Jump to content


Slobodna tema


dude

Recommended Posts

Juče je Donald Trump potpisao CARES Act, čime se Americi propisuje najveća ekonomska pomoć u njihovoj istoriji, u iznosu od 2,2 Trillion dolara, tako da sam siguran da oni neće propasti. Iako je tačno, kao što se priča, da je 26.marta preuzeo Federalne Rezerve, Amerika će biti samo jača. 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Тодор НС said:

 

Todore, pa, bem mu misha, lik je psihijatar!!! Dočeko je svojih 5 minuta slave, i sve to pomoću Yućuba.
I dalje ne mogu da prihvatim da je stanje potpuno normalno!?  Da li to znači da su Italija i Španija i predhodnih godina u sezoni imali po 1000 mrtvih dnevno od respiratornih ifekcija??

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Тодор НС said:

http://www.cidrap.umn.edu/news-perspective/2010/01/european-hearing-airs-who-pandemic-response-critics-charges

U tekstu piše 

"Dr Wolfgang Wodarg, a German physician and epidemiologist"

Neka je i unuk Roberta Koha, čovek lupeta, a demantuju ga činjenice iz celog sveta.

Izgleda da treba, ne dao Bog, da neko oseti na svojoj koži da bi mu kliknulo u glavi. Mislim, stvarno mi niste jasni. Aj što ne verujete u vakcinu, to mogu donekle da shvatim (ali ne i da opravdam), ali da vam je regulare da Italija dnevno izgubi skoro 1.000 građana, e to mi nije jasno.

Link to comment
Share on other sites

Svetska statistika. Smrtnost svakog dana raste u procentualnom odnosu izlečenih vs. umrlih. Bilo 15% pre neki dan.

Coronavirus Cases:

645,264

Deaths:

29,957

Recovered:

139,550
 
ACTIVE CASES
475,757
Currently Infected Patients
451,027 (95%)
in Mild Condition
24,730 (5%)
Serious or Critical
Show Graph
Jan 22Mar 04Jan 29Feb 05Feb 12Feb 19Feb 26Mar 11Mar 18Mar 250500k
Show Statistics
CLOSED CASES
169,507
Cases which had an outcome:
139,550 (82%)
Recovered / Discharged
29,957 (18%)
Deaths
Link to comment
Share on other sites

U jednoj gramofondzijskoj grupi na FB admin je izdao saopstenje da bude li prepoznao ijednu rec koja je u vezi sa C.Virusom u necjem postu makar i usputno,u sali ili on to tako proceni bice banovan za sva vremena...i dodao da je tolerancija je 0. 

Mslm ok mi je da se neko isprepadao,isto kao da to nekog ni najmanje ne zanima,da je neko antivakser,neko bi najradije dao opciju vakcinu ili metak ...mslm ali jesmo li mi hifi forum sa povremenim oftopikom ili smo oftopik sa povremenim retkim izletima ka hifi.

Prvi put na forumu koristim caps lock SMARATE! 

Aj malo koristite forum da relaksirate,a ne dodatno opterecujete glavu.Sve o cemu pisete je samo pretabavanje poznatih stvari i stavova sa neta sirenje i pojacavanje panike ili opsteg nepoverenja prema svemu,ujedno i stvaranje netolerancije medju clanovima sto je.u suprotnosti sa forumskim pravilima.

Čemu,ovo je HIFI FORUM.

Ps.Odoh u ilegalnu setnju sa psom

 

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, sondek said:

 

Ps.Odoh u ilegalnu setnju sa psom

 

Socialno ću se distancirati od tebe, neposlušni građanine Novog Sada i osuđujem tvoj primer.

 

COVID-19 Fatality Rate by AGE:

*Death Rate = (number of deaths / number of cases) = probability of dying if infected by the virus (%). This probability differs depending on the age group. The percentages shown below do not have to add up to 100%, as they do NOT represent share of deaths by age group. Rather, it represents, for a person in a given age group, the risk of dying if infected with COVID-19.

AGE
DEATH RATE
confirmed cases
DEATH RATE
all cases
80+ years old
21.9%
14.8%
70-79 years old
 
8.0%
60-69 years old
 
3.6%
50-59 years old
 
1.3%
40-49 years old
 
0.4%
30-39 years old
 
0.2%
20-29 years old
 
0.2%
10-19 years old
 
0.2%
0-9 years old
 
no fatalities
Link to comment
Share on other sites

10 minuta ranije, sondek said:

U jednoj gramofondzijskoj grupi na FB admin je izdao saopstenje da bude li prepoznao ijednu rec koja je u vezi sa C.Virusom u necjem postu makar i usputno,u sali ili on to tako proceni bice banovan za sva vremena...i dodao da je tolerancija je 0. 

Mslm ok mi je da se neko isprepadao,isto kao da to nekog ni najmanje ne zanima,da je neko antivakser,neko bi najradije dao opciju vakcinu ili metak ...mslm ali jesmo li mi hifi forum sa povremenim oftopikom ili smo oftopik sa povremenim retkim izletima ka hifi.

Prvi put na forumu koristim caps lock SMARATE! 

Aj malo koristite forum da relaksirate,a ne dodatno opterecujete glavu.Sve o cemu pisete je samo pretabavanje poznatih stvari i stavova sa neta sirenje i pojacavanje panike ili opsteg nepoverenja prema svemu,ujedno i stvaranje netolerancije medju clanovima sto je.u suprotnosti sa forumskim pravilima.

Čemu,ovo je HIFI FORUM.

Ps.Odoh u ilegalnu setnju sa psom

 

:klanjanje

Да искористим нелегалан пост са јединим садржајем у виду емотикона.

Link to comment
Share on other sites

28 minuta ranije, sondek said:

U jednoj gramofondzijskoj grupi na FB admin je izdao saopstenje da bude li prepoznao ijednu rec koja je u vezi sa C.Virusom u necjem postu makar i usputno,u sali ili on to tako proceni bice banovan za sva vremena...i dodao da je tolerancija je 0. 

Ovo je super.  Taj admin će se naslušati ploča samo tako....

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, sondek said:

U jednoj gramofondzijskoj grupi na FB admin je izdao saopstenje da bude li prepoznao ijednu rec koja je u vezi sa C.Virusom u necjem postu makar i usputno,u sali ili on to tako proceni bice banovan za sva vremena...i dodao da je tolerancija je 0. 

Mslm ok mi je da se neko isprepadao,isto kao da to nekog ni najmanje ne zanima,da je neko antivakser,neko bi najradije dao opciju vakcinu ili metak ...mslm ali jesmo li mi hifi forum sa povremenim oftopikom ili smo oftopik sa povremenim retkim izletima ka hifi.

Prvi put na forumu koristim caps lock SMARATE! 

Aj malo koristite forum da relaksirate,a ne dodatno opterecujete glavu.Sve o cemu pisete je samo pretabavanje poznatih stvari i stavova sa neta sirenje i pojacavanje panike ili opsteg nepoverenja prema svemu,ujedno i stvaranje netolerancije medju clanovima sto je.u suprotnosti sa forumskim pravilima.

Čemu,ovo je HIFI FORUM.

Ps.Odoh u ilegalnu setnju sa psom

 

Uz dužno poštovanje kolega - ovo što ste napisali je besmislica.

Razumljiva je nečija anksioznost povodom neke teme, ali pozivati na prestanak diskusije na događaje koji nam pred našim očima prave haos od života i trenutno preobličavaju tok istorije u socijalno-ekonomskom smislu je upravo to - besmislica.

Svaki forum je rezervoar umova, iskustava, filozofija i pogleda na svet. Postojanje razmene mišljenja u ovakvim i sličnim trenucima, može biti samo kvalitet dokle god se poštuje diskusioni bon-ton te ne zapada u ad hominem argumentaciju.

Ime ove teme je "slobodna" a, takođe, svako od nas je slobodan da je ignoriše, pre svega imajući u vidu da na forumu postoji nebrojeno tema koje se bave baš hi-fi-jem, što i jeste osnovna svrha postojanja ovog foruma.

Ukratko - kome se ne sviđa - nije obavezan da čita/učestvuje; koga zanima - svakako će naći dosta interesantnog u stavovima ljudi sa kojima deli specifično zajedničko interesovanje, strast odnosno hobi.

U zdravlje i sve najbolje želim.

Link to comment
Share on other sites

20 minuta ranije, alternatura said:

Uz dužno poštovanje kolega - ovo što ste napisali je besmislica.

Razumljiva je nečija anksioznost povodom neke teme, ali pozivati na prestanak diskusije na događaje koji nam pred našim očima prave haos od života i trenutno preobličavaju tok istorije u socijalno-ekonomskom smislu je upravo to - besmislica.

Svaki forum je rezervoar umova, iskustava, filozofija i pogleda na svet. Postojanje razmene mišljenja u ovakvim i sličnim trenucima, može biti samo kvalitet dokle god se poštuje diskusioni bon-ton te ne zapada u ad hominem argumentaciju.

Ime ove teme je "slobodna" a, takođe, svako od nas je slobodan da je ignoriše, pre svega imajući u vidu da na forumu postoji nebrojeno tema koje se bave baš hi-fi-jem, što i jeste osnovna svrha postojanja ovog foruma.

Ukratko - kome se ne sviđa - nije obavezan da čita/učestvuje; koga zanima - svakako će naći dosta interesantnog u stavovima ljudi sa kojima deli specifično zajedničko interesovanje, strast odnosno hobi.

U zdravlje i sve najbolje želim.

+1

zemlja u haosu, nekoliko hiljada smrti se očekuje sledećih par meseci a mi treba da diskutujemo samo tankoći zlatnog sloja na hifi uredjajima???!!! Da bi bili fah čistunci.

Link to comment
Share on other sites

U potpunosti slažem sa gore ^^ napisanim. Ne znam da li sam, ukupno dva puta ušao u teme kao što su Vintage audio, Vinyl, Car audio, Slušalice... itd. Jednostavno me ne zanima sadržaj, i pored toga što sam veliki ljubitelj HI-FI. Isto tako, nimalo nisam srećan kada učestvujem u nekoj teškoj temi gde se nečija stradanja gledaju kroz brojeve i statistiku, ali je to, prosto neizbežno, i tiče se svega. 

Link to comment
Share on other sites

@alternatura

+1

@siroma

Nema ništa od tih nekoliko hiljada mrtvih, videćete. Sigurno će biti nekih umrlih, ali, ako se uzme u obzir koliko bi ih poginulo u saobraćaju, koliko bi ih umrlo zbog drugih nekih stvari,  za ovih par meseci, neće se ništa drastično menjati u statistici.

Ono što može da bude gadno jeste mentalno zdravlje, koje će ozbiljno biti narušeno, posebno kod populacije 65+ ali ni ostali nisu pošteđeni.

Ekonomija, šta znam, ako potraje, biće gusto, nije nemoguće ni da izbije i neki rat, a ako se završi za mesec - dva, najviše tri, biće posledica, ali ćemo preživeti.

 

Link to comment
Share on other sites

Ne znam, drugari ali čini mi se da niste u pravu. Ovo je offtopic podforum. Imate ostale delove,  ostalih 90%, za košer HiFi. Ni meni nije dobro, i ja se plašim da ne stignem na sajmište..................:huh:

Ok bio sam spor, drugi su se javili pre mene. Pozdravljam i odobravam.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...