÅ¡to pikiram na podnostojeće - razmiÅ¡ljam da ne bude kontraproduktivno zbog relativno male sobe gde će da ÄuÄe.

Naravno kolega da ce biti kontra produktivno . Mozes si uzeti malko veci regalski zvucnik ali tamnijeg tonskog karaktera i stvar resena. Focus 110 je odlican zvucnik i bas mi nije jasno da on u tom okruzenju svira ponekad nervozno.

Kad bolje raazmislim poenta i jeste u tome da ne treba sve produkcije da ti se cuju isto , to je pozitivna strana tvog sistema a ako zelis da ti sve svira na istu foru onda si kupi neke nasminkane lampe i uzivaj.

Tvoj sistem je sa neutralne strane i duboko ulazi u produkciju , sto vidim da ti ponekad i zasmeta ali opet sa druge strane ako ti je zvuk dosadio i imas finansija onda braleee.. menjaj i igraj se

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...