Jump to content


Slobodna tema


dude

Recommended Posts

Ne znam da li se odnosilo na mene? Ja sam samo brojao da ne puknem!
Dakle dok mnogi članovi dijarejišu o dvostrukim aršinima EU slične :heatbedastoće, događa se sledeće. 7 miliona pomoći od EU + 5 miliona samo od Norveške!!!! Ništa naša norveška braća, poluzagrljaj.... ništa!!!

Link to comment
Share on other sites

Како беше она мантра са ТВа, милион дневно у минусу због блокаде протока робе из Србије на косово која сада после деблокаде очигледно остаје на истом нивоу усред више силе :blah

ПС. Какве везе Норвешка има са ЕУ :rolleyes:

Рек’о, да покушам да те разумем.

Link to comment
Share on other sites

34 minuta ranije, srdjan_c said:

Ne znam zašto si se prepoznao, ali rećiću ti da se nije odnosilo na tebe.

Само да приметим да се не односи ни на српски језик.

Link to comment
Share on other sites

Ејб čoveče, te diro neko?

Kao drugo Nisam reko da Norveška deo EU!
I kao treće. Ni tvoj stil pisanja nije baš.......................... Više je kao da pišeš levom nogom. Kao da nisi baš mnogo knjiga pročitao a da nisu sa slikama. Da prostiš.

Link to comment
Share on other sites

Следећи пут боље сам број до десет и лези, него да ти други броји. Ако ти остане бар лева нога, мораћеш научити да је користиш.

Link to comment
Share on other sites

10 minuta ranije, ab said:

Сам себе убијаш па ти нико други не треба. Не дај Боже шта би ти други приредио када сам себи то пожелиш.

Aj saberi se, pa vidi šta si hteo da kažeš.:heat

Link to comment
Share on other sites

Нешто си се ти неартикулисано први огласио, па ме сада питаш шта сам хтео рећи?
Прошло већ 35 година из основне школе када сам са већим шмекерима озбиљније причао, ти то очигледно ниси.
Нећу више да ти понављам, не обраћај ми се директно или твоје дрско индиректно - не провоцирај тако сељачки ако ниси шмекер да се носиш, бре :screwy


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Suština svih suština je da COVID-19 ima potencijal da, ukoliko se ne bi sprovodile mere prevencije, pobije veći % čovečanstva nego sve bolesti zajedno.
Ko ovo ne kapira neka pogleda trend u Italiji i broj smrtnih slučaja na dnevnom nivou, a država daje sve od sebe da lanac zaraze prekine.
Srđane pandemija je preuveličana skroz, ljude plaši strah od nepoznatog. Pa vidiš koliko gine ljudi od požara, u saobraćaju, mladi i zdravi.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Pun mi je q "pomoci".

Ne treba nama pomoc vec osnovne ljudske slobode na rad,zaradu,kretanje i slobodu kretanja,a uskoro i slobodnog misljenja.Sve je to ukinuto.Pretvorena palneta u orvelovu 1984.Sinhronizovanjo sirenje panicnog straha od 1% sanse da se zarazis i jos mnogo manje sanse da to lako preguras i steknes prirodni imunitet.Ovako pod prisilom drzave neko ce da nas "spase" sa vakcinom,verovatno ovog sto ke milijarde stekao na budjavim softverima pa je postao filantrop i svake druge se godine pronadje virus.U atmosferi panike narod aplaudira svakom daljem ukidanju slobode,Orvel...U medjuvremenu dok se mazu oci brigom o penzionerima ce da se izazove nova kriza milione ljudi ostavi bez posla i krova nad glavom.Samo stane li,a staje vec, gradjevina koja pokrece 60% privrede koja pravi pare za penzionere,doktore,prosvetu ce da ostane suva kora leba pa ce da pomru od gladi.Mozda neko zavaljen u drzavnu firmu kaze sad bas me briga,na odmoru,a plata stize ...ali dokle.

Od pocetka ovog vanrednog sranja brinem za ekonomiju vise nego zdravlje od ovoga.Ja i mojih 1000 kolega ostali smo vec sa nula dinara primanja.Samo jedna gradjevinska firma u Novom Sadu ima 1300 zaposlenih.Hiljade ljudi su platili vec unapred stanove koje mozda nikad nece dobiti.Zavalili se u kreditcine pritom. 2009 kad je prosli put bila kriza 6 gradjevinskih investitora je izvrsilo samoubistvo,pre toga vise puta prodali isti stan i ostavili iza sebe porodice zavijene u crno.Drugar mi je prodao svoj stan i ulozio u dva stana,ostao bez 90.000 i na ulici isplanirao lep zivot u istoj zgradi sa cerkom,tuga..Dosta ih jos placa banci kredit stan u izgradnji kojeg nikad videti nece,medjuostalim moj kolega iz kancelarije.Hipoteka na stanu,a stan za sina pojela kriza.

To sa gradjevinom je samo jedan segment,propada sav mali biznis.Banke se inace ubijaju ovih dana od rada i kredita,uzimaju 20-50000firme "da prezive",a sebi omcu oko vrata stavljaju.

...inace sva ova prica placna o penzionerima u celom svetu,nismo nesto posebni iako je gluma za Oskara.

I sad meni najveci problem maska.

Link to comment
Share on other sites

Virus ima potencijal da zarazi 2/3 stanovništva.

Primer Srbija: 2% od 4 mil. je 80K, a to je projekcija koliko bi moglo da nas poumire ovde u Srbiji kada bi svi digli ruke i ponašali se kao nije ništa.

Rizik je veliki.

E sad, problem je i ekonomija, pitanje je kako će sve ovo na kraju da se završi, meni prvom nije svejedno, i supruga i ja privatno, nismo na državnim jaslama, za sad nisam popio otkaz, ali ako potraje, pitanje je da li će moja firma da preživi sve. Pa ipak, ako biram rizik da ostanem bez posla i da možda popijem zarazu, biram posao. Jbga, draže mi zdravlje od para, ako ga sačuvam naćiću posao.

Link to comment
Share on other sites

14 minuta ranije, sondek said:

Pun mi je q

Bla, bla, bla :blah

U stvari je problem što ti je to "q" malo. :order

Dodao bih još nešto, ali je neprikladno, u vezi toga što ti je "pun"... :rolleyes: naravno u audiofilskom kontekstu, ali neka, ne mora sve da se kaže.

Link to comment
Share on other sites

47 minuta ranije, Engine said:

Srđane pandemija je preuveličana skroz, ljude plaši strah od nepoznatog. Pa vidiš koliko gine ljudi od požara, u saobraćaju, mladi i zdravi.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 

To da li je pandemija preuvelicana ili ne, nije moguce oceniti u ovom trenutku, osim ako nisi vidovit.

Toliko razmetanja grafikonima po forumu, a ljudi ne umeju da tumace najjednostavnije:

 

https://www.worldometers.info/coronavirus/

 

https://www.worldometers.info/coronavirus/country/italy/

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...